Секс під час вагітності

Чи не зашкодить секс майбутній дитині - це питання хвилює кожну жінку, починаючи з перших тижнів вагітності.

Деякі мами говорять категоричне "ні" сексу під час вагітності, у інших же навпроти сексуальне бажання росте з кожним днем. Фахівці мають спільну думку: повністю відмовлятися від сексуального життя при сприятливому протіканні вагітності немає необхідності. Крім того більшість жінок (особливо ті, хто носить хлопчика) почувають себе в цей період чуттєвішими і сексуальнішими.Секс під час вагітності

Період вагітності - надважливий етап в любовному і інтимному житті будь-якої подружньої пари. Коли стає зрозуміло, що жінка вагітна, чоловік переживає до неї особливе почуття ніжності, тепла, сексуального потягу і любові. Дивно, але ці почуття з'являються навіть у тих чоловіків, яким вони зовсім не властиві. До речі, прочитайте цю статтю щоб дізнатися як визначити вагітність до затримки

У сексі під час вагітності немає нічого надприродного, але кількість контактів швидше за все скоротиться. Найчастіше що активне статеве життя може негативно позначитися на дитині. Втім, усі ці побоювання марні. Ембріон надійно захищений плодовим пухирем і навколоплідними водами, шийку матки закриває слизова пробка. 

 Секс під час вагітності в першому триместрі

Далеко не у всіх вагітних цей період проходить безхмарно: більшість жінок набирають зайві кілограми, їх мучить токсикоз, організм переживає гормональну перебудову. Крім того, нерідко в перші тижні вагітності жінка знаходиться в сонливому і в'ялому стані, часто плаче. Не дивно, що майбутня мама починає відмовлятися від близькості. Чоловіка такі зміни в дружині лякають. Його починають долати думки про те, що далі буде тільки важче. Можуть виникати взаємні докори і образи.

У інших жінок навпаки в перші три місяці спостерігається надзвичайна сексуальність. Пояснити це просто: органи малого тазу краще забезпечуються кров'ю і це підвищує бажання. У цей період багато жінок навіть швидше досягають оргазму. Всі зміни в настрої вагітної жінки природні і мають з розумінням зустрічатись чоловіком. Намагайтеся більше розмовляти, довіряти один одному. Вечірній і нічний "годинник любові" можна замінити денним сексом, коли жінка ще не так втомилася. А іноді для вагітної досить лише обіймів, поцілунків, ніжних слів і присутності чоловіка.

Головне пам'ятаєте, що дитина вже почала формуватися, він відчуває емоції оточення, чує голоси мами і папи, а значить ваш гарний настрій неодмінно має передатись і йому.

Секс під час вагітності в другому триместрі

З 13-го тижня нудота відступає, матуся почуває себе значно краще. Живіт стає все більше і може заважати в зайнятті сексом. Разом з чоловіком треба підібрати пози в яких зручно вам обом. Найбільш популярна - лежачи на боці.

З 14-го по 26-й тиждень сексом можна займатися як раніше, втім не забуваючи про обережність. Вагітна жінка вже звикла до свого положення, її залишають колишні страхи і тривоги. Хороше самопочуття жінки призводить до зростання бажання.

Чоловік до цього часу вже ужився в роль майбутнього батька. Саме тому середина вагітності - найсприятливіший час для зайняття любов'ю. Багато пар стверджують, що займаючись сексом в другому триместрі вони стали краще розуміти і довіряти один одному, секс був яскравим і незабутнім.

Медики також позитивно відзиваються про сексуальні стосунки в цей період: плід вже остаточно закріпився, а нових гормональних сплесків в організмі не передбачається.

Секс в третьому триместрі

 Останній період вагітності найвідповідальніший. Голівка дитини починає опускатися, готуючись до пологів. Майбутня мама у черговий раз відчуває гормональний струс і відмовляється займатися сексом, боячись спровокувати передчасні пологи. Втім, медики вважають, що невелика кількість простагландину, що знаходиться у складі сперми гормону, який розм'якшує матковий зів і сприяє м'язовим скороченням матки, не може стати причиною сутичок.

 Починаючи з 30-го тижня вагітності стає все важче знайти положення, при якому б не заважав живіт.  Але і тут діє правило: дозволено все, що приносить задоволення і не завдає біль. Хоча за 2-3 тижні до розрахованого терміну пологів все-таки було б розумно відмовитися від інтимної близькості.

 Майбутній папа, до речі, теж не "горить бажанням". Перед появою на світ малюка у нього маса "організаційних" справ, які відбирають сили. Та все ж, секс у кінці вагітності  тільки зміцнить стосунки, зніме напругу і підвищить настрій як мами, так і майбутнього батька.

 Секс під забороною

 Таке питання, як сексуальне життя з чоловіком під час вагітності неодмінно треба обговорити з лікарем. В деяких випадках необхідно абсолютно відмовитися від сексу:

 матковий зів відкрився передчасно. Саме по собі це не є особливо небезпечним, але при статевих зносинах може привести до потрапляння інфекції і ушкодження плодового пухиря.

 • якщо у майбутньої мами раніше були викидні
 • при кровотечах
 • при передчасних поштовхах, які небезпечні передчасними пологами
 • при зміщенні дитячого місця
 • при багатоплідній вагітності
 • при хронічних захворюваннях
 • при генітальних інфекціях у одного з партнерів
 • якщо плодовий пухир вже лопнув, варто відмовитися від сексу
 • лікарі категорично не рекомендують займатися оральним сексом із стимуляцією піхви
 • вагітній жінці не варто вступати в контакт з новим партнером, оскільки є небезпека заразити малюка і маму інфекційними захворюваннями
 • якщо матка постійно знаходитися в тонусі

 Плюси "вагітного" сексу

 1. Мама щаслива, папа задоволений, в сім'ї світ і любов : це безперечно позитивно відбивається на настрої малюка.

 2. Майбутній мамі, як і будь-якій іншій жінці, потрібні ті корисні речовини, які містяться в спермі : ферменти, чоловічі гормони.

 3. Тривала стриманість вагітної жінки сприяє накопиченню негативних емоцій.

 4. Під час сексу м'яза матки, скорочуючись, тренуються - це означає, сутички будуть кращі і продуктивніші.

 Бути сексу під час вагітності або ні кожна сімейна пара вирішує самостійно. Вагітність - особливий період в житті подружньої пари. Довіртеся один одному, з розумінням відноситеся до бажань партнера і уважно до себе. І тоді, благополучно переживши ці 9 місяців, ваша любов стане ще сильніша, а сім'я міцніша.