Відбілювання зубів

Відбілювання зубівЯк відбілити зуби без шкоди для емалі? Які методики можна використовувати вдома? Які з них найбільш ефективні і прийнятні? Розбираємося з популярними способами домашнього відбілювання і виокремлюємо лише безпечні!

На питання, як безпечно відбілити зуби, кожен стоматолог відповість: «Тільки під контролем фахівця!» Але у більшості людей завжди знайдеться безліч відмовок, щоб не йти до лікаря. Страшно. Дорого. Немає часу... А зуби освітлити дуже хочеться! Можна зробити це вдома? І яке відбілювання найбезпечніше?

Сучасні засоби відбілювання зубів

Щоденна гігієна ротової порожнини є головною профілактикою розвитку нальоту. Справлятися з ним допомагає зубна щітка і зубна нитка. Чому не паста? — запитаєте ви. А тому, що паста до видалення нальоту відношення не має. Тому у виборі між дорогою пастою і якісної щіткою необхідно віддавати перевагу останній.

При регулярному чищенні зубів інтенсивність формування нальоту буде вкрай низькою, тому питання, як відбілити зуби вдома без шкоди для емалі, не буде хвилювати вас дуже довго. Якщо ж ви помітили, що посмішка змінила колір, проведіть наступний тест.

Пройдіться язиком по внутрішній поверхні зубів. Відчуваєте шорсткості? Значить, вам пора видаляти наліт більш інтенсивними методами.

Прикладіть до зубів шматочок білого паперу. Ваші зубки здаються жовтими? Тоді вам можна займатися домашнім відбілюванням зубів, шкода і користь у цьому випадку урівноважать один одного. А ось якщо зуби здаються сірими, ніякої самостійності проявляти не можна! Це говорить про те, що наліт розвивається з внутрішньої сторони емалі і обов'язково варто відвідати лікаря.

Виробники засобів для догляду за ротовою порожниною давно запропонували непогані рішення, як відбілити зуби в домашніх умовах без шкоди для здоров'я. До таких засобів відносяться наступні.

  • Абразивні зубні пасти — до їх складу включені поліруючі та ферментні речовини. Перші інтенсивно видаляють наліт з поверхні емалі, другі проникають усередину. Ступінь проникнення ферментів невисока, тому освітлювати зуби зсередини вони не можуть. Але ось видалити наліт, який в’ївся від сигарет та чорного чаю — цілком.
  • Ополіскувачі — в їх складі міститься перекис водню у невеликій концентрації. Він освітлює зуби на 1-2 тони.
  • Відбілюючі зубні порошки — більш агресивний засіб, ніж зубна паста, тому його не можна вважати найбезпечнішим відбілюванням зубів. Підходить для разового використання «з нагоди».

Використовуючи ці засоби важливо пам'ятати, що вони не є повністю безпечними. Шкода від відбілювання зубів обов'язково проявиться підвищенням чутливості емалі, якщо ви будете застосовувати відбілюючи засоби довго. Досить використовувати пасту в комплексі з ополіскувачем протягом двох тижнів, щоб освітлити зубки на 1-3 тони, а потім перейти до паст з підвищеним вмістом фтору.

Відбілювання зубів в домашніх умовах

З'ясовуючи, як безпечно відбілити зуби вдома, багато хто звертається до народних засобів, при цьому забуваючи, що народне — не завжди нешкідливе. Найпопулярнішими способами домашнього відбілювання є сода та перекис водню. Перша працює, як абразивна речовина, грубо знімаючи наліт з тканин. Друга активує хімічну реакцію з вивільненням кисню, який здатний прибрати пігментацію з глибоких шарів емалі.

Називати ці методики безпечними не можна! І сода, і активоване вугілля, і деревна зола — всі вони дряпають емаль, залишають на них непомітні тріщини. З часом вони стають більше, виникає дискомфорт і чутливість зубів. Тому якщо вам потрібно терміново освітлити зуби, а під рукою знаходиться тільки сода, нанесіть її на вологий палець і злегка помасажуйте поверхню зубів. Але зробіть це тільки один раз, не використовуйте її постійно!

Перекис водню також не вважається безпечним засобом для відбілювання зубів. За відгуками, шкоду, яку приносить він при безконтрольному використанні, значно перевершує найагресивніші професійні методики.

Якщо обирати, чим відбілити зуби без шкоди для емалі в домашніх умовах, краще зупинитись на таких засобах:

  • олія чайного дерева — володіє бактерицидним і легким відбілюючим ефектом. Наносьте її на зуби після кожного чищення вранці і ввечері, легкими масажними рухами;
  • цедра лимона — містить фруктову кислоту і олію, які щадно впливають на емаль. Протягом 10 днів протирайте свіжої цедрою зубки після вечірнього чищення.

Що важливо знати про домашнє відбілювання

Не проводьте експериментів з пошуку засобів для безпечного відбілювання зубів в домашніх умовах. Відгуки тих, хто вже відчув їхВідбілювання зубів в домашніх умовах на собі і зіпсував емаль, стануть прекрасною підказкою, чого робити не потрібно.

Обов'язково відвідуйте лікаря. Зробіть це перед відбілюючими процедурами, щоб переконатися у відсутності карієсу і пошкоджень емалі. Не забувайте приходити на огляд до стоматолога хоча б раз на рік.

Негайно припиняйте процедури при перших ознаках появи чутливості. Будь-які хворобливі відчуття говорять про негативний вплив відбілювання на емаль та її руйнуванні.

Чи існують повністю безпечні засоби для відбілювання в домашніх умовах? На це питання не можна відповісти однозначно. Кожне з них може завдати шкоди, якщо застосовувати їх часто або намагатися відбілити пошкоджені зуби.