Що робити, якщо у вас вагінальна сухість

Під час інтимної близькості жінка збуджується. Через це у піхві починає вироблятися природна змазка. Змазка – це запорука комфортного сексу. Без неї заняття коханням будуть болісними та не приємними. Але часто після родів, стресу, менопаузи чи хвороб природна змазка не виробляється в достатній кількості або не виділяється взагалі. 

Що робити, якщо у вас вагінальна сухість

Чим замінити природну змазку?

Найпростіший та найбезпечніший варіант розв'язання проблеми – використання лубрикантів. Також можна приймати гормональні пігулки, але для цього потрібно здати не один аналіз і проконсультуватися з лікарем. До того ж гормональні пігулки можуть запустити додаткові процеси у вашому організмі, які позначаться на здоров'ї волосся, вазі, якості сну та концентрації уваги. 

Що ж стосується лубрикантів, то обирати їх потрібно також обережно. Перше, на що потрібно звернути увагу – виробник і наявність у продавця сертифікату безпечності продукції. По-друге, варто звернути увагу на склад. Якщо у вас чутлива шкіра і часто буває молочницця, то варто обирати продукти без парабенів, ароматизаторів, консервантів і гліцерину. 

Якщо у вас звичайна шкіра, то підійде будь-який лубрикант на водній основі. А якщо сухість надто велика і дуже турбує вас, то варто обирати змазки на гібридній, а ще краще – силіконовій основі. Вони більш густі та повільніше вбираються, через що мають довший ефект ковзання. Якщо говорити конкретніше, то ось кілька лубрикантів гарної якості, які підійдуть для чутливої шкіри при сухості:

  • AGAPE ORIGINAL на водній основі від американського виробника System JO. Не містить гліцерину, гліколю та парабенів. Підходить при підвищеній чутливості та схильності до алергічних реакцій і молочницці, під час делікатного періоду (вагітність, приймання антибіотиків, після медичних втручань).

  • Однойменна змазка на водній основі від французького бренду Lubrix. Не містить парабенів, але до її складу входить гліцерин, який може викликати подразнення у дуже-дуже чутливої шкіри. 

  • Прекрасна силіконова змазка MED Premium glide від німецького виробника Pjur пройшла клінічний тест і підходить для надчутливої шкіри. В складі немає ні парабенів, ні гліцерину, ні консервантів. 

  • Ще одна змазка від Pjur – MED Sensitive glide. Вона виготовлена на водній основі, тому легша по консистенції, але швидше вбирається в шкіру. 

Де купувати такі засоби

Знайти змазки можна в аптеках, супермаркетах і секс-шопах. В супермаркети зазвичай постачаються змазки з масс-маркет категорії. Вони досить безпечні, але підходять далеко не всім. Якщо у вас не чутлива шкіра, то можна спробувати скористатися ними. Але власницям ніжної мікрофлори краще не ризикувати з такими продуктами.

В аптеках можна знайти більш професійні засоби. Але для цього потрібно проконсультуватися з лікарем і запитати у фармацевта конкретний товар. Разом із тим, на вітрині аптек також можна зустріти продукти масс-маркет категорії.

У секс шопі продаються професійні продукти від компаній, які спеціалізуються на виробництві лубрикантів. Звичайно ж, не всі як на підбір підійдуть для будь-якої шкіри. Організм кожної жінки індивідуальний. Але якщо обирати якісні продукти без зайвих домішок, то отримаєте гарне зволоження та комфортну інтимну близькість.