Розлучитися чи боротися?

Коли все розвалюється

Розлучитися чи боротися?Розлучитися? А може боротися за стосунки? Все починає сипатися, а Ви стаєте на роздоріжжі. Залишитися на потопаючому кораблі, латати дірки та маленькими відрами виливати воду, чи, можливо, швидко вискочити? Зрештою, пропливши декілька метрів можна знайти новий корабель. А що, якщо цей новий корабель теж скоро почне тонути? Тож боротися?

Багато людей шукають бажану зв'язку, дрейфують хвилями самотності та чекають до тих пір, доки на горизонті не з'явиться капітан, який запросить на борт. Запросить і що далі? Іноді приємний круїз, захоплення чайками та мило вистрибуючими дельфінами. Іноді шторм.

Коли проходить шторм, і корабель починає з останніх сил битися серед хвиль, приходить момент замислитися. Ще не так давно елегантна яхта перетворюється в очах моряків на піратський корабель. В головах народжується дилема – розлучитися чи боротися за стосунки?

Світ не допомагає. Вабить та вабить. Розлучитися!

Досить озирнутися навколо. Все, здається, кричить: розлучитися! Адже ви нічого не втрачаєте. У гіршому випадку, поплаваєш трохи на самоті. Адже це модно і популярно. Самотність не така вже й погана. Стільки можливостей, стільки цікавих речей можна зробити! Давно нереалізовані мрії, фантазії. Адже це не така вже й погана альтернатива.

Бути самотною в довгостроковій перспективі не для Вас? Не проблема. Один раз, другий, третій і ви знаходили собі другу половину, то ви знайдете її і вчетверте. Іноді комфорт швидкого переходу з корабля на корабель в межах досяжності. Ще однією ногою тут, на колишньому, а вже другу ставите на новий, незнайомий грунт. Не турбуючись про вологозахищеність в холодному океані самотності. Світ підкидає багато можливостей. Портали знайомств, Facebook, друзі та знайомі, які тільки й чекають, доки Ваш статус зміниться на «вільна».

Може, варто розлучитися і не боротися за старі відносини?

Світ не допомагає. Моралізує. Боротися за відносини!

І раптом на горизонті з'являються радники. Моралізатори. Так не можна! Адже ви виглядали так красиво. Перша проблема і вже розлука? Як же ви хочете побудувати міцний зв'язок, якщо після першого ж шторму ви шукаєте інших, кращих кораблів, на які ви могли б з легкістю перестрибнути?

Немає моралізаторів? Спокійно. Є совість. Ви не можете одним порухом руки перекреслити все, що ви будували стільки часу. Загальні моменти, спільні спогади, а може, й загальна квартира? І все це кинути тільки тому, що на горизонті можна побачити стільки цікавих альтернатив?

Розлучитися чи боротися за стосунки? А може весь світ помиляється?

Про світ, який так добре знає, як слід вчинити, варто знати одну річ - він довбаний ідіот. З одного боку, спокушає і манить, а з іншого моралізує. Що він, зрештою, від Вас хоче? Нічого доброго! Хоче вам зробити в голові бардак, який вам доведеться прибирати. Ніхто цього вибору не зробить за Вас.

Найгірше, що Вам може порадити світ, це те, що десь там на Вас чекає єдина людина, яка буде Вам відповідати, як друга половина яблука. Поки не знайдеш її – шукай. Шукай і все тут.

Однак, якщо перший-ліпший шторм буде змушувати Вас покинути корабель, ви ніколи не досягнете мети. Ніколи не дізнаєтесь, як ця мета виглядає, бо навіть коли вже побачите її, ту саму людину, то просто не впізнаєте.

Боротися за стосунки? Ні? Досліджувати відносини.

Не тільки пошук є проблемою. Завдання полягає в тому, щоб протистояти своїм проблемам і після шторму знову поставити вітрило та Чи варто боротися за стосунки?спробувати рухатися вперед. Не думати про свій корабель, як про потопаючий. Погані думки притягують нещастя і наступні шторми. Думати про стосунки як про щось, про що ви маєте піклуватися. Жоден корабель не попливе вперед без розумного шкіпера.

Ніколи не буде легко. Завжди по цьому ж морю будуть плавати кораблі, які здадуться Вам кращими, швидшими, цікавішими. Завжди. Світ буде Вам підказувати, що варто пересісти або чекати чогось кращого. А може, навпаки. Підкаже вам залишитися на борту до останньої хвилини, доки Ви та ваш корабель не підете на дно.

Не варто слухати світ. З одного боку, він підказує, щоб піти легким шляхом, та з іншого – щоб тонути мов Титанік. Адже Ви - капітан і ви краще знаєте, що саме вашому кораблю не вистачає, щоб перетнути всі моря та океани. Протистояти зустрічним штормам та спокусам. Або, можливо, ви сіли тільки на короткий круїз, про який заздалегідь знали, що він скоро закінчиться.

Якщо ви плануєте довгий, важкий шлях, покажіть себе мудрим правителем. Подбайте про те, щоб Ваш корабель не здався першому зустрічному шторму. Виховуйте його, бо завдяки цьому, кожен наступний шторм буде легше подолати. Навіть лінкор не зможе впоратися з високими хвилями, без доброго капітана. А хороший капітан - це той, який знає свій корабель, і знає, скільки він в змозі витримати. Зміна корабля нічим не допоможе, якщо капітан буде в паніці, побачивши першу ж високу хвилю. Кожен корабель піде на дно. Навіть найкращий, найшвидший, найприємніший.