Як позбутися зморшок

ЗморшкиФілософи вважають їх чесною печаткою часу, фахівці по фізіогноміці вміють визначити за зморшками характер і навіть передбачати долю. Деяким чоловікам зморшки можуть додати мудрості і авторитету – в розумних межах, звичайно. Але жінок зморшки ніколи не робили прекрасніше, ні в якому віці.

Війну з зморшками люди ведуть вже кілька століть. На зміну екзотичним методам, що застосовувалися нашими прабабусями, прийшли досягнення сучасної науки. Зараз крім пластичних операцій косметологи мають у своєму розпорядженні достатню кількість безопераційних методів, які дозволяють безслідно розгладити будь-яку зморшку.

Зморшки – якими вони бувають?

Косметологи класифікують зморшки за глибиною і за причинами появи.

За глибиною:

Поверхневі («епідермальні») зморшки зачіпають поверхневий шар шкіри – епідерміс. Це дрібні зморшки, в ряді випадків виглядають у вигляді «сіточки». Якщо епідермальних зморшок багато, то шкіра набуває вигляд пергаменту. Найчастіше причиною виникнення поверхневих зморшок є зневоднення шкіри. Також їх появі сприяє потовщення рогового шару епідермісу, що викликане уповільненням процесу злущування лусочок рогового шару і швидкості оновлення його клітин.

Середньо-глибокі («дермальні») зморшки зачіпають середній шар шкіри – дерми, є наслідком подальшого розвитку і поглиблення поверхневих зморшок. Їх поява обумовлена в першу чергу пошкодженням волокон колагену вільними радикалами, уповільненням синтезу фібробластами.

Глибокі зморшки – зачіпають не тільки всі шари шкіри, в їх формуванні приймає і підшкірно-жирова клітковина. В першу чергу глибокі зморшки з'являються в області природних шкірних складок, наприклад – носогубних. Велику роль у їх виникненні грає гравітаційний птоз тканин обличчя, коли під дією сили тяжіння на тлі ослаблення м'язового тонусу вони опускаються.

Схильність до утворення глибоких зморшок в певній області значною мірою обумовлена генетично, залежить від індивідуальних особливостей будови обличчя. Однак ступінь їх прояву залежить від впливу тих самих негативних факторів, які впливають на появу поверхневих і середньо-глибоких зморшок.

За причинами появи

Динамічні зморшки з'являються, в першу чергу, внаслідок регулярного скорочення мімічних м'язів. Їх також називають «мімічними». Міміка – відображення наших емоцій, мімічні рухи виробляють м'язи обличчя будь-якої людини, але у кожного з нас є свої особливості, в тому числі - характерна міміка. Наприклад, у багатьох з нас є звичка часто піднімати одну брову, супити лоба, мружитись. Причому люди з такими звичками регулярно гримасують несвідомо, не помічаючи цього. У тих областях, де зазначається така підвищена м'язова активність, шкірні складки, що виникають під час мімічних рухів, перестають повністю розправлятися вже до 20-річного віку - утворюються динамічні зморшки. Найчастіше перші мімічні зморшки з'являються на лобі. Трохи пізніше - у зовнішніх куточках очей. Приблизно до 30 років формуються зморшки на верхніх повіках.

Статичні зморшки (вікові, гравітаційні). Як правило, вони з'являються після 40 років. На відміну від динамічних, статичні зморшки виникають незалежно від роботи мімічних м'язів. Їх виникнення обумовлене процесами старіння шкіри, як природного, вікового старіння, так і «штучного», викликаного наслідками куріння, впливом ультрафіолету та інших негативних факторів зовнішнього середовища. При старінні шкіри в ній уповільнюється кровообіг, зменшується вміст колагену, еластину, гіалуронової кислоти, що призводить до зниження її еластичності, вона стає в'ялою. Втрачає свій тонус і мімічна мускулатура. Під дією сили тяжіння тканини обличчя опускаються. Причому опускаються нерівномірно, що і призводить до появи статичних (гравітаційних, тобто тих, що виникають під дією сили тяжіння) зморшок. Також провокувати їх появу можуть порушення постави, неправильна поза під час сну та інші фактори.

Також зморшки можуть бути комбінованими – такі, що мають ознаки як статичних, так і динамічних.

Як позбутися зморшок

 • Контурна пластика – метод практично універсальний. Застосовуючи гелі з різною щільністю за допомогою нього можна Як позбутися зморшокпозбутися і від поверхневих і глибоких зморшок.
 • Ботокс та Диспорт – їх введення є основним методом боротьби з динамічними зморшками. Тимчасово пригнічуючи активність мімічних м'язів, вони впливають на причину їх виникнення.
 • RF-ліфтинг – забезпечує ефект «підтяжки», площа шкіри зменшується, що дає особливо виражений ефект при вікових зморшках області шиї і підборіддя.
 • Поверхневі пілінги – прискорюючи процеси оновлення клітин епідермісу, вони є профілактикою появи зморшок. Їх застосування вирівнює мікрорельєф шкіри, зникають дрібні зморшки.
 • Серединні пілінги діють глибше. З їх допомогою можна видаляти середньо-глибокі зморшки, паралельно вирішуючи багато інших естетичних проблем.
 • LPG масаж дозволяє поліпшити кровопостачання тканин обличчя, повернути тонус його м'язів (що особливо важливо при гравітаційних зморшках), активізувати клітини молодості» - фібробласти посилити вироблення ними колагену і еластину.
 • Біоревіталізація. Втрата шкірою вологи – перший фактор, що викликає появу зморшок. З його допомогою можна не тільки запобігати виникненню зморшок, але і усувати вже існуючі поверхневі зморшки.
 • Біокібернетична терапія – «ліфтинговий ефект, що забезпечується нормалізацією тонусу м'язів обличчя, яку видно відразу після процедури. Крім того, під впливом мікрострумів поліпшується мікроциркуляція в м'яких тканинах, відновлюється потенціал фібробластів.
 • Мезотерапія дозволяє ввести в шкіру ті речовини, яких вона потребує. Не будучи методом лікування зморшок, вона дозволяє проводити ефективну їх профілактику. Володіючи цим методом, косметолог може підібрати склад препарату індивідуально, ввести саме ті речовини, які необхідні в конкретному випадку.
 • Тредліфтинг 3D-мезонитками - введення під шкіру ниток, які розсмоктуються забезпечує отримання ефекту «підтяжки обличчя» і розгладження зморшок за рахунок створення внутрішнього «каркаса», що підтримує шкіру.

Як сповільнити виникнення зморшок?

 • Основними причинами появи зморшок є:
 • природне старіння;
 • старіння шкіри, викликане впливом ультрафіолету та інших зовнішніх факторів;
 • зневоднення шкіри;
 • зайва активність мімічної мускулатури обличчя;
 • неправильний догляд за шкірою (особливо за сухою);
 • куріння, інші шкідливі звички;
 • особливості будови обличчя (наприклад, неправильний прикус може сприяти формуванню носогубних складок та інших зморшок).

Методи профілактики мають бути спрямовані на усунення або зменшення впливу цих факторів.

 • Зморшки на обличчіДогляд за шкірою. Засоби для домашнього догляду не зможуть дати такого ефекту, як професійний догляд, зате їх можна застосовувати щодня, а це дуже важливо. Косметику слід підбирати залежно від типу шкіри, віку, індивідуальної переносимості. Особливу увагу слід приділяти її зволожуючій дії.
 • Зволоження. Вплив різноманітних зовнішніх і внутрішніх факторів призводить до зневоднення шкіри, у тому числі - при прийомі сечогінних ліків, частих водних процедурах без подальшого зволоження шкіри. Зволожуючими компонентами в косметиці зазвичай є гіалуронова кислота і її похідні, гідролізати еластину і колагену, цераміди, екстракти водоростей, алое та інших рослин, ефірні масла, жирні ненасичені кислоти (олеїнова, лінолева, ліноленова).
 • Стимуляція. Більшість активних компонентів, що входять до косметичних засобів для домашнього догляду, не проникає глибше рогового шару епідермісу. Але зараз існують препарати, компоненти яких можуть проникати глибше, до рівня живих клітин. Ці речовини здатні впливати на вироблення ними колагену і еластину. До таких компонентів відносяться активні форми вітаміну С, ретинол, фітоестрогени, фруктові кислоти, деякі мінерали, такі як мідь і залізо.
 • Захист шкіри. Захищайте шкіру від шкідливого впливу ультрафіолетових променів, користуйтеся сонцезахисними засобами, а в холодну пору року - захищайте її від впливу вітру і холоду.
 • Гімнастика для м'язів обличчя. Перед тим як нею займатися порадьтеся з косметологом. З одного боку – такі тренування зміцнюють м’язи обличчя, покращують кровопостачання шкіри, що корисно для профілактики статичних зморшок. З іншого – є зморшки динамічні, що виникають внаслідок мімічних рухів. При неправильному підборі комплексу вправ і схильності до появи динамічних зморшок ефект від гімнастики може бути протилежним очікуваному.
 • Релаксація. Зверніть увагу, як напружене ваше обличчя, коли ви перебуваєте в стані стресу. Таке тривале напруження не корисно, при ньому кровообіг не поліпшується, а навпаки, відбувається застій крові, погіршується живлення тканин. Навчіться розслаблятися. Не тільки spa-процедури забезпечують релаксуючий ефект. Ефект дає і засвоєння прийомів психологічного розслаблення, наприклад з арсеналу аутотренінгу або йоги. Регулярні тренування по розслабленню м'язів обличчя призводять до того, що їх тонус нормалізується, момент появи динамічних зморшок віддаляється. Крім того, знижується кількість нервових імпульсів від напружених м'язів в головний мозок, що, в свою чергу, позитивно впливає на нервову систему в цілому.
 • Куріння та ін. З віком на обличчі відбиваються всі вади, і шкідливі звички. Тому, чим раніше ви почнете розумно і з любов'ю ставитися до свого організму, тим більше у вас шансів зберегти молодість шкіри.