Зі Старим Новим роком: привітання та картинки

 

Зміст:

  • Картинки зі Старим Новим роком
  • Віршовані привітання зі Старим Новим роком
  • Свято зайвих днів

Картинки зі Старим Новим роком

Картинки зі Старим Новим роком

Староноворічні привітання

 

Вітання зі Старим Новим роком

 

Поздоровлення зі Старим Новим роком українською мовою

 

Картинки зі Старим Новим роком

 

Вітання зі Старим Новим роком українською

 

Листівки зі Старим Новим роком вола

 

Картинки привітання зі Старим Новим роком

 

Зі Старим новим роком

 

Листівки зі Старим Новим роком українською

 

Листівки до Нового року

 

Прикольні картинки зі Старим Новим роком

 

Вітаємо Зі Старим новим роком

Віршовані привітання зі Старим Новим роком

Тільки в нашого народу,

Є таке чудове свято,

Щоби через два тижні,

Новий рік знов зустрічати.

Будьте ж вдвічі щасливіші,

Ще багатші й здоровіші,

Радості на цілий вік,

Зичить старий новий рік!

 

Чи вiн старий, чи може він новiший –

Хай голову над цим ламає iнший.

А я лиш просто хочу привiтати,

Здоров’я, радостi, кохання побажати!

Можливо, позабув щось ненароком,

Коротше – зі Старим вас Новим роком!!!

 

Веселіться та радійте,

Нам ступає на поріг,

Дивне свято,незбагненне,

Добрий Старий Новий рік!

 

Хай прибутки та достатки,

Не минають вашу хатку,

Хай ведеться й прибуває,

Щастя хай вас не минає,

Радості на кожнім кроці,

В Старому Новому році!

 

Нехай новорічні засяють вогні!

Щастя й добробуту вашій сім'ї!

Бажаю, щоб злагода вдома була,

І щоби раділа вся ваша сім'я,

Щоб рік що приходить,

Був кращим за всі,

Удачі у бізнесі,

Й справах усіх!

 

Ні золота, ні королівських вам палаців,

Ні тих чудес, що є в тяжкий наш вік,

Я просто зичу вам людського щастя!

На цей чудовий Старий Новий Рік!

 

Старий Новий рік до нас іде!

Велике щастя нам несе!

Вогнями ялинка світить,

Чекають дарунків діти.

Вас вітаємо зі святом,

Щоби жили ви багато!

 

Свято зайвих днів

Парадоксальне свято, яке з'явилося лише в радянську епоху, здається нам чимось винятковим і унікальним. А значить, аналогів йому в усьому світі немає і бути не може.

Насправді, це не зовсім так. Точніше навіть зовсім не так. Мало того, що «староноворічні» свята-аналоги можна знайти в абсолютно різних світових культурах, так ще й сама причина його виникнення - явище, яке прокотилося усіма цивілізованими країнами.

Старий Новий Рік з'явився у нас як неофіційне свято в результаті зміни календаря, за яким жила вся країна. Аж до 1918 року в Російській імперії користувалися юліанським календарем, не дуже досконалим в плані обліку різних часових «витоків». І тільки 18-го року було видано декрет за яким вводився григоріанський календар.

Положення того року було досить дивним: ось щойно було 26 січня (день, в який було видано Декрет), і ось вже 14 лютого. Але міра ця була вимушеною: життя за старим календарем, який давно скасований в Європі і більшості розвинених країн, загрожувало постійними непорозуміннями та труднощами.

Але ж весь інший світ перейшов на григоріанський календар набагато раніше! Недосконалий юліанський календар з'явився в Римі ще за Гая Юлія Цезаря, тоді як новий був розроблений Папою Римським Григорієм XIII наприкінці XVI століття. У 1582 році в католицькому (а пізніше і протестантському) світі почалася календарна реформа, і жителі європейських країн були змушені «перестрибнути» десять днів. Всього десять - бо різниця між календарями 400 років тому була ще не настільки великою.

Alter Sillvester - Старий Новий рік по-швейцарськи

Якщо ви вважаєте, що такий вчинок Ватикану був прийнятий всіма європейцями легко і спокійно - ви серйозно помиляєтеся. Звичайно, багатьом не сподобалося, що церква так легко розпоряджається народним часом. І якщо хвилювання згодом були придушені, то сліди переходу з одного календаря на інший ще подекуди збереглися.

Повний аналог українського «Старого Нового року» досі відзначають, наприклад, в Швейцарії. Правда, не скрізь, а тільки в одному, особливо консервативному регіоні - кантоні Апенцель-Інероден. Взагалі в Швейцарії Новий рік тісно пов'язаний з католицьким святом - Днем Святого Сильвестра, переддень якого випадає якраз на 31 грудня. І навіть не дивлячись на те, що саме свято давно втратило глибоку релігійність, а швейцарці 31 грудня святкують саме Новий рік, а не вшановують свого святого, в побуті святковий день як і раніше зветься «Сильвестром».

Так ось, в Аппенцель свого часу відмовилися слідувати указу Папи Римського від 1582 року і більше 200 років відзначали Новий рік, або «Сильвестра», за старим стилем. Тільки в 1798-го року кантон перейшов на нове літочислення, але «Старий Новий рік» там до сих пір відзначають 13 січня. Зветься це свято Alter Sillvester, тобто «Старий Сильвестр». А ось в селі Юрнаш і цілком офіційний Новий рік святкують за старим стилем.

На Старий Новий рік в Швейцарії, як і в Україні, люблять колядувати - вбиратися в маскарадні костюми, одягати маски і відправлятися в похід сусідами, а то й зовсім до сусідніх сел (в мініатюрній Швейцарії це не складно), бажаючи всім гарного свята .

Уельський «староноворічний» фестиваль «Хен Галан»

Колядками зустрічають Старий Новий рік і в іншому куточку Європи - невеликій громаді Уельсу, Великобританія. Містечко під назвою Долина Гуейн налічує всього пару сотень жителів, але знаменито на весь світ саме завдяки своїм «староноворічним» традиціям. 13 січня, напередодні Старого Нового року, тут всім селом гуляють на фестивалі «Хен Галан».

Валлійці в своєму відстоюванні звичного укладу і старого календаря пішли навіть далі швейцарців. Якщо в Швейцарії «Старий Сильвестр», як і у нас, є неофіційним святом, то в Долині Гуейн 13 січня - цілком офіційний вихідний.

 

Вам сподобаються: