Як схуднути за допомогою соди?

Міфи та реальність

Як схуднути за допомогою соди?Схуднення за допомогою соди! Рецепт дивно простий, дешевий і, за словами новоспечених «дієтологів», досить ефективний. Але не поспішайте радіти, давайте розберемося, чого варта сода, як засіб для схуднення.

От вже ці зайві кілограми! Позбутися від них мріє практично кожна повна жінка. Боротьба з надмірною вагою часом нагадує працю Сізіфа, який штовхає в гору великий камінь. Завдяки неабияким старанням вага повільно йде, але варто лише розслабитися, як всі зусилля зводяться нанівець: втрачені кілограми повертаються і приводять з собою ще парочку «друзів».

Як не дивно, але всі хочуть худнути легко і просто, щоб накопичені кілограми танули непомітно за чашкою чаю з тістечком, за читанням газет і переглядом телепередач. У пошуках чарівного способу набуття ідеальної фігури вивчаються сотні сайтів. І ось він знайдений! Схуднення за допомогою соди! Рецепт дивно простий, дешевий і, за словами новоспечених «дієтологів», досить ефективний. Але не поспішайте радіти, не варто сліпо вірити рекламі. Давайте розберемося у всьому по порядку.

Схуднути за допомогою напою з содою

Сода як засіб для схуднення: міф чи реальність? Способів використання соди як засобу для схуднення всього два. Один передбачає вживання соди внутрішньо у вигляді нехитрого содового напою, інший — передбачає прийняття содових ванн. І той, і інший обіцяють вражаючі результати — жир тане буквально на очах і за тиждень можна схуднути на 3-5 кг

Почнемо з першого засоби схуднення — содового напою. З курсу середньої школи багато хто знає, що питна сода або гідрокарбонат натрію — хімічна речовина, утворена іонами натрію і кислим залишком вугільної кислоти. Розчин соди має лужне середовище, при його вживанні внутрішньо починається хімічна реакція, в ході якої сода частково гасить соляну кислоту шлункового соку з виділенням води і вуглекислого газу. Той, хто колись використовував соду в боротьбі з печією, знає, що після її прийому виникає відрижка — це і є утворений газ.

Згідно з твердженнями прихильників «содової дієти», її ефект обумовлений зниженням кислотності шлункового соку і порушенням травних процесів, що веде до недостатнього розщеплення жирів і їх видаленню з організму у незміненому вигляді. В результаті організм, недоотримуючи жири з їжі, починає використовувати власні запаси.

Що відбувається насправді? Сода дійсно знижує кислотність, але ненадовго. Через короткий час шлунок з подвоєною силою починає виробляти соляну кислоту, бо відчуває недостатню кислотність, а це загрожує пошкодженням слизової оболонки, розвитком гастриту і утворенням виразки. Звичайно ж, малі кількості соди та одноразове її вживання не здатні завдати шкоди здоров'ю. Інша справа схуднення за допомогою соди. Рецепт содового напою: 1 чайна ложка соди на склянку води, пити його потрібно тричі на день до їжі протягом декількох тижнів. Який шлунок витримає таке знущання? Навіть при абсолютному здоров'ї гастрит забезпечений, а якщо розлад в шлунково-кишковому тракті був до «содової дієти», виразки не уникнути.

Висновок: худнути за допомогою содової води небезпечно для здоров'я.

Содові ванни — висушують, але не допомагають схуднути

Содові ванни — висушують, але не роблять вас стрункішими. Другий спосіб використання соди як засобу для схуднення — содові Чи можна схуднути за допомогою соди?ванни отримали схвалення у дієтологів. Правда, користь ванн не в содовій складовій, а в цілющий силі води як розслаблює, знімає напругу і глибоко очищує шкіру.

Для приготування содової ванни рекомендується розчинити у воді 500 г морської солі та 300 г звичайної питної соди. Температура води має становити 37-39 градусів, але, насправді, чим гарячішою буде ванна, тим більш виражений буде її ефект. Тривалість процедури 20 хвилин.

Прихильники содового схуднення стверджують, що за одну процедуру можна втратити до 3 кг ваги. Але чи та це вага, яка була зайвою? Ванна як теплова процедура змушує організм посилено пітніти, а з потом видаляється тільки рідина і хіба що «шлаки», але не підшкірний жир. Вода, яку втрачає організм, швидко повертається, а разом з нею і втрачені кілограми.

Після прийняття ванни рекомендується полежати протягом щонайменше 30 хвилин. Здавалося б, підвищення температури тіла після гарячої води має сприяти прискоренню обмінних процесів, але оскільки організм знаходиться в повному спокої і витрачає мінімум енергії, розщеплювати жири немає чого.

Содові ванни, особливо з додаванням натуральних ефірних масел — чудова антистресова процедура. Вони розслабляють, покращую потік лімфи, знімають м'язову напругу, виводять токсини і очищають шкірні пори, але як основний засіб для схуднення, вони не ефективні, можуть лише доповнити правильне харчування і фізичні навантаження.

Крім того ванни протипоказані людям, що страждають артеріальною гіпертензією, захворюваннями серця і судин, а ці проблеми, як на біду, часто супроводжують зайву вагу.

Сода як засіб для схуднення — не більше ніж новоспечений міф. Досягти ідеальної фігури, лежачи на дивані і знищуючи бублики за обидві щоки, неможливо. В справі позбавлення від зайвої ваги нічого дієвішого, ніж правильне харчування і фізичні навантаження ще не придумано. Шлях до стрункості лежить через спортивний зал і кабінет дієтолога, а шукати порятунок в ложці соди, щонайменше, марно.