Рухливі ігри для дітей молодшого дошкільного віку

Кіт та миші (ІІ молодша група дошкільного віку)

Рухливі ігри для дітей молодшого дошкільного вікуМета гри: Розвивати у дітей вміння виконувати рух по сигналу. Вправлятися з бігу за різними напрямками.

Опис: Діти – «миші» сидять у нірках (на стільцях уздовж стіни). В одному з кутів майданчика сидить «кішка» - вихователь. Кішка засинає, і миші розбігаються по залу. Киця прокидається, нявкає, починає ловити мишей, які біжать в норки і займають свої місця. Коли всі миші повернутися до нірок, кішка ще раз проходить по залу, потім повертається на своє місце і засинає.

Правила:

1. Вихователь стежить за тим, щоб всі діти вибігали з нірок.

2. Вихователь може використовувати в грі – кішку – іграшку.

Варіанти: Мишки перестрибують через струмочок, долають перешкоди, йдуть по містку.

Художнє слово: Котик мишок не знайшов і поспати геть пішов,

Щойно котик засинає, мишенятко вибігає!

Рухлива гра Пташки та кіт (ІІ молодша група)

Мета гри: Розвивати у дітей рішучість, вправлятися з бігу з вивертаннями.

Опис: На землі креслиться коло (діаметр – 7 м.) або кладеться шнур, кінці якого зв'язані. Вихователь обирає одного гравця, який стає в центрі кола. Це – кішка. Інші діти – пташки, які знаходяться поза колом. Кішка спить. Пташки влітають за зернятками в коло. Киця прокидається, бачить пташок і ловить їх. Всі пташки поспішають вилетіти з кола, той, кого торкнулася кішка в той час, коли він перебував у колі, вважається спійманим, йде на середину кола. Коли кішка спіймає 2-3 пташок, вихователь обирає нову кішку. Спіймані раніше пташки приєднуються до граючих.

Правила:

1. Кішка ловить пташок тільки в колі.

2. Кішка може тільки торкатись пташок, але не хапати їх.

Варіанти: Пташки залітають на гімнастичну стінку; додається ще одна кішка.

Курка та курчата (ІІ молодша група дошкільного віку)

 

 

Мета гри: Розвивати у дітей вміння виконувати рухи за сигналом, вправлятися з бігу в різних напрямках і в підповзанні.

Опис: Діти зображують курчат, а вихователь – курку. На одній стороні майданчика обгороджене місце – будинок, де знаходяться курчата з куркою (натягується мотузка між стійками на висоті 50 см від підлоги). Збоку, осторонь, поміщається «великий птах». Квочка підповзає під мотузку і відправляється на пошуки корму. Вона кличе курчат – «ко-ко-ко». За сигналом усі курчата підповзають під мотузку, біжать до квочки та разом з нею гуляють на майданчику. Вихователь каже – «великий птах», всі курчата біжать додому.

Правила:

1. За покликом курки всі курчата вибігають з хати, підповзаючи під мотузку.

2. За сигналом «великий птах» курчата мають повертатися додому

Варіанти: Курчата вилазять на сідало – лавку, натягаються 2 шнура на відстані один від одного, роль квочки доручається самим дітям.

Рухлива гра для дітей Спіймай комара (ІІ молодша група)

Мета гри: Розвивати у дітей вміння узгоджувати рухи за зоровим сигналом, вправлятися у стрибках (підстрибуванні на місці).Рухливі ігри для дітей дошкільного віку

Опис: Гравці стають по колу на відстані витягнутих рук, обличчям до центру. Вихователь знаходиться в центрі кола. Він тримає в руках паличку довжиною – 1 - 1,2 метра з прив'язаним на шнурі картонним комаром. Довжина шнура – 50 см. Вихователь обводить палицею, «кружляє комаром», трохи вище голів граючих. Коли комар летить над головою, дитина підстрибує, намагаючись його спіймати. Той, хто схопить комара, каже «Я спіймав!». Потім вихователь знову обводить палицею по колу.

Правила:

1. Ловити комара можна тільки обома руками і, підстрибуючи на двох ногах.

2. Ловити комара потрібно не сходячи з місця.

Варіанти: Можна бігти попереду, тримаючи в руках палицю з комаром, діти біжать його наздоганяти.

Принеси м’яча (ІІ молодша група дошкільного віку)

Мета гри: Розвивати у дітей вміння виконувати рух за сигналом (за словом вихователя), спостережливість, кмітливість (обрати того м'яча, який зручніше взяти). Вправлятися у бігу у певному напрямку.

Опис: Діти сидять на стільцях вздовж стіни. На відстані 3-4 кроків від дітей проводиться риска, за якою за призначенням вихователя стають 5-6 дітей спиною до глядачів. Поруч з ними стоїть вихователь. В руках у нього скринька з невеликими м'ячами, за кількістю тих дітей, що стоять. «Один, два, три – біжи!» - каже вихователь і викидає вперед всі м'ячі зі скриньки. Ті діти, що стояли біжать за м'ячами, кожен наздоганяє якийсь з м'ячів, біжить з ним до вихователя та кладе його в скриньку. Потім діти сідають на свої місця, а за межею стає інша група. Гра закінчується, коли всі діти пробіжать за м'ячем.

Правила:

1. Бігти за м'ячем можна тільки після слова «біжи».

2. Піднімати і класти в скриньку потрібно лише один м'яч.

Варіанти: Хто швидше принесе м'яч, подолання перешкоди через набивну колоду.

Рухлива гра для дітей Миші в коморі (ІІ молодша група)

Мета гри: Розвивати у дітей вміння виконувати рухи за сигналом. Вправлятись в підповзанні, бігу.

Опис: Діти – миші сидять в нірках, на лавочках. На протилежному боці майданчика натягнута мотузка на висоті 50 см. Це комора. Збоку від граючих сидить кішка – вихователь. Кішка засинає, миші тікають в комору. Проникаючи в неї вони нагинаются, щоб не зачепити мотузку. Там вони сідають і ніби гризуть сухарі або інші продукти. Киця прокидається, нявкає та біжить за мишами. Миші тікають в норки. Повернувшись на місце, кішка засинає і гра поновлюється.

Правила:

1. Миші можуть бігти в комору тільки тоді, коли кішка засне.

2. Повертатися до нірок миші можуть лише після того, як кішка прокинеться і занявкає.

Варіанти: Вводиться друга кішка.

Горобчики та автомобіль (ІІ молодша група дошкільного віку)

Рухливі ігри для дітей молодшого вікуМета гри: Розвивати у дітей вміння виконувати рухи за сигналом. Вправлятись з бігу в різних напрямках та стрибках.

Опис: Межі майданчика позначити "прапорцями". На одному кінці майданчика на лавках горобчики. На іншому кінці позначається місце для автомобіля – гараж. Автомобіль – вихователь. «Горобчики вилітають з гнізда!» - говорить вихователь, і діти починають бігати в різних напрямках, піднявши руки в боки. З'являється автомобіль. Горобчики лякаються і відлітають у гнізда. Автомобіль повертається в гараж.

Правила:

1. Не можна тікати за межі майданчика

2. Вилітати з гнізда тільки за сигналом вихователя.

3. Повертатися в гнізда тільки при появі автомобіля.

Варіанти: Дітям, які зображують в грі автомобіль дати в руки кермо або прапорці. Горобчики можуть поміщатися в гніздах - кружальцях, накреслених на землі. Горобчики можуть стояти на лавках та зістрибувати з них.

Рухлива гра для дітей Мій дзвінкий, веселий м’яч (ІІ молодша група)

Мета гри: Розвивати у дітей вміння ритмічно стрибати, згідно з текстом вірша, виконувати рухи за сигналом. Вправлятися з бігу, в підпригуванні на 2 ногах.

Опис: Діти сидять на стільцях, поставлених в різних місцях кімнати. Вихователь знаходиться в центрі. Бере великий м'яч та починає відбивати його рукою об землю, кажучи: «Мій дзвінкий, веселий м'яч...». Вихователь підкликає до себе дітей і пропонує їм пострибати мов м'ячики. Діти стрибають в тому ж темпі. Вихователь кладе м'яч і повторює вірш, роблячи рух рукою, ніби відбиває м'яч, а діти стрибають. Закінчивши вірш, вихователь говорить: «Дожену!». Діти тікають.

Правила:

1. Тікати можна тільки після слів: «Дожену!»

Варіанти: Вихователь імітує відбивання м'яча, вказуючи на дітей (вони м'ячики, потім вони котяться, біжать у різних напрямках). Можна поставити поруч із собою кілька дітей, які будуть разом з ним відбивати свої м'ячі, а потім ловити втікачів. 

Читайте також: