Навіщо людині волосся на ногах та руках?

Навіщо людині волосся на ногахВолосся на руках та ногах – це гордість для більшості чоловіків і прокляття для більшості жінок. Для чого ж матінка-природа нагородила нас рослинністю на тілі? Відповідь дають вчені, які займаються проблемами еволюції.

Волосся та мурашки по тілу

Про температуру, тестостерон та шкірних паразитів

Наші далекі предки були дуже схожі на мавп. Мільйони років знадобилися людині, щоб еволюціонувати з мавпи в сучасного підкорювача космосу і винахідника Інтернету. Давні пращури людини розумної не мали одягу, але їм потрібно було протистояти негоді. Справлятися з холодом, спекою і дощами нашим далеким попередникам допомагала шерсть. Довга густа шерсть вважалася ознакою здоров'я і доброго харчування. В ту епоху сучасну людину рахували б хворою, голодною і огидною. Але час йшов, люди розвивалися: ми навчилися робити одяг, грітися біля вогнищ, рятуватися від негоди в печерах, а потім і будинках. Шерсть виявилася не потрібною, і еволюція стала поступово позбавляти від неї наших волохатих пращурів. Але до кінця так і не позбавила. Чому? Є відразу кілька причин.

Волосся на ногах, руках і тілі – відмінні природні сенсори. За їх допомогою ми можемо чудово відчувати, що відбувається на нашій шкірі. Сама по собі людська шкіра особливо чутлива, а волосинки дозволяють миттєво дізнаватися, що відбувається на недосяжних для огляду місцях. Зокрема, чи не повзе по шкірі який-небудь паразит. Паразити і кровоссальні комахи – давні вороги роду людського, з якими ми не впоралися і донині. Це одна з причин, навіщо еволюція залишила нам волосяний покрив – зброя проти шкідливих комашок.

Захищатися від холоду людина навчилася, але потрібно ще боротися з перегрівом, а це складніше. І тут на допомогу знову приходить рослинність на тілі. Волосинки утримують вологу і розсіюють прямі сонячні промені. Недарма у південних народів волосяний покрив на тілі, як правило, густіший, ніж у північних.

За ріст волосся на тілі відповідає чоловічий гормон тестостерон. Чим вищий рівень тестостерону, тим густіша «шерсть». Це справедливо і для чоловіків, і для жінок. Саме цим пояснюється, чому сильна стать набагато більш волохата, ніж слабка. Високий рівень тестостерону – це мужність і всі ті якості, які ми звикли пов'язувати з чоловіками. Саме такі самці подобалися первісним самкам, а значить, мали потомство. А ось мужні жінки не були популярні, і їх шанс залишити потомство був нижчим. Так у чоловіків ознака густого волосяного покриву – волосся на руках, ногах і тілі, добре передавалася з покоління в покоління, а у жінок – погано.

Коли з’являється волосся на ногах, руках та тілі

Швидко та інтенсивно волосяний покрив розвивається у підлітків 14-18 років, особливо у юнаків. Це ознака дорослішання, формування дорослого тіла та підвищення рівня тестостерону. Не треба комплексувати або лякатися підвищення волохатості тіла – це нормальний, природний процес.

Чоловічі і жіночі ноги. Питання естетики

Про естетичність волосся на руках і ногах у чоловіків і жінок варто поговорити окремо.

Чоловіки

Як вже зазначалося вище, інтенсивний волосяний покрив пов'язаний з високим рівнем чоловічого гормону тестостерону. Волосся на чоловічих ногахЦе означає, що три типи: маскулінних (мужніх) рис також пов'язані з рослинністю на ногах і руках. Завзятість, рішучість, агресивність – це якості, які допомагають вижити і домогтися успіху в суспільстві. І, бачачи густу рослинність на тілі, ми неусвідомлено, на рівні інстинктів розуміємо, що її носій – сильний та впевнений у собі чоловік, який зможе діти відсіч ворогові і забезпечити дружину і дітей всім необхідним. В давнину жінки обирали саме таких чоловіків.

Однак потрібно враховувати, що, якими б не були сильними неусвідомлені потяги, людина не тварина і не керується виключно інстинктами. Тож надмірно густе волосся на руках, ногах і грудях відлякують, надають дикого вигляду. Не все, що було добре для первісних людей, є добрим для хомо сапієнса. Сьогодні естетичним для чоловіка вважається помірний волосяний покрив. Щоб, з одного боку, не бути схожим на недосвідченого молодика, а з іншого – не мати нічого спільного з далеким від цивілізації дикуном.

Жінки з красивими ногами

Волосся на жіночих ногахІнтенсивна рослинність на жіночому тілі сьогодні вважається неестетичною. Вина знову лежить на еволюції. Якщо жінки здавна вважали за краще мати впевнених, сильних, рішучих чоловіків, то переваги чоловіків були іншими. Їм подобалися дбайливі, спокійні, лагідні жінки, які оберігають домашнє вогнище. Причина – в інстинкті домінантності: чоловіки відчувають неусвідомлене задоволення, коли їм підпорядковуються. Тому підвищений тестостерон, а значить, і густе волосся на ногах і руках, ніколи не робили жінок привабливішими.

Велику роль відіграв і інстинкт турботи про потомство. Дитячі риси включають в чоловікові інстинктивну програму, яка закликає захищати, допомагати та оберігати. А навіщо оберігати чоловікоподібну самку, яка і сама виглядає страхітливо? Тому чоловіки найчастіше віддавали перевагу жінкам з дитячими, округлими рисами, без зайвого волосся на ногах, на руках, та на тілі.

Таким чином, можна коротко підсумувати все вищесказане. Волосся на руках і ногах – еволюційний спадок від наших пращурів. Воно надає шкірі чутливість і допомагає вчасно помічати небезпечних комах, захищає від перегріву та переохолодження. Густий волосяний покрив на тілі – еволюційна ознака мужності, його відсутність – ознака жіночності.