Шугарінг в домашніх умовах

Що таке шугарінг

Шугарінг в домашніх умовахНе так давно на європейському ринку з'явився такий вид епіляції, як шугарінг - видалення волосся за допомогою цукрової пасти. Через східне походження його називають так само перської депіляцією.

Шугарінг має безліч переваг порівняно з іншими видами видалення волосся. До складу цукрової пасти входять всього три натуральних компоненти: цукор, лимонний сік і вода, що зводить ризик виникнення алергії на хімічні ароматизатори та добавки до нуля. Через низьку вартість компонентів пасти, шугарінг є найекономічнішим способом видалення волосся. Крім цього, при видаленні волосся цукровою пастою не відбувається травмування шкіри (як при використанні воску) за рахунок того, що цукор обволікає тільки волоски і не зачіпає епідерміс. Нарешті, після шугарінга практично відсутнє вросле волосся. Шкіра довше залишається гладкою, перші волоски з'являються тільки через 10-15 днів після процедури (кількість днів може змінюватись в залежності від особливостей організму і швидкості росту волосся).

Не дивлячись на бюджетність інгредієнтів, ціна на цукрову епіляцію в салоні як правило, досить висока. Однак, шугарінг легко зробити самостійно в домашніх умовах.

Шугарінг як і будь-який спосіб видалення волосся викликає тимчасове почервоніння шкіри. Тому, якщо ви робите його перед весіллям або іншою важливою подією, рекомендується проводити процедуру за 1-2 дні до події.

Шугарінг в домашніх умовах рецепт

Нам знадобиться:

1 кг цукру

7 ст л лимоного соку

8 ст л води

Змішуємо всі інгредієнти до однорідного стану. І ставимо на самий сильний вогонь на плиті на кілька хвилин.

Важливо:

На великому вогні ми варимо пасту всього 1-2 хвилини. Часу має бути достатньо, щоб розігріти посуд, але недостатньо для того, щоб цукор почав горіти. Якщо Ви не впевнені у своїх навичках - розігрійте посуд окремо від суміші, і тільки вже в теплий посуд кладіть інгредієнти. Ще один варіант - розігріти плиту без каструлі, і каструлю з тістом поставити вже на зменшений вогонь.

Зменшуємо вогонь, щоб цукор плавився, але не горів (зазвичай це 1/2 - 3/4 повного вогню плити), накриваємо суміш кришкою і залишаємо на 10 хвилин.

Важливо:

Якщо з почуттям часу у вас не дуже добре - поставте таймер. Якщо суміш згорить, доведеться її викинути і почати все спочатку.

Через 10 хвилин ретельно перемішуємо суміш. Цукор вже починає плавитися. Після перемішування закриваємо кришкою і залишаємо ще на 10 хвилин на тому вогні.

Важливо:

Перемішати суміш в середині між підходами і проконтролювати процес зайвим не буде. Процес приготування пасти вимагає постійного спостереження, щоб не переварити і не спалити. Однак, пасти, яка вийшла з 1 кг. цукру, на яку ви витратите всього 30-40 хвилин свого часу, вам вистачить на 6-12 місяців епіляції, в залежності від інтенсивності.

Ми чекаємо того моменту, коли цукор повністю розчиниться (на ложці не буде видно крупинок) і суміш стане Шугарінг в домашніх умовах рецептоднорідною, почне "булькати", з'являться бульбашки. В залежності від обраного режиму плити це може статися через 15-25 хвилин (пам'ятайте про необхідність постійно контролювати процес приготування?). З цього моменту ми ще раз перемішуємо суміш і даємо їй поваритися ще 10 хвилин під кришкою. Якщо бульбашки пасти занадто сильні, можна трохи зменшити вогонь.

Як визначити готовність пасти для шугарінга?

Суміш повинна стати однорідною, без грудочок, колір суміші, має набути легкий чайний відтінок. Якщо відтінок від прозорого до світло-жовтого - паста не готова, як тільки на ложці помітний чайний відтінок, або середній відтінок між темним і світлим пивом в ложці, паста готова.

Як приготувати пасту для шугарінгаВідразу зніміть каструлю з вогню (інакше паста перетравиться). Перелийте вміст у пластиковий контейнер. Посуд залийте водою, так він не застигне і його легко буде вимити. Остудіть.

Готову пасту ні в якому разі не зберігайте в холодильнику!

Коли паста для шугарінга охолоне до температури, яка відчувається руками як сильно тепла, але не обпалює, можна приступати до епіляції.

Шугарінг в домашніх умовах

Відокремте шматочок пасти об'ємом десь з чайну ложку. Розминайте в руках як кульку пластиліну. Ваше завдання м'яти пасту для шугарінга до тих пір, доки з прозорой та бурштинової вона не стане матовою з перламутровим відливом. Саме в цей момент паста набуває текстуру тягучки і готова для епіляції. Подивіться на фотографії нижче. Ліворуч шматок пасти тільки відокремлений від загальної маси. Праворуч - розім'ятий до потрібного кольору і консистенції.Шугарінг вдома

При шугарінгу волосся видаляються за зростанням, на відміну від епіляції воском. Розім'ятою кулькою пасти притискаєте до ноги пальцями і розтираєте одним плавним рухом у млинець проти росту волосся. Далі не зволікаючи дуже різким рухом зриваєте пасту вздовж росту волосся. Знову трохи разминаете пасту, надаєте їй форму кулі і все повторюєте.

Чому не виходить шугарінг або основні помилки

Паста дуже щільна і не розминається руками.

Ймовірно, ви все ж переварили пасту для шугарінга. Спробувати виправити положення можна закип’ятивши чайник, відкривши кришку і спробувати розминати пасту прогріваючи її над парою. Обережно, не обпечіться! Якщо паста для шугарінга переварена не сильно, цей прийом допоможе отримати з неї потрібну консистенцію.

Паста рідка і не тримає форму, розмазуючись по руках

Паста однозначно не доварена. Можна спробувати доварити ту шо є або зварити нову.

Поширені помилки самостійного шугарінгу в домашніх умовах

Занадто м'яке волосся відривання

Людське волосся дуже добре тримається, тому для його максимально ефективного видалення відривати пасту з волоссям потрібно дуже різким і сильним рухом. Якщо пасту просто тягнути, не вийде нічого, крім зламаних волосків та больових відчуттів.

Занадто довго

При розминанні паста розігрівається від тепла рук. Однак, якщо розминати пасту з перервами, вона не набуде потрібної текстури. Плануючи шугарінг в домашніх умовах відкладіть всі справи. Проконтролюйте, щоб вам нічого не заважало.

Недостатньо сильно притискаєте пасту

Чому не виходить шугарінг в домашніх умовахРозтираючи пасту в млинець проти росту волосся треба сильно притискати цукровий шматок до шкіри. Ви ніби втираєте одним рухом пасту у волосся, щоб вони добре прилипли до пасти.

Турбота про чистоту рук

Чисті руки - це приємно. Однак, виконуючи епіляцію цукром на руках неминуче залишається цукровий шар. Це нормально. не затягуйте процес постійно ополіскуючи руки і охолоджуючи пасту. Липкі руки вам не завадять.

Зайві переживання

Якою б простою не була технологія шугарінга, виконання її в домашніх умовах вимагає навику, який приходить тільки з практикою. Не засмучуйтеся, якщо з першого разу паста не вийшла. Уважно вивчіть результат, розберіться де помилилися і повторіть знову. Сировина для пасти не дорога і дозволяє вчитися і помилятися. Навчившись робити шугарінг в домашніх умовах ви заощадите не тільки гроші, але і час на поїздки в салон.

Для яких зон можна застосовувати шугарінг?

Епіляція цукром - щадний спосіб видалення волосся. Він придатний і для ніг, і для зони бікіні, і для пахв/особи. В зоні пахв будьте особливо уважні до напрямку росту волосся. У цій зоні волосся ростуть під різними напрямками. Видалення ж волосся цукровою пастою проводиться тільки вздовж зростання волосся. У зонах з товстим жировим прошарком (бікіні) притримуйте шкіру руками при відриві пасти, щоб уникнути утворення синців.

Яка довжина волосся оптимальна для застосування шугарінга?

Шугарінг дає хороші результати при довжині волосся від 2-3 мм до 7 мм. Оптимальною вважається довжина волосся 3-5 мм. При більш довгому волоссі рекомендується для початку скористатися тріммером.

Наступного разу при шугарінгу вам знадобиться розтопити цукрову пасту на водяній бані. Слідкуйте за тим, щоб рівень цукру і води були однакові.