Імена, які заборонені в різних країнах світу

Заборонені імена в різних країнах світу

«Як ви човен назвете, так він і попливе», тому деякі країни обмежили вибір власних імен законодавчо. Русалочка, Фейсбук та Обрізання - ну ні-і-і! Під забороною безглузді імена для дівчаток та образливі імена для хлопчиків... Ми підготували цілий перелік.

На перший-другий розрахуйся!

2013 року Нова Зеландія створила великий список заборонених імен, які вже колись намагалися зареєструвати батьки на своїх малят. Серед них досить таких, які в принципі насилу можуть спасти на думку людині: Насильство, Правосуддя, Барон, Король, Безстрашна Мафія, Анус, V8, Товстун, Перший, Другий, П'ятий. Дивно, але, за статистикою, кожні два роки знаходилася пара, яка бажала назвати дитину Люцифером. 

Придумали заборонене ім'я довше ста знаків? Перепридумуйте!

Список з 71 імені містить в собі знаки пунктуації, такі як крапка та зірочка, і використання косої риски або дужки. Якщо ім'я може фонетично або етимологічно образити когось, воно потрапляє під заборону також. Ображає когось ім'я Автобусна Зупинка, Гарячий Фрукт або Плід Сексу – не зрозуміло, але спроби назвати так дітей в Новій Зеландії робилися.

А дев'ятирічну дівчинку з ім'ям Талула Крутить Обруч на Гаваях органам опіки довелося забирати від батьків, щоб змінити їй ім'я.

Супергероям тут не місце

У Мексиці ім'я немовляти має бути справжнім, зрозумілим і простим. Так, «чорний список» штату Сонора містить імена, які можуть вважатися такими, що принижують, дискримінаційними або позбавленими сенсу. Ім'я не має копіювати імена рок-зірок, знаменитостей і супергероїв; імена літературних і кіногероїв також заборонені.

Виходить, що новонароджений не може бути названий Принцем, Бітлом, Фейсбуком, Твіттером, Бетменом, Джокером, Робокопом, Термінатором, Русалочкою або Бондом. Назвати дитину Трафіком на честь автомобільної пробки або Обрізання також не вийде (обидва імені знаходяться під забороною після першого невдалого прецеденту). Це може здатися несправедливим батькам з багатою фантазією, але таким чином уряд дбає про майбутнє громадянина своєї країни, захищаючи від потенційних знущань та психологічних вад.

Традиції Старого Світу та заборонені імена

Європа щодо надання імен ортодоксальна. У Великобританії не можна назвати дитину видом наркотику, державного інституту або словом, яке заохочує расову або релігійну ненависть.

У Німеччині виганяють з країни за реєстрацію імені Гітлер або Усама бен Ладен. В країні лідируючого автопрому та ковбасок є цілий офіс статистики Standesamt, який вирішує долю імені дитини. Логіка німців до того ж не зовсім зрозуміла: Швидкий і Джаз - дозволені, а Вудсток, Грамофон, Тобі, Куїнн - заборонені. Коли співробітникам не зовсім зрозуміло, до якої статі належить ім'я людини (наприклад, Матті), вони теж виписують відмову. Статева ідентифікація імені в Німеччині має бути дуже конкретною.

Логіка португальських державних органів теж незрозуміла: ім'я Том там заборонено, а ім'я Томас - ні. Хочете назвати сина Мерседесом? Будь ласка. А ось іменами Семмі, Ром і Мона Ліза - вибачте, не можна.

У місті Турин одного разу новоспеченим батькам заборонили назвати свою дочку ім'ям Андреа, оскільки традиційно в Італії воно вважається чоловічим. Взагалі, основним критерієм відбору імен в Італії вважається наступне правило: ім'я не має обмежувати соціальну взаємодію людини і створювати плутанину. Можливо, тому 2008 року одній італійській парі суд заборонив назвати свою дитину Венерді (італійською «п'ятниця»). Судді вважали, що ім'я Венерді відсилає до персонажу книги «Робінзон Крузо» і не принесе дитині нічого, окрім психотравми.

Скандинавські примхи

Як протест проти зростаючого втручання держави у приватне життя громадян і конкретно проти закону про імена шведська сімейна пара 1996 року вирішила назвати сина іменем Brfxxccxxmnpcccclllmmnprxvclmnckssqlbb11116. Аргумент батьків про те, що це їх абсурдистская пародія на недосконалість світу, ані органи реєстрації, ані суд не задовільнили і в реєстрації імені було відмовлено. Це не єдиний приклад подібного роду. У списку заборонених в Швеції імен також: Ікеа, Супермен, Веранда, Аллах, Металіка і К (літера Q). А ось ім'я Google, наприклад, дозволили.

У Норвегії проблему вирішили випуском офіційного списку санкціонованих імен. В імені людини не має бути лайок, назв хвороб та сексуальних термінів. Тільки ці поняття, на думку норвезької влади, можуть перешкодити подальшому щастю дорослої людини.

У Данії офіційно дозволено 7000 імен. Хочете назвати дитину якось особливо? Пишіть заяву, можливо вам і дозволять. Якщо тільки ви не збираєтеся охрестити його Плутоном, Мавпою або Заднім Проходом (заявки на ці імена вже відхилили).

Заборона на овочі та фрукти

У Малайзії заборонено називати дитину на честь овочів і фруктів. Під широку руку малайських обмежень потрапили і назви родів тварин. Таким чином, тут неможливо зустріти людину, в паспорті у якої було б написано Ігуана, Білка, Пантера, Фейхоа або Яблуко.

Це не все: 2006 року місцева влада склала цілий список з імен, які суперечать релігійним традиціям країни. До нього потрапили такі китайські імена, як Сор Чаї (Божевільний), Хіоу Хоо (Горбань), Ах чвар (Змія) та Кантонське прізвисько Чоу Тоу (в перекладі - Смердюча Голова). Мабуть, перекладу або етимології імен в цій країні надається набагато більше значення, ніж їх фонетичному звучанню.

В країні чудес

Заборонені імена дітей

У Саудівській Аравії не можна назвати дочку Алісою. Що не так з цим ім'ям - питання складне. Можливо, вся справа в героїні твору «Аліса в Країні чудес». Як ми знаємо, внутрішня свобода та інакомислення жінок у цій країні не надто шанують.

Але не тільки ім'я Аліса потрапило до аравійського блек-листа: багато західних імен, зокрема Майя, Лорін, Лінда, Сенді, теж табуйовані, бо суперечать культурним цінностям королівства. Хлопчика ж не можна нарікати Малаков (Ангел), Джібрілем (Гавриїл) та Набі (Пророк) з релігійних міркувань.

S як долар

Китай - найбільш густонаселена країна на нашій планеті, в силу цього в ній рідко можна зустріти дійсно рідкісне ім'я. Однак місцеві жителі, яких понад мільярд, все ж вміють фантазувати.

Так, одна заміжня пара намагалася назвати свою новонароджену дитину символом, який у всьому світі прийнято вказувати в адресі електронної пошти - @. Символ цей схожий на ієрогліф, значення якого звучить як «кохай його». На жаль, місцева влада не дозволила майбутньому громадянинові народної республіки обладати таким екстравагантним ім'ям і відхилила прохання батьків, одночасно помістивши його до реєстру заборонених імен Китаю в якості яскравого прикладу того, «як не можна називати дитину в Китаї».

Зовсім недавно в одній з провінцій Китаю, Синьцзян, влада заборонила називати новонароджених китайців мусульманськими іменами (Мекка, Іслам, Саддам, Коран та ін.), Пославшись на те, що комуністичний режим країни цього допустити не може.

Що завгодно, тільки не Месія

Найсміливіша країна щодо оригінальності людського імені - Сполучені Штати Америки. В Америці запросто можна зустріти дівчину на ім'я Жовтень (чи Серпень, чи Квiтень), а хлопчика - на ім’я Кольт (а також Ремінгтон та Руджер). Знаменитості називають своїх дітей Яблуком, Пілотом-Інспектором та іншими неіснуючими власними іменами.

Однак навіть в країні абсолютної свободи слова є свої заборони. Реєстраційні органи США відмовляють в заявці на свідоцтво про народження тим батькам, які мають намір назвати дитину Гітлером або Месією. Останнє закріплено за Ісусом Христом і більше нікому належати не може! Рішення суду, втім, трохи пізніше скасували.

 Читайте також: