Причини розлучень

Причини розлученьЛюди сходяться – люди розлучаються. А чому, власне, чоловік і жінка розлучаються? Існує безліч мотивів, з яких чоловік і жінка вступають у відносини, і не менше причин, чому вони розлучаються. Адже у відносинах ми шукаємо, в першу чергу, задоволення своїх потреб. Коли потреби з якихось причин перестають задовольнятися, чоловік або жінка замислюється про розставання.

Хтось, частіше чоловіки, вступає у відносини заради сексу, але проходить три, сім, десять зустрічей, і сексуальний інтерес до цієї конкретної жінки знижується. Якщо за цей період в їх стосунках не виникло душевне тепло, не з'явилися спільні інтереси, то чоловік без жалю розлучається, тобто попросту зникає.

Хтось починає відносини через нудьгу, задля розваги, і коли задовольняється ця потреба, то він розлучається з партнером.

Ще одна часта причина розставання пов'язана з тим, що чоловік або жінка не розлучилися повністю з попереднім партнером, значущим для них, не закрили з ним стосунки. В тих стосунках щось не виходило, щось не радувало, не задовольняло, можливо, навіть, як здається, розлучилися назавжди. І нові відносини почали, щоб переключитися, «клин клином перебити». А потім колишній партнер поманив пальцем, і нові стосунки стали не потрібні, з новим чоловіком або жінкою розлучаються без жалю.

Чому розлучаються кохані? Чому розлучаються чоловіки та жінки?

Давайте розберемо, чому дорослі люди, закохані і люблячі, які свідомо прийняли рішення йти по життю разом (або хоча б проводити час разом), раптом вирішують розлучитися? Давайте разом спробуємо зрозуміти причини розлучень, щоб не розлучатися самим. Основних причин розставання кілька.

Перша причина розлучень: плутанина.

Багато ототожнюють поняття «Кохання» і поняття «Пристрасть», хоча це – різні почуття. Пристрасть – це сильний, всепоглинаюче сексуальний потяг, що не піддається контролю, тобто людина не може керувати собою, своїм станом («втрачає голову»).

Часто при першій зустрічі між чоловіком і жінкою пролітає спалах, і вони втрачають голову. Їм здається, що до них завітала справжня любов, але це – лише пристрасть. А пристрасть проходить найчастіше через місяць-два, рідше через рік-два. На самому початку відносин присутній елемент новизни, що робить відносини яскравішими, гострішими. Але з часом новизна йде, і сприйняття блідне, стає менш гострим, словом, пристрасть вщухає. І з'ясовується, що їх, крім пристрасті, нічого не пов'язувало.

Людям, які плутають любов і пристрасть, здається, що любов пішла, хоча, насправді, зникла пристрасть. І ці люди розлучаються з партнером, щоб знайти «справжнє кохання», а насправді нову пристрасть. У таких людей життя йде по колу: Знайомство – розпал пристрасті – згасання пристрасті – розлучення. І так відбувається до тих пір, доки не настає старість, яку ці люди, як правило, зустрічають насамоті.

Друга причина розлучень: кумир

Людям, особливо жінкам, властиво вигадувати собі ідеал партнера. Це такий «лицар у блискучих обладунках», що володіє всіма можливими перевагами і не має жодного недоліку. Очевидно, що будь-який живий партнер програє кумиру. Такі люди, вступаючи у відносини, починають, часто несвідомо, порівнювати свого партнера з ідеалом, розуміють, що партнер гірше, і розлучаються, щоб знайти «того єдиного». При цьому вони не розуміють, що «той єдиний» - плід їхньої уяви.

Третя причина розлучень: інфантилізм.

Тут люди сходяться, знайшовши єдину «точку дотику», будь то секс, захоплення музикою, літературою, Причина розставаньживописом – не важливо. Цей загальний інтерес часто приймають за серйозні почуття. У цьому сенсі показовими акторські долі. Люди, наприклад, грають в серіалі закоханих, багато часу проводять разом, вживаються в ролі, та вирішують, що закохані. А коли зйомки серіалу стають підходити до кінця розуміють, що їх пов'язує тільки робота. Ось і розлучаються.

Четверта причина розлучень: самовпевненість

Четверта причина розлучень – самовпевненість і не бажання прийняти іншого таким, який він є. Ви помічали, що часто розставання супроводжується сварками, скандалами і іншими неприємними речами? Люди намагаються переробити іншого на свій смак і колір. Можливо, тому що, коли знайшли собі у ньому або ній кумира, а потім з'ясувалося, що не дотягує улюблений чи улюблена до ідеалу. А може бути, партнери перед тим, як зійтися, прекрасно бачили недоліки один одного, але щиро вірили в те, що коли вони будуть разом, то зможуть «перевиховати» один одного. Це найбезглуздіша омана!!!

Доросла, сформована особистість в принципі не піддається перевихованню! Запам'ятайте: неможливо переробити бабія або алкоголіка, ледаря або инфантила. А приймати іншого таким, який він є, дуже навіть не просто. Звідси і розлучення!

П'ята причина розлучень: марні надії

Ще одна, п'ята причина, чому люди розлучаються – марні надіі. В букетно-цукерковий період і чоловік, і жінка намагаються сподобатися один одному, а тому не тільки показують свої кращі сторони, але і багато в чому прикрашають себе. У підсумку вони обидва починають дивитися один на одного через «рожеві окуляри». Чоловік запрошує жінку в театр, хоча терпіти не може театри, веде в дорогий ресторан, хоча в реальному житті харчується фастфудом, і вішає поличку перший і останній раз у своєму житті. А вона думає, що так буде постійно. Але такі демонстрації зовсім не означають, що так буде завжди, у повсякденному житті. І жінка розчаровується в чоловікові. Якщо спроби переробити його не приводять до успіху, то вони розлучаються.

Жінка теж «пускає пил в очі» на етапі букетно-цукеркового періоду не тільки «прикрашеним пір'ям», але й домашніми пирогами і борщами, ласкою та ніжністю, і пристрасним темпераментом, а потім виявляється, що їй ніколи, то втомилася, не встигла, та її характер «псується» на очах.

У підсумку, коли «рожеві окуляри» спадають, чоловік і жінка бачать один одного такими, які вони є, і часто відчувають себе обдуреними в своїх сподіваннях. Далеко не всі можуть прийняти ситуацію і партнера таким, який він є. Тому і розлучаються. Інфантильні люди, особливо романтичні натури, розлучаються ще й тому, що часто очікують від відносин дива: їх любов, їх відносини будуть ідеальні. Але їх любов банально розбивається об побут. Адже «любов – не зітхання на лавці». У цьому випадку казка закінчується тоді, коли люди починають жити разом: тут-то і виявляється, що треба заробляти, економити, мити посуд, готувати й вирішувати безліч інших проблем. Кожному хочеться, щоб все це робив партнер.

Шоста причина розлучень: все тече, все змінюється

Причини розлучення з хлопцемПроходить час, і кожна людина змінюється: її погляди, цінності, смаки, звички. І не завжди в кращий, з точки зору партнера, бік. Якщо відбувається взаємний обмін, взаємовплив, люди розвиваються разом, то вони стають схожими одне на одного, а їх стосунки міцнішими. Якщо ж один забігає вперед, а другий гальмує, то намічається розрив, який може привести до розставання. У цьому випадку відстаючий стає не цікавим тому, хто пішов уперед.

Наприклад, познайомилися студентами, вчилися на одному курсі. Народилися діти, вона осіла в будинку, він став викладати в тому ж вузі. Пройшло 20 років. Він давно захистив кандидатську, випустив кілька книг, він їздить по симпозиумам в різні країни. Вона готує, прибирає, вирощує квіти на дачі. І це – вже різні люди, їм навіть немає про що поговорити, крім побуту. У них різні цілі, інтереси, цінності, погляди. Хто буде ініціатором розлучення, як ви думаєте?

Ми розібрали кілька основних причин розставання. Звичайно, причинами розлучення може стати і обман, і зрада, і ревнощі, і фінансові проблеми або проблеми зі здоров'ям, - всіх причин, чому розлучаються люди не перерахувати. Але часто розлучення могло і не статися, якби людина вчасно подивилася углиб себе і щось змінила в собі. Тому коли у вас ще жевріє надія і бажання поліпшити відносини, сходіть до психологічної консультації, самостійно або удвох.

Можливо, хтось скаже: «Ну і що? Всі сходяться, всі розлучаються – справи житейська». Проблема в тому, що розставання дуже рідко відбуваються за обопільною згодою. Звичайно, зовні розставання може виглядати «чинно-мирне», але в розставанні хтось першим пропонує розлучитися, тобто розставання – це рішення одного! Другий партнер може погодитися з цим рішенням чи ні. Відповідно, в залежності від того, який варіант обраний, розставання відбувається або за згодою, або зі скандалами. У будь-якому випадку, другий партнер при розставанні завжди знаходиться у програшному становищі, бо відчуває себе відкинутим.