Як вибрати тактичний ніж?

Ножі з фіксованим лезом є необхідним елементом екіпірування будь-якого туриста. Фікси (нескладані ножі) – міцні та надійні, та можуть використовуватися для самих різноманітних завдань. Вони впораються з різанням, струганням, а деякими моделями можна навіть рубати. 

Ножі з фіксованим лезом не такі компактні, як складані, тому зазвичай постачаються з піхвами для захисту та зберігання. 

Більшість масових моделей виготовляється із сталей, які легко обслуговувати та заточувати. Зазвичай це – сучасні нержавіючі та інструментальні сталі на кшталт 440С, 8Cr13Mov, 12C27, D2 та інші.

Що таке тактичний ніж?

Як бачимо, туристичні фіксовані ножі є насправді багатофункціональними інструментами. Тактичні ножі дуже схожі на них у цьому плані, але мають ряд власних особливостей. Частіш за все, тактичні моделі розробляються так, щоби вони були максимально прочними та надійними. Їх рукояті зазвичай мають ергономічний дизайн, та спеціальні упори для руки (чи навіть повноцінну гарду). 

Розробники тактичних ножів зазвичай тримають в умі ту думку, що їх власникам, цілком ймовірно, доведеться опинитись в насправді екстремальних умовах. І ніж не повинен їх підвести. При цьому, хоч і мається на увазі можливе застосування ножа для самооборони (тому багато тактичних моделей зроблено так, щоб дати можливість наносити потужні і точні уколи), але, все ж таки, головним навіть для такого ножа залишається багатоцільове застосування у якості інструменту для ремонту, будівництва, розкриття банок і ящиків, різання мотузок, ременів та дроту, а також багато іншого.

І саме для використання в важких умовах вважаються більш ефективними ножі з фіксованим лезом. Головним чином так вважають через їх більшу надійність, простоту і міцність. І туристичні, і тактичні ножі бувають самих різних форм і розмірів, тому важливо вибрати правильний ніж саме для ваших умов використання. 

Також важливо розуміти місцеві стандарти та правила щодо носіння ножів, оскільки в деяких регіонах носіння будь-якого ножа може бути незаконним.

Загалом, тактичні ножі з фіксованим лезом мають свої переваги та чудово доповнюють будь-який набір інструментів для активного відпочинку, походів, полювання та рибалки. Якщо у вас в руці правильний ніж, з будь-яким ділом можна впоратись швидко та безпечно.

Топ 3 гарних та недорогих тактичних ножів які легко придбати в Україні

Ніж нескладаний 2924 GU

Дуже вдала модель тактичного ножа. Міцний клинок із нержавіючої сталі 440С, товщиною 4,6 мм. Надійна рукоять – full tang з чіпким прогумованим покриттям і упором-гардою, що запобігає зісковзуванню долоні на лезо. Сучасні кайдексні піхви. При цьому вага – всього 213 грам.

Дуже зручний, універсальний ніж, в якому просто нема чому ламатися. Відмінний вибір для похідного життя та екстремальних умов.

Ніж (танто) 2307 RGP

Ще один надійний ніж full tang із нержавіючої сталі 440С. 

2307 RGP, напевно, один із самих харизматичних ножів у всій великій лінійці нескладних ножів компанії Grand Way. Ніж виготовлений за мотивами вкрай популярного виду ножів – американських танто.

Клинок танто має міцне вістря, яким зручно щось підчепити, колупати, пробивати. При цьому форма ножа забезпечує йому і відмінну здатність до різу. Довжина клинка – 150 мм, ширина – 3,8 мм. Іншими словами, 2307 RGP впорається з найважчою роботою. Та й виглядає він просто круто – така собі маленька катана!

Ніж нескладаний WK 06015

WK 06015 – справжній міський тактик. Він вдало поєднує в собі міцність та функціональність з легкістю та компактністю. Головна перевага міських тактиків перед складаними ножами – простота та надійність. При цьому такі ножі досить компактні, щоб дозволити їхнє приховане носіння. З великим тактичним фіксом по місту особливо не побігаєш. WK 06015 – чудовий приклад вирішення цієї проблеми. Ніж набагато менш масивний, чим більшість фіксованих тактичних ножів, але все одно куди міцніший та надійніший, чим будь-яка складна модель.