Як наносити гель-лак правильно

Як наносити гель-лак правильноГель-лак – одна з кращих розробок останніх років в індустрії краси. З'явившись кілька років тому, цей продукт зайняв високі позиції на ринку серед технологій і матеріалів для догляду за нігтями. Тільки в Україні свої гель-лаки пропонують десятки фірм-виробників (від популярних брендів CND, NSI, OPI до нікому не відомих китайських компаній). На сьогодні це один з найбільш затребуваних матеріалів для створення красивих нігтів. Тому не дивно, що практично всі сучасні салони краси та приватні майстри нігтьового сервісу пропонують своїм клієнтам послугу покриття нігтів гель-лаком.

Як правильно наносити гель-лак

Що з себе являє гель-лак описано тут. У цій статті розглянемо технологію нанесення гель-лаків на нігті. Її переваги: простота і швидкість виконання, збереження інтенсивності кольору і блиску покриття на весь термін (до 3 тижнів), збереження натуральної нігтьової пластини, відсутність алергенів у складі матеріалів, проведення процедури зняття без запилювання.

Дотримуючись правильної технології нанесення гель-лаків, ми можемо домогтися бездоганного вигляду покриття протягом всього терміну, заявленого виробником (від двох до трьох тижнів, в залежності від фірми). При цьому нігті виглядають абсолютно природно, без тріщин і відколів, зі збереженням блиску.

Іноді гель-лак починає відшаровуватися від нігтя або тріскатися вже в перші дні або навіть години після нанесення. Щоб уникнути таких проблем, розглянемо технологію застосування та типові помилки при нанесенні.

Початковий етап технології нанесення гель-лаку – підготовка нігтьової пластини.

1. Надаємо нігтям потрібну нам форму. Потім вирівнюємо вільний край нігтьової пластини і ретельно очищаємо від пилу.

Якщо край нігтьової пластини шарується, акуратно підпилюємо його дрібноабразивною пилкою. Застосовуємо пилки, призначені саме для натуральних нігтів, а не для штучних матеріалів, абразивність 180х180 – 240х240. При обробці краю не можна ставити пилку поперек нігтьової пластини, виконуємо всі рухи в площині нігтя, тобто, проводимо інструментом уздовж вільного краю нігтя.

Перед покриттям гель-лаком можна робити манікюр. Якщо при цьому застосовуються масла і креми, обов'язково очищаємо від них нігті спеціальними засобами і добре висушуємо. У будь-якому випадку потрібно прибрати з нігтьової пластини кутикулу, щоб гель-лак не відшаровувався незабаром після нанесення.

2. Знімаємо з нігтьової пластини самий верхній кератиновий шар. Застосовуємо для цього грубозернистий баф. Зверніть увагу: нам потрібно зняти тільки глянець, зробити поверхню матовою! Не треба занадто натискати на інструмент, щоб не подряпати ніготь і не зняти з нього дуже товстий шар. Така старанність може призвести до того, що з кожним новим нанесенням гель-лаку натуральна нігтьова пластина буде ставати все тоншою, втратить свою міцність і здоровий вигляд.

З оброблених таким чином нігтів видаляємо всі залишки пилу, вологи і жиру за допомогою бонда (осушувач, дегідратор). Це потрібно для хорошого зчеплення гель-лаку з нігтями. Після обробки не торкаємося до нігтів пальцями і не допускаємо потрапляння на них пилу і вологи.

Наступний етап технології – нанесення базового гелю.

Перед нанесенням базового гелю бажано покрити ніготь праймером. Він застосовується для більш міцного Технологія нанесення гель-лакузчеплення бази гель-лаку з натуральною пластиною. Обов'язковий до застосування у випадках тонких, слабких нігтів, при наявності розшарувань і ламкості. Наноситься мастика на весь ніготь, включаючи торець. Це дозволить уникнути відшарування і відколювання гель-лаку.

Тепер переходимо до нанесення безпосередньо базового гелю. Кілька слів про те, для чого він потрібен. Базовий гель створює молекулярний зв'язок між природним і штучним нігтем матеріалом (гель-лаком) і відповідає, таким чином, за міцність всього покриття в цілому. Друга його функція – захист нігтя від кольорових фарбувальних пігментів, що містяться в гель-лаку.

Важливий момент в технології покриття гель-лаком: нанесення кожного компонента якмога більш тонким шаром. Базовий гель – не виняток. Беремо пензлик, трохи гелю і проходимо втираючими рухами від торця нігтя до кутикули. Потім робимо прямі руху в зворотному напрямку (від кутикули). При цьому не зачіпаємо саму кутикулу і шкіру навколо нігтя. Ретельно покриваємо торець нігтьової пластини. Потім полімеризуємо (висушуємо) базовий гель в ультрафіолетовій лампі протягом 1 хвилини, якщо використовується LED-лампа – достатньо 10 секунд. Висохла база має липкий дисперсійний шар. Його не потрібно видаляти! Можна лише розрівняти липкий шар по поверхні за допомогою сухої щітки. Це потрібно для рівномірного розподілу наступного компонента – кольорового гель-лаку.

Нанесення кольорового гель-лаку

Нанесення гель-лакуКольоровий гель-лак можна наносити в один шар – тоді він буде напівпрозорим, або в 2 – 3 шари для отримання насиченого кольору. Але в будь-якому випадку всі шари потрібно робити як можна тоншими! При накладенні товстого шару гель-лаку можуть виникнути хвилі і бульбашки на поверхні нігтя. Часто, особливо під час використання темних кольорів, перший шар виявляється нерівномірно зафарбованим. Не намагайтеся виправити цю проблему додаванням більшої кількості гель-лаку – краще нанести 3 тонких шари! Кожен шар кольорового лак-гелю полімеризуємо в УФ-лампі протягом 2 хвилин або в LED-лампі 30 сек. Завжди звертайте увагу на торець нігтя – його необхідно ретельно фарбувати.

Покриття топом (інша назва – фініш, фініш-гель)

Фініш-гель необхідний для закріплення нашого покриття і набуття додаткового блиску. Наноситься топ більш товстим шаром, ніж база і кольоровий гель-лак. Знову ретельно покриваємо торці нігтів. Сушимо 2 хвилини в ультрафіолетовій лампі або 30 секунд в LED-лампи. При неякісному просушуванні топ-гелю може втрачатися блиск покриття. Далі видаляємо липкий (дисперсійний) шар за допомогою клінсера (Cleanser – рідина для видалення дисперсійного шару з поверхні гелів і гель-лаків).

Дотримуючись наведеної технології покриття гель-лаком, Ви зможете позбутися від багатьох проблем з нігтями. При цьому важливо користуватися тільки якісними матеріалами та інструментами, уважно читати інструкції виробників – зазначений час сушіння кожного шару гель-лаку може відрізнятися в залежності від використовуваного бренду.

Також читайте: