Як почати інвестувати і не втратити гроші: інвестиції з нуля, зрозуміла інструкція

Інвестиції в акції та облігації для початківців - тема цікавить багатьох, хто раніше не мав справи з цією галуззю. Як стати інвестором, торгувати на біржі цінними паперами і отримувати пасивний дохід в інтернеті? Куди вкласти гроші, які акції купити і де купити акції? Інвестиції з нуля для чайників - це ключова тема статті. Перш ніж купувати акції, облігації, ETF на біржі або інших фондових ринках, переконайтеся, що вам зрозуміла логіка інвестування. Про це далі.

Як почати інвестувати з нуля

Рух FIRE в США!

Як вийти на пенсію у 30 років / Інвестування та пасивний дохід

У США набирає популярності рух FIRE (Financial Independence Retire Early - фінансова незалежність та пасивний дохід). Прихильники цієї теорії входять у жорсткий режим економії і ставлять за мету вийти на пенсію у 30-40 років. Чому багатьом підходить сенс пенсії FIRE? Які особливості виходу на пенсію в молодому віці? Більше уваги приділимо перевагам та недолікам дострокового виходу на пенсію. Які способи інвестування коштів і методи пасивного заробітку можна розглянути.

Рух FIRE в США

Офіційний курс валют НБУ на сьогодні

Всі курси валют НБУ

Мислення багатої і бідної людини.

Як стати багатим та успішним?

Це свого роду філософія життя, яка неминуче призведе до розвитку особистості, успіху і достатку. Як стати багатим і успішним? Це питання цікавить кожного, в цій статті ми розглянемо мислення багатої і бідної людини. Поговоримо про фінансовий інтелект і грамотність як однієї зі складових мислення багатих людей.

Коли ми говоримо про мислення бідних чи багатих людей, це не стосується поточного стану гаманця. Якщо людина зможе зберегти правильний спосіб мислення, через певний час вона стане забезпеченою / багатою. Аналогічний процес відбувається з людиною, яка отримала спадок або якій просто стала доступна велика сума грошей, при збереженні поточного мислення бідняка, вона стане бідною людиною. Існує статистика, згідно з якою:

  • перше покоління - заробляє;
  • друге покоління - зберігає;
  • третє покоління - витрачає.

Мислення багатої і бідної людини

Фінансові цілі: як правильно ставити і досягати?

Постановка цілей - це перший і дуже важливий крок у фінансовому плануванні. Перш ніж почати інвестування в цінні папери та інші інструменти, необхідно ретельно проаналізувати свої особисті фінансові цілі. Як правильно ставити і цілі і досягати їх? У цій статті ми розглянемо види фінансових цілей, особливості вибору інвестиційних інструментів в залежності від завдання. Пам'ятайте, що інвестування без поставлених завдань, терміну і в цілому відсутності якоїсь мотивації - даремний процес. Ви навчитеся правильно ставити фінансові цілі і завдання та досягати їх.

Фінансові цілі

Як створити інвестиційний портфель

Інвестиційний портфель - це набір акцій, облігацій та інших цінних паперів з різним ступенем ризику. Чим вищою є прибутковість інвестицій, тим більший ризик бере на себе інвестор. У цій статті ми розглянемо, як створити інвестиційний портфель, які інструменти мають бути у вашому наборі та інші нюанси. Чому не можна купувати тільки акції однієї компанії? Які існують правила створення збалансованого інвестиційного портфеля? Про це далі.

Що таке інвестиційний портфель

Особливості інвестицій в будівництво

Інвестиція в нерухомість — один із найпопулярніших видів капіталовкладень, який з кожним роком привертає увагу величезної кількості інвесторів. Якщо раніше люди активно клали гроші в банк на депозитні рахунки, то сьогодні це вже не так вигідно. Стрімкому падінню поширеності такого інвестування сприяла насамперед нестабільна ситуація з економікою в країні. Поступово його витіснило інвестування коштів у нерухомість, популярність якого пояснюється відносною простотою укладання угод, а також підвищеною ліквідністю (здатністю будь-якого об'єкта бути швидко проданим за ціною, близькою до ринкової).

Особливості інвестицій в будівництво та нерухомість

ЖК Києва та передмістя: на що звернути увагу?

Будівництво нових будинків відбувається не лише у столиці. Київську область забудовники також активно освоюють, тому є низка причин. Що таке житловий комплекс і де саме вибирати квартиру за бюджетом, розповідаємо у матеріалі 3m2.

Новобудови Києва та передмістя: де і що будують?

У Києві місце розташування житлових комплексів визначає наявність відповідних вільних територій, яких з кожним роком стає дедалі менше. Щоб ЖК відповідав параметрам, закладеним у цей формат, потрібна певна площа, оскільки йдеться не тільки про будівництво одного або декількох будинків. Має бути місце для реалізації концепції, яка об'єднує житлові будівлі, комерційні площі та внутрішню інфраструктуру (зони для прогулянок, занять спортом, дитячі майданчики, паркінг, садок та/або школу, місця для заряджання електрокарів та багато іншого). Якщо всього цього немає, а проект передбачає лише будівництво будинків із квартирами, то новобудова житловим комплексом не є.

За даними з відкритих джерел, на кінець 2021 року кількість споруджуваних ЖК у столиці була такою:

Район

Дарницький

Деснянський

Дніпровський

Святошинський

Голосіївський

Оболонський

Печерський

Подільський

Солом'янський

Шевченківський

Кількість ЖК

34

21

23

31

58

18

54

31

41

52

з них із ознаками проблемності

5

7

5

5

4

1

5

4

5

6

Отже, лідерами на момент підготовки матеріалу є Голосіївський, Печерський та Шевченківський райони Києва.

У передмісті активність із забудови не менша. Тут відбувається освоєння під ЖК не лише вільних територій у межах населених пунктів, а й сільськогосподарських земель, садів, лісопаркових та інших зон, де раніше будівництво багатоповерхівок не передбачалося.

Район області

Обухівський

Вишгородський

Броварський

Бориспільський

Білоцерківський

Бучанський

Фастовський

Кількість ЖК

20

14

18

13

1

213

23

з них із ознаками проблемності

1

2

2

7

1

31

1

Райони Київської області укрупнили влітку 2020 року, коли Верховна Рада України проголосувала за новий адміністративно-територіальний устрій у країні. Тепер до Бучанського району входять Софіївська та Петропавлівська Борщагівки, Ірпінь, Коцюбинське, Гостомель, Буча, Вишневе та інші території, де будують багато ЖК, що й підтверджує наша статистика.

Житлові компекси в Київській області