Рухливі ігри для дітей на вулиці

Рухливі ігри для дітей на вулиціЗараз дуже тепло і ми часто гуляємо і граємо в дитячі рухливі ігри на прогулянці. В квартирі особливо не набігаєшся, а фізично розвиватися потрібно кожній дитині. А граючи рухатися набагато цікавіше, особливо якщо грати збирається ціла компанія. Тож читайте, вивчайте і грайте разом з дітьми!

Веселі рухливі ігри для дітей на вулиці влітку, восени та навесні.

1. У пошуках скарбу - рухлива гра для дітей.

Візьміть якусь іграшку, солодощі та інший «скарб». Краще за все загорнути його у фольгу. Покажіть запечатаний «скарб» дітям і попрохайте їх закрити очі. Сховайте «скарб» на дерево, пеньок, гойдалку, лавку або ще куди-небудь. Нехай діти вирушають на пошуки. Хто перший знайде «скарб», той і виграв.

2. Знайди пару - дитяча гра на вулиці.

Ведучий роздає всім дітям різнокольорові кружечки або прапорці (кожного предмету по парі). За сигналом ведучого діти бігають, а коли почують хлопок чи звук свистка, кожен має знайти собі пару за кольором кружечка або прапорця і взятися за руки. У грі може брати участь і непарна кількість дітей, тоді один залишиться без пари і вийде з гри.

3. Оживлення предметів - рухлива гра на вулиці.

Ця гра особливо підходить для найменших дітей. Вдома виріжте з паперу веселі оченята та візьміть шматочок пластиліну і йдіть з дітьми на прогулянку. Нехай діти обирають, які предмети вони хочуть оживити – квіточки, дерева, каруселі..

Можна навіть влаштувати змагання між дітьми – хто швидше «оживить» предмети. Це добре розвиває у дітей уяву.

4. Знайди рослину - рухлива гра для дітей.Дитяча рухлива гра на вулиці

Діти відвертаються, а ведучий зриває листочок або будь-яку рослину. Завдання дітей – якомога швидше знайти таку ж. Хто перший – стає ведучим.

5. В пісочниці - дитяча гра на вулиці.

Беремо якийсь предмет, просимо дітей відвернутися, і закопуємо цю штучку в пісочниці. Діти мають покопати лопатками та знайти закопаний предмет. (Дуже добре грати в цю гру на пляжі. Тільки потрібно буде окреслити територію для пошуків).

6. Теніс повітряною кулькою.

Візьміть ракетки для бадмінтону чи тенісу. Надуйте кульку і використовуйте її замість тенісного м'ячика чи волана. Повітряна кулька летить довго, а в дитини є час трохи подумати, куди бігти і відбити м'яч.

7. Намотування мотузки - рухлива гра для дітей.

У цю гру може грати лише двоє. Якщо більше бажаючих, то можна грати по черзі з переможцем, а решта – вболівальники.

Візьміть дві однакові гілки або палиці і мотузку подовше (3 і більше метра). Прив'язуємо гілки чи палиці до кожного кінця мотузки . Посередині цієї мотузки прив'язуємо прапорець або робимо вузлик. Кожен учасник бере по палиці, відходить настільки, щоб сама мотузка добре натягнулася. Так, за сигналом діти починають накручувати мотузку на свою палицю. Хто швидше дійде до вузлика або прапорця – переможець!

8. Ворона - дитяча гра на вулиці.

Одній дитині зав'язують очі, і вона стає спиною до дітей. Кожен з гравців має підійти до ведучого і поставити свою руку на плече. Ведучий говорить: «Покаркай, ворона!». Гравець кряче, а ведучий відгадує ім'я того, хто каркав. Якщо вгадує – міняється з гравцем місцями.

9. Дощик та сонечко - рухлива гра на вулиці.

На асфальті малюємо коло та просимо дітей в нього стати. Коли ведучий вимовляє "Сонечко" — дітлахи виходять з кола, бігають, стрибають. А коли почують слово "Дощик" діти мають якомога швидше стати в коло. Хто останній — програв.

Рухливі ігри на вулиці10. Змійка.

Діти беруться за руки, і тоді вибудовується цілий «ланцюжок». Ведучий бере крайнього за руку і веде цю «змійку», здійснюючи різні несподівані повороти. Діти мають міцно триматися, щоб не розірвати «ланцюжок». Якщо діти досить дорослі, то можна і бігати «змійкою».

11. «Зламаний телефон».

Діти шикуються в рядок. Перший в ряду шепоче на вухо своєму сусідові якесь слово – той повторює це слово іншому пошепки і так далі. Останній називає почуте їм слово. Зазвичай назване слово викликає тільки сміх....

12. Повторялка - рухлива гра для дітей.

Діти стають у коло, перший гравець показує якийсь рух (наприклад, плескає), наступний повторює і додає ще один рух. Так кожен наступний гравець має повторювати всі показані перед ним рухи та додавати свій. Хто зіб'ється — виходить з гри.

13. Їстівне-неїстівне - дитяча гра на вулиці.

Для цієї гри візьміть м'яч. Нехай діти стануть в рядок або сядуть на лавку. Ведучий починає кидати м'яч кожному гравцеві, називаючи їстівний або неїстівний предмет. Якщо названий предмет можна з'їсти – діти ловлять м'яч, якщо ні – відкидають назад ведучому.

14. Тихіше їдеш - рухлива гра на вулиці.

Діти стають з одного боку «дороги», а ведучий — з іншого, повертаючись до всіх спиною. Ведучий каже: «Тихіше їдеш - далі будеш.» – діти починають бігти, намагаючись якомога раніше прибігти до фінішу. Через кілька секунд ведучий вимовляє: «Стоп!» – діти перестають бігти і завмирають. Ведучий обертається, і якщо він побачив будь-який рух якогось гравця, той вибуває з гри. Переможцем стає той, хто першим прибіжить до фінішу.

15. Гаряча картопля - рухлива гра для дітей.Рухлива гра для дітей

Діти стають у коло. Ведучий подає сигнал або вмикає музику ( можна використовувати музику з телефону). Діти починають кидати м'яч один одному, намагаючись його як можна швидше позбутися. Коли ведучий подає сигнал або вимикає музику, то той, у кого в руках лишився м'ячик, вибуває з гри. Коли залишиться 1 гравець, гра закінчується, і він стає переможцем.

16. Рибалки та рибки - дитяча гра на вулиці.

Двоє дітей обираються рибалками, а решта – рибки. Діти починають водити хоровод навколо рибалок і наспівують пісеньку:

У воді рибки живуть,

Немає дзьоба, а клюють.

Є крила — не літають,

Немає ніг, а гуляють.

Гнізд не заводять,

А діточок виводять.

«Рибалки» дружно беруться за руки і швидко ловлять всіх «рибок», які розбігаються. «Рибки», яких спіймали вже стають «рибалками». Тепер ці «рибалки» беруться за руки і починають ловити інших дітей. Так «рибальські тенета» стають ще більшими.

17. Симон каже.

Ведучий має сказати слова: «Симон каже» і далі вимовити, що робити всім дітям. Якщо ж слова: «Симон каже» не звучать, то команда не має виконуватися. А діти при цьому відповідають : «Симон не казав».

Наприклад, ведучий говорить: «Симон каже біжіть!». Діти бігають. Хто почав виконувати будь-яку команду ведучого, без слів «Симон каже», той пропускає хід або виходить з гри.

Дитячі ігри на вулиці18. У ведмедя в лісі - рухлива гра на вулиці.

Одна дитина сідає навпочіпки у відведеному місці і зображує сплячого ведмедя. Діти ходять весь час навколо нього і роблять вигляд, що збирають гриби та ягоди, дружно співаючи пісеньку:

«У ведмедя в лісі гуляю,

Ягоди, гриби збираю,

Ведмедю не спиться,

Кортить подивиться!

Кошик перекинувся —

Ведмідь на нас накинувся.»

«Ведмідь» швидко схоплюється і починає ловити дітей, які тікають від нього. Кого «ведмідь» зловить — займає його місце.

19. Вудка

Перед початком цієї гри обирається ведучий. Всі діти стають у коло, а ведучий в центр зі скакалкою в руках. Він починає повільно обертати скакалку так, щоб та ковзала над землею, роблячи коло за колом саме під ногами граючих. Гравці підстрибують, намагаючись, щоб вона не зачепила когось із них. Гравець вважається спійманим у тому випадку, якщо скакалка торкнулася його. Гравці також не мають наближатися до ведучого, коли стрибають. Той, хто зачепить цю скакалку стає в середину і відразу починає крутити скакалку, а колишній ведучий вже займає місце гравця.

Якщо вам замало наведених рухливих ігор на вулиці, ще багато рухливих ігор ви зможете знайти за посиланнями: