Сироїдіння: користь та шкода

Сироїдіння: користь та шкода

Сироїдіння з кожним роком залучає все більше прихильників, впевнених, що саме воно є оптимальною системою харчування для організму. Чи так це? У чому користь та шкода сироїдіння? І які принципи лежать в його основі?

Дієта Дюкана

Дієта ДюканаКожна людина має право обрати власний шлях досягнення головної мети - позбавлення від ненависних кілограмів. Комусь прийнятніше проводити максимум часу в тренажерному залі, а хтось почне підшукувати дієву дієту. Звичайно, непогано б поєднати обидва ці варіанти, але, на жаль, не всі мають можливість сплачувати за регулярне зайняття з тренером. А тому, раціональне дієтичне харчування стає справжнім порятунком для мільйонів тих, що худнуть.

Дієта Дюкана - одна з найбільш ефективних сучасних схем схуднення. Її основу складає білкове харчування, а головна вимога - чітке дотримання щоденного раціону.

Наслідування нескладних загальних правил, гарантує безповоротну втрату ваги. Отож, запишемо і запам'ятаємо, необхідне:

- Дотримуватися водного балансу організму і випивати два літри води щодня;

- Вживати 1,5-3 ст. ложки вівсяних висівок, запиваючи їх водою;

- Проводити декілька годин в день на свіжому повітрі;

- Дієта Дюкана розбита на чотири самостійні етапи. На кожному з них передбачений певний раціон харчування. Тут можна ознайомитись зі зразковим меню дієти Дюкана.

Перший етап має назву Атака.

Правильне харчування

Правильне харчуванняПравильне харчування – це основа краси, адже краса без здорового харчування на одних процедурах не протримається. З приводу харчування є один добрий вираз «ти – те, що ти їси», виходячи з цього, грубо кажучи, хочеться складатися з м'яса, шкіри і міцних кісток, а НЕ виглядати гамбургером або картоплею-фрі. Тому, потрапляючи в продуктовий магазин, кафе або на фудкорт в торговому центрі, варто оглядати їжу не за принципом «ох яка смакота», а з точки зору, «я хочу будувати з цього свій улюблений організм чи ні».

Ці рекомендації для звичайних людей, які слідкують за своєю вагою, в жодному разі не для вегетаріанців, не для тих, хто хоче позбавити себе білків, бо ми щиро віримо, що природа створила нас хижаками, а не антилопою в савані Африки. До того ж від м'яса (чистого м'яса без соусів, олії та інших добавок) розтовстіти не виходить, і це перевірено часом! Тому головне на нашому столі – м'ясо, курка або риба. Потім гарнір (овочі або крупи), іноді супи і в якості ласощів – гіркий шоколад (75%), цукерки з фруктів і ягід та горіхи.

Правила правильного харчування

Меню дієти Дюкана

Меню дієти ДюканаПропонуємо Вашій увазі зразкове меню дієти Дюкана з доступних продуктів по всім чотирьом етапам цієї дієти. Це всього лише приблизне меню, щоб Ви мали певне уявлення про те, з яких продуктів на кожному етапі складаються страви дієти Дюкана, використовуючи його як шаблон, Ви зможете скласти своє власне меню або користуватися тим яке ми Вам пропонуємо.
Перед тим як вивчати меню, якщо Ви не знайомі з принципами дієти Дюка, то прочитайте короткий виклад 4-х етапів дієти Дюкана. Що хочеться відзначити ще, так це те чим меню дієти Дюкана може порадувати? А порадувати воно може тим, що жорстких обмежень у кількості вживаних продуктів немає і чіткого графіка прийняття їжі за часом немає, до того ж, прийомів їжі може бути більше або менше. Почнемо.

Всі етапи дієти Дюкана докладно.

1 етап - Атака
2 етап - Чергування або Круїз
3 етап - Закріплення 
4 етап - Стабілізація 

Атака - 1 етап дієти Дюкана

Етап 1: Атака

Етап Атака дієти ДюканаЯкщо ви не знайомі з цією дієтою, завітайте спочатку сюди - дієта Дюкана.

Атака – дуже короткий, але максимальної ефективний етап, на якому вам дозволено вживати тільки білкові продукти. Незалежно від кількості зайвої ваги, дієта завжди починається з етапу чистих білків.

Триває він, як правило, від 2 до 10 днів. Середня тривалість становить 5 днів. Цієї кількості достатньо, якщо зайва вага коливається в межах від 10 до 20 кг.

Для цього етапу характерна різка втрата ваги, яка служить відмінним стимулом для того, щоб продовжувати цю білков дієту.

Зайва вага | Тривалість етапу "Атака" | Результати втрачених кг

≤ 5 кг                1 день                                  ≈ 1 кг

≤ 10 кг              3 дні                                     1 – 2,5 кг

11 – 19 кг          5 днів                                    від 3 кг

≥ 20 кг               Від 7 до 10 днів                   від 5 кг

Чергування - 2 етап дієти Дюкана (Круїз)

Етап 2: Чергування або Круїз

Чергування - другий етап дієти ДюканаЯкщо ви не знайомі з цією дієтою, завітайте спочатку сюди - дієта Дюкана.

Чергування – основний етап втрати ваги. Іноді його називають Круїз. Даний етап триває і строго дотримується до тих пір, доки ви не досягнете поставленої мети (середній результат – 1 кг за тиждень етапу).

Чисто білкові дні тепер чергуються з білково-овочевими. Тобто в чисто білкові дні вам дозволені всі продукти, до яких ви звикли на етапі Атака. В білково-овочеві дні до чистих білках ви можете додавати сирі або приготовлені овочі. Але саме додаєте, а не замінюєте! Споживаючи овочі, не забувайте про білки. Вони продовжують складати основу раціону.

Схема чергування може бути різною, в залежності від вашого бажання. Можна дотримуватися схеми 5/5, тобто 5 чисто білкових днів змінюються 5 білково-овочевими днями, потім знову 5 чисто білкових і 5 білково-овочевих і т. д. Можна і дотримуватися схеми 1/1, т. е. за 1 суто білковим днем йде 1 білково-овочевий, потім знову 1 суто білковий і 1 білково-овочевий і т. д.

Очевидно, що схема 1/1 більш проста для застосування, а тому саме вона і рекомендується. До того ж підсумковий результат у двох схем однаковий.

Закріплення - 3 етап дієти Дюкана

Етап 3: Закріплення

Етап Закріплення дієти ДюканаЯкщо ви не знайомі з цією дієтою, завітайте спочатку сюди - дієта Дюкана.

Закріплення – етап, на якому ви вже не втрачаєте кілограми, а привчаєте організм до нової системи харчування, щоб надовго закріпити отриманий результат. Це необхідна ланка на шляху до нормального харчування.

"Закріплення" - найскладніший етап з психологічної точки зору, тому що ви вже досягли бажаного результату, але доводиться все ще стикатися з великою кількістю обмежень, адже організм готовий у будь-який момент швидко відновити втрачені кілограми.

Стабілізація - 4 етап дієти Дюкана

Етап 4: Стабілізація

Стабілізація - останній етап дієти ДюканаЯкщо ви не знайомі з цією дієтою, завітайте спочатку сюди - дієта Дюкана.

Стабілізація – останній етап.

Він передбачає остаточну стабілізацію ваги допомогою простих захисних заходів, яких необхідно буде дотримуватися протягом усього життя для підтримки отриманого результату.

Дотримуючись кілька місяців дієти Дюкана, ви не тільки отримали бажану вагу, але й, навіть не усвідомлюючи цього, привчилися до правильного харчування. І тепер ці навички залишаться з вами на все життя і допоможуть зберегти отриманий результат на довгий час.

Тим не менш, навіть на цьому етапі існує небезпека повторного набору ваги. І щоб цього не сталося, слід дотримуватися деяких заходів.

Необхідно прийняти за основу харчування правила етапу "Закріплення". Тобто овочі і білки назавжди залишаться основними продуктами у вашому раціоні. Також вживайте цільнозерновий хліб, 1 порцію фруктів, сир. Балуйте себе 2 порціями крохмаловмісних продуктів і 2 святковими трапезами на тиждень.

Правильне харчування для схуднення

Правильне харчування для схуднення як образ життя

Правила харчування для схудненняУ світі існує величезна кількість різних дієт і систем харчування. Багато які з них дійсно допомагають, але варто пам'ятати, що всі дієти підбираються повністю індивідуально. Тому не варто вважати, що якщо дієта допомогла іншим, то вона обов'язково допоможе і Вам. Інша справа правильне харчування, дотримання основних правил має виконуватися протягом усього життя, а не в певний проміжок часу. Раціональне харчування має стати способом життя. Дотримуючись правильного харчування для схуднення можна не тільки підтримувати свою фігуру в формі, але і поправити своє здоров'я і зробити своє життя більш гармонійним. Вчені багатьох країн вже довели, що людський організм підкоряється законам термодинаміки. У зв'язку з цим, в основі здорового та повноцінного харчування лежить принцип: енергетична цінність має відповідати енергетичним витратам організму. Але на превеликий жаль ця умова найчастіше порушується. А саме у зв'язку з цим, споживання калорійних продуктів (цукру, картоплі, хліба і так далі) значно вищі, ніж енергетичні витрати. Як наслідок, з кожним роком життя накопичується маса, яка переходить у надмірну вагу та ожиріння.

Низьковуглеводна дієта


Низьковуглеводна дієтаБільшість фахівців дієтологів вважають низьковуглеводну дієту однієї з найефективніших. Найбільші складнощі у будь-якій дієті - ця кількість годин, які жінка витрачає на купівлю і приготування певних продуктів, а найголовніше на якийсь час, коли необхідно їх спожити в їжу для максимальної ефективності тієї або іншої дієти. Часто сучасній жінці, що відповідає за господарство, будинок, дітей і зайнятій на роботі просто не під силу поєднати усі її обов'язки і дотримання по годиннику дієти для схуднення.

Головна мета низьковуглеводної дієти - це схуднути без складного приготування їжі і графіків прийому їжу. Низьковуглеводна дієта прекрасно підходить для зайнятих людей.

Меню низьковуглеводної дієти

Сніданок

Кава або чай, але без цукру. Якщо ви не можете відмовитися від цукру, замініть його медом або половинкою чайної ложки цукру.

Пізній сніданок або підвечірок

100-150 гр знежиреного йогурту, його необхідно випити замість звичного перекушування до обіду.

Замість йогурту можна з'їсти бутерброд із зернового хліба з сиром замість олії і яйцем замість сиру.