Покрокові рецепти з фото

Як з'явилися рецепти улюблених страв

Піца, олів'є, київський торт та інші страви, які вже давно стали традиційними на столі. Але мало хто знає, що більшість з них були придумані абсолютно випадково або ж за допомогою «змішати все, що є». На кулінарію впливали історичні події, тому вона так яскраво відображає життя регіону і передає його смаки.

Рецепт піци

Піца має тисячолітню історію, досі невідомо, хто ж перший придумав рецепт цієї страви. Зараз піцу прийнято вважати італійською стравою.

Офіційним прототипом піци вважають коржі, які виготовлялися ще в Стародавньому Єгипті. Близько 6 тисяч років тому були придумані дріжджі, і кисле тісто стало використовуватися під час випічки цих коржів.

У зв'язку зі ввезенням помідорів до Європи у 1522 році в Неаполі вперше з'явилася італійська піца. У XVII столітті з'явився особливий рід пекарів, піццайоло, які готували піцу для італійських селян. Зараз піца - одна з найпопулярніших страв у світі. Статистика стверджує, що в світі за одну добу з'їдається близько 500 мільйонів піц.

Як з'явився рецепт Олів'є

Обов'язковий гість новорічного столу - салат «Олів'є». Назву він отримав від автора, французького кухаря Люсьєна Олів'є, власника ресторану «Ермітаж». Страва стала настільки популярною, що до закладу часто приходили, щоб поласувати саме її.

За радянських часів назва «Олів'є» вживалася не завжди. Страву називали «Салатом з дичини» або «М'ясним салатом». Перший опублікований рецепт салату кухаря Олів'є в кулінарному журналі 1894 року містить такі компоненти: смажений рябчик, картопля, свіжі огірки, каперси, оливки, соус «Провансаль», соус «Кабулі».

Історія виникнення рецепту Вінегрету

Історія рецепту цього салату також пов'язана з Францією. Легенда свідчить, що за часів Олександра I з придворними кулінарами працював француз Антуан Карем. Одного разу, побачивши, як вони поливають суміш з буряка, картоплі, моркви та солоних огірків оцтом, він спантеличено запитав: «Vinaigre» (оцет)? Тоді вирішили, що кухар пропонує назву салату, і всі дружно погодилися з ним.

Цибулевий суп

Цибулевий суп - один з найпопулярніших не тільки у Франції, але й далеко за її межами. Він з'явився завдяки королю Людовику XIV. Яось вночі на полюванні король зголоднів, проте у кухаря виявилися тільки цибуляю, олія і трохи алкоголю. Довелося імпровізувати, а рецепт став настільки успішним, що увійшов до традиційної кухні Франції.

Походження салату Цезарь

Поширена думка, що салат винайшов Цезар Кардіні, власник мексиканського ресторану, розташованого в Тіхуані. І це перше відкриття, бо дехто хто думає, що салат названий на честь великого імператора.

1923-го року в США діяв сухий закон, тому американці відправлялися на свята до Мексики. До ресторана Кардіні вони потрапили на День незалежності. Годувати їх було нічим і Кардіні знайшов вихід із ситуації: він змішав все, що знайшов на своїй кухні і сам того не знаючи, винайшов рецепт нового салату.

Історія рецепту Київського торту

1956-го року на Київській кондитерській фабриці працівники цеху бісквітів та їх керівник Костянтин Петренко і помічниця кондитера Надія Чорногор вирішували як же рятувати збиті білки для бісквіта, які кондитери забули прибрати до холодильника. Петренко і Чорногорія вирішили прошарувати масляним кремом білкові коржі, а поверхню торта прикрасили кремовими трояндочками.

Сам рецепт був запатентований 1973-го року, а торт став символом столиці України.