Офіційний курс валют НБУ на сьогодні

Офіційний курс валют НБУ на сьогодні - 4.5 out of 5 based on 2 votes

Офіційний курс валют НБУ на сьогодні

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (2 Votes)

Всі курси валют НБУ

Офіційний курс валют НБУ

 • USD:
 • EUR:
 • GBP:
 • RUB:

 Код

 цифровий 

Код

 літерний 

Кількість

 одиниць

валюти

Назва валюти

Офіційний  

курс НБУ 

036 AUD 1 Австралійський долар
944 AZN 1 Азербайджанський манат
933 BYN 1 Білоруський рубль
975 BGN 1 Болгарський лев
410 KRW 100 Вона
344 HKD 1 Гонконгівський долар
208 DKK 1 Данська крона
840 USD 1 Долар США
978 EUR 1 Євро
818 EGP 1 Єгипетський фунт
392 JPY 10 Єна
985 PLN 1 Злотий
356 INR 10 Індійська рупія 3
124 CAD 1 Канадський долар
191 HRK 1 Куна
484 MXN 1 Мексиканське песо
498 MDL 1 Молдовський лей
376 ILS 1 Новий ізраїльський шекель
554 NZD 1 Новозеландський долар
578 NOK 1 Норвезька крона
710 ZAR 1 Ренд
643 RUB 10 Російський рубль
946 RON 1 Румунський лей
682 SAR 1 Саудівський ріял
702 SGD 1 Сінгапурський долар
960 XDR 1 СПЗ
398 KZT 100 Теньге
949 TRY 1 Турецька ліра
348 HUF 100 Форинт
826 GBP 1 Фунт стерлінгів
203 CZK 1 Чеська крона
752 SEK 1 Шведська крона
756 CHF 1 Швейцарський франк
156 CNY 1 Юань Женьміньбі

Що впливає на курс валют?

Більшість людей легко зможуть пояснити, що таке курс валюти. Вони переживають, коли курс гривні починає падати, і радіють, коли він росте. Але які фактори впливають на курс валюти, знають далеко не всі. Давайте разом в цьому розберемося.

Попит і пропозиція

На будь-якому ринку, в тому числі і валютному, діють сили попиту і пропозиції - це одна з причин, від якої залежить обмінний курс валют. Якщо попит на товар відмінний і біля прилавка завжди велика черга, продавець починає потроху піднімати ціну. Це той випадок, коли пропозиція не покриває попит.

Ціна буде підніматися, поки покупці не усвідомлять, що за такою ціною купувати товар невигідно. Черга повільно тане, і продавець розуміє, що далі підвищувати ціну можна. Ажіотажу більше немає, ціна тримається на одному рівні - попит і пропозиція збалансовані.

А ось інша ситуація: ринок наповнений одним і тим же товаром за високою ціною, а потенційних покупців зовсім небагато. Тут пропозиція набагато більша, ніж попит, тому є всі умови для зниження ціни. Один з продавців вирішує, що потрібно знизити ціну. Тут же біля його прилавка починають збиратися люди. Конкуренти бачать те, що відбувається, і деякі з них опускають ціну ще нижче. Починається боротьба за збільшення продажів. Ціни будуть знижуватися до тих пір, поки торговці не зрозуміють, що подальше зниження цін призведе до збитків.

Валюта - це теж товар: її постійно купують і продають за іншу валюту. Коли кількість національної валюти в країні сильно падає, її курс починає рости. Якщо країна перенасичена власними грошовими знаками, їх ціна починає падати. Крім цього, надмірна кількість грошей в країні призводить до їх знецінення (інфляції).

Вплив національних банків на курс валют

Попит і пропозиція можуть підняти ціни або обвалити їх на саме дно, тому за курсом валют уважно стежать національні банки - структури фінансової влади в країнах. Вони штучно можуть утримувати ціну на валюту, допомагати їй зростати або знижуватися.

Як встановлюють курс валюти національні банки? Безпосередньо - ніяк. Вони дуже уважно стежать за всіма соціальними та економічними процесами в країні, щоб тримати курс валюти збалансованим. Якщо виникає загроза інфляції, національний банк піднімає відсоткову ставку, що робить валюту більш дорогою. Валюта, яка росте в ціні, привертає інвесторів - це дає додатковий поштовх зростанню курсу.

Якщо ж в країні занадто низька економічна активність, національний банк починає знижувати процентну ставку, щоб зробити гроші більш доступними для бізнесу і населення, тим самим простимулювати економіку. Низька процентна ставка дає можливість брати недорогі кредити, вливаючи в оборот все більше грошей і ще більше знижуючи їх ціну.

Вивчаючи макроекономічні події, можна простежити, як формується курс валют.

 • Крім процентної ставки, у національний банків є ще кілька важелів впливу на національну валюту.
 • Запуск друкарського верстата (або емісія грошей). Щоб знизити курс власної валюти, національний банк починає збільшувати її об'єм, тим самим закриваючи попит і стимулюючи економіку;
 • Валютна інтервенція. Коли потрібно швидко підняти або послабити курс рідної валюти, національний банк починає працювати на валютному ринку, купуючи або продаючи одноразово величезні об'єми валюти інших країн.

Вплив непередбачених подій на курс валют

Іноді національний банк нічого не може зробити з ціною. Виною цьому можуть бути різні несподівані фактори, які впливають на курс валюти.

 • Політична криза. У 2014 році події, які розгорнулися в Україні, обвалили гривню відносно долара з 8,23 до 9,05 за долар;
 • Техногенні катастрофи. Найсильніший землетрус і цунамі, які відбулися 11 березня 2011 року в Японії, спровокували аварію на атомній електростанції Фукусіма-1. Події призвели до зміцнення японської ієни. Так, іноді руйнівні події можуть позитивно впливати на валюту (японські інвестори почали позбавлятися від активів, переводячи їх в ієни, що стало причиною дефіциту і подальшого зростання валюти);
 • Військові дії та терористичні акти. Показовим в цьому сенсі став день 11 вересня 2001 року, коли через атаки на Всесвітній торговий центр та Пентагон у США обвалилися не тільки фондові індекси. Долар сильно впав відносно інших валют.
 • Навіть поведінка чиновників, дії поліції або громадянські протести можуть стати причиною зростання або падіння національної валюти - у багатьох випадках цей процес непередбачуваний.

Інвестори, які добре розбираються в монетарній політиці держав, знають, які умови впливають на курс валют, і вміють аналізувати макроекономічні новини, можуть не просто зберігати заощадження в міцній та стабільній валюті, а й заробляти на коливаннях курсів.