Молочниця у жінок

Молочниця у жінокКандидоз є одним з найпоширеніших захворювань як у жінок, так і чоловіків. І якщо жінки майже завжди здатні відчувати і бачити ознаки даного захворювання, то у чоловіків воно, як правило, протікає безсимптомно. Якщо обом партнерам не взятися за лікування молочниці серйозно, то згодом будуть спостерігатися її постійні рецидиви. Молочниця безпосередньо не призводить до безпліддя або утворення пухлин доброякісного або злоякісного характеру. Однак вона заподіює масу незручностей, хворобливих і неприємних відчуттів, а, головне, легко передається як партнеру, так і дитині під час пологів.

Причини молочниці у жінок

Навіть у абсолютно здорових людей присутні гриби Candida, які і є збудниками молочниці. Однак вона не виникає до тих пір, доки кількість грибів Candida в нормі. Але в силу певних факторів вони можуть здобувати патогенні властивості, викликаючи тим самим появу кандидозу.

Прийом гормональних препаратів з високим вмістом естрогену

Науково доведено, що жінки, які приймають препарати з високим вмістом жіночого статевого гормону можуть спровокувати у себе появу молочниці. Це можуть бути як гелі, що використовуються для нарощування ендометрію в порожнині матки, так і деякі з видів оральних контрацептивів. Це відбувається тому, що під впливом великих доз естрогену слизова піхви і вульви змінюється і стає сприятливою для виникнення патогенних властивостей у грибів Candida. Не варто забувати, що фітоестрогени, наприклад, шавлія і спориш, також можуть спровокувати появу кандидозу, якщо їх вживати часто й у досить високому дозуванні.

Прийом антибактеріальних препаратів

Прийом великих доз сильних антибіотиків найчастіше є чинником, що спонукає до первинної (і подальшої) появи молочниці. Виникнувши на тлі прийому антибіотиків одного разу, вона в більшості випадків буде виникати і при наступних антибактеріальних терапіях. Знищуючи одні типи інфекцій, антибіотики, тим не менш, послаблюють імунну систему і дозволяють грибам Candida здобувати патогенні властивості і перетворюватися на молочницю.

Цукровий діабет

Захворювання, пов'язане з порушенням обміну речовин, як цукровий діабет, також може стати причиною виникнення патогенних властивостей грибів Candida. Виною всьому є підвищений вміст цукру в сечі у хворого. В результаті сечовипускань на слизової вульви утворюється така середовище, яке сприяє розвитку молочниці.

Зниження імунітету

Не тільки антибактеріальні препарати здатні вплинути на зниження імунітету у людини. Стрес, недосипання, хронічна втома, ВІЛ-інфекції і навіть застуда і грип – все це негайно відбивається на здатності організму тримати під контролем розвиток мікроорганізмів, які мешкають в ньому. Наслідок – великий ризик виникнення кандидозу, до того ж, не тільки в піхві та на вульві, але і на інших слизових, а також на тих ділянках тіла, вологість яких часто є підвищеною: область під грудьми, ліктьові і колінні згини, пахвові западини.

Способи зараження жінок молочницею

Найбільш частий спосіб зараження кандидозом – шляхом статевого контакту. До того ж, чоловік найчастіше зовсім не підозрює про наявність у нього цієї інфекції. Зазвичай представники сильної статі є безсимптомними носіями цього захворювання, передаючи його жінці, іноді навіть у тих випадках, коли статевий контакт був захищеним.

Інший спосіб зараження молочницею – під час пологів, при проходженні дитини через родові шляхи. В результаті прямого контакту з інфікованими слизовими оболонками матері кандидозом заражається і новонароджена дитина.

Читайте далі:

Симптоми молочниці у жінок. Фото.

Лікування молочниці у жінок.