Як налагодити відносини з дорослими батьками

Як налагодити відносини з дорослими батькамиМабуть, найбільш болісні конфлікти – це конфлікти батьків з вже дорослими дітьми, і болючі вони як для однієї сторони, так і для іншої.

Прощення дитячих образ і відновлення відносин з батьками - насамперед ознака зрілості. Не всім пощастило мати добрі стосунки в родині, але спробувати їх налагодити є можливість завжди.

Ми виросли, і батьки відчувають, що тепер їх авторитет не такий сильний, а можливо, і зовсім втрачений. Поставте себе на їх місце, спробуйте відчути це. Швидше за все, вони відчувають себе безпорадними і відкинутими – не найприємніше відчуття...

Найголовніше для будь-якої людини – відчувати, що її визнають і люблять. Спробуйте не позбавляти батьків цього відчуття, навіть якщо давно справляєтеся з усім самі. Визначте для себе ті сфери життя, де допомога батьків була б вам дійсно бажана та потрібна, теми для розмов, які були б цікавим вам всім, спільне проведення часу, яке буде ресурсним для всіх членів сім'ї і проводьте з ними більше часу. Не позбавляйте ні себе, не їх радості від довірчого спілкування та обміну енергіями.

Можливо, їм потрібно, щоб їх просто вислухали, або навпаки, вони хочуть вислухати вас. Якщо помітите, що батьки натякають на те, що відчувають свою непотрібність, негайно розвійте її і розкажіть в чому конкретно їх допомога цінна і бажана для вас. Якщо ж, коли ви читаєте ці рядки, у вас народжується внутрішній опір і небажання взагалі спілкуватися з батьками/дітьми значить це привід задуматися про те, скільки не виражено і не проявлено образ та гніву, скільки емоційного вантажу ви щодня переносите на своїх плечах. Це небезпечно!

По-перше, це руйнує ваш організм - адже образа, почуття провини і пригнічений гнів -  найтоксичніші емоції і це значною мірою підвищує ризик виникнення тілесних захворювань, не кажучи вже про можливі депресії і пригнічений настрій. Все це може в значній мірі отруювати життя в щоденному форматі.

Можливо настав час пробачити і відпустити весь цей вантаж?

Для цього давно існують спеціальні техніки та психологічні практики.

Ваша щира любов до батьків обов'язково має знаходити своє втілення. Зцілюючи свої душевні рани, відносини і образи ви ладуєте своє життя і весь свій рід!

Згідно з існуючими в психології "нормами" існує чотири етапи формування стосунків з батьками в сучасному суспільстві.

Етапи формування відносин з батьками

1. Абсолютна залежність від батьків — у матеріальному, емоційному та фізичному аспектах. Період раннього дитинства.

2. Протистояння. Підліток суперечить думці батьків, здобуваючи, таким чином, свободу.

3. Незалежність. З'являється в процесі дорослішання. Досягає апогею до 40 років.

4. Взаємозалежність. Усвідомлюючи цінність спілкування з іншим поколінням, доросла людина знову зближується з батьками.

Однак зовсім не обов'язково чекати 40 років для набуття мудрості і хороших стосунків з батьками, для побудови своєї власної долі і сім'ї в гармонії і радості.

З точки зору енергетики та здоров'я налагодити взаємини з батьками дуже важливо! За наявності психосоматичних захворювань, виявляється саме образи на батьків послуговують основним, фундаментальним фактором їх розвитку. За складнощів пов'язаних з проявом жіночності також слід шукати причину у взаєминах з матір'ю і батьком.

Це життєво і доленосно важливо відновити енергетичну гармонію в сім'ї для життя і процвітання всіх її членів. І відноситися до цих відносин за залишковим принципом при роботі з внутрішнім світом не вийде.

Наше щастя бере свій початок саме в родині - і якщо сім'я страждає і вашим стосункам з батьками ви не приділяєте часу - не варто очікувати позитивних змін ні у власному житті, ні в житті ваших дітей.

Як усвідомити, що ми цілковито приймаємо наших батьків?

  • В першу чергу, людина перестає дратуватися і відчувати невмотивований гнів у присутності батьків.Відносини з дорослими батьками
  • Формується велика впевненість у собі, як загальна, так і в спілкуванні з батьками.
  • По відношенню до них найчастіше ми відчуваємо любов, а не образу. Безумовну любов, не залежну від обставин.
  • Можемо вільно і довірливо спілкуватися на рівних.
  • І ми і вони визнаємо власні кордони і відповідальність за своє життя не перекладаючи її один на одного, дозволяючи собі і батькам гармонійний вільний розвиток і право здійснювати вчинки.

Наші батьки, якими б вони не були, були дані нам згори для формування нашої особистості, для пізнання самих себе, для того, щоб ми могли зростати духовно.

Кажуть, що батьків не вибирають, але хто знає, чи це так..? :)

Як саме змінити відносини з батьками читайте у статті Відносини між дітьми і батьками