Українські жіночі імена

 

українські імена на літеру а українські імена на літеру б українські імена на літеру в українські імена на літеру г українські імена на літеру д
українські імена на літеру є українські імена на літеру ж українські імена на літеру з українські імена на літеру і українські імена на літеру к
українські імена на літеру л українські імена на літеру м українські імена на літеру н українські імена на літеру о українські імена на літеру п
українські імена на літеру р українські імена на літеру с українські імена на літеру т українські імена на літеру у українські імена на літеру ф
українські імена на літеру х українські імена на літеру ц українські імена на літеру ч українські імена на літеру ю українські імена на літеру я

 

Як назвати дівчинку

Колись ім'я дитині давав священик, який хрестив. На щастя, зараз батьки самостійно можуть обрати ім'я для своєї малюка. Пропонуємо згадати, якими українськими іменами називали наших предків. Багато з цих імен все ще залишаються популярними.

Українські імена найбільш близькі до російських та білоруських, тому що в їх основі лежать православні імена. Тому досить складно визначити походження деяких імен. Але останнім часом набувають популярності і західнослов’янські імена.

У східнослов'янських народів язичницькі імена довгий час функціонували паралельно з церковними. Отримуючи при хрещенні церковне ім'я, людина в побуті використовувала традиційне слов'янське, дане їй батьками. Зараз ми називаємо дитину одним ім'ям, хоча, за бажання, можна дати і подвійне.

Українські імена майже всі милозвучні та красиві. Пропонуємо згадати найпопулярніші українські імена для дівчаток. Серед них – Олеся, Оксана, Владислава, Мирослава, Ярослава, Ярина, Богдана.

Але найбільшу групу українських імен представляють імена з давньослов'янськими корінням. Як правило, вони двоскладові: Граніслава, Братолюба, Драгоміра, Богомила, Ростислава, Зоремира, Живорада, Вогнеслава, Мирослава, Властиміра та багато інших.

Значення багатьох українських імен часто пов'язано з поетичними образами, що символізують жіночу красу. Серед таких імен зустрічаються: Чернава (темноволоса), Світлояра (сонячна), Любава (улюблена), Красава (красива), Радмила (мила), Любомила (мила, кохана), Ладомила (милосердна), Доброгора (несуча добро) та інші.

Багато українських імен дівчаток запозичені з європейських культур, але при цьому вимовляються на український манер: Лада, Злата, Дарина.

Як підібрати ім’я для дівчини

Українські жіночі іменаЯкщо ви думаєте, що вибрати ім'я для дівчинки – це просто, то змушені вас розчарувати. Насправді, в цьому процесі слід враховувати масу нюансів, про які майбутні батьки часто забувають в пориві підібрати ім'я поцікавіше.

Отже, як вибрати ім'я майбутній дитині? Йдемо по пунктах.

1. Не забувайте, що крім імені у дитини буде ще й по-батькові. Перш ніж вибрати жіноче ім'я, подивіться, як воно буде поєднуватися з по-батькові.

2. Думаючи, яке вибрати ім'я, відразу продумуйте і зменшувально-пестливі варіанти. А заодно постарайтеся підібрати ім'я, на яке буде непросто придумати жарт.

3. Кордони між державами і між мовами стають все більш прозорими, тому для нинішніх імен актуальна вимога – простота його прочитання і написання латинськими буквами, а також простота його вимови носіями інших мов.

4. Ну і раз вже ми заговорили про інші мови: обираючи ім'я дитині, намагайтесь перевірити, що це слово означає в інших країнах. Щоб одного разу у вашої доньки не було неприємних сюрпризів. А то раптом виявиться, що ваша невинна «Сільва» у якомусь грецькому означає щось недобре.

Як бачите, не так все просто. І якщо ви все ще не знаєте, як обрати ім'я для дівчинки, сподіваємось наш сайт krainau.com стане вам у нагоді.

Українські жіночі імена на літеру А
Українські жіночі імена на літеру Б
Українські жіночі імена на літеру В
Українські жіночі імена на літеру Г
Українські жіночі імена на літеру Д
Українські жіночі імена на літеру Є
Українські жіночі імена на літеру Ж
Українські жіночі імена на літеру З
Українські жіночі імена на літеру І
Українські жіночі імена на літеру К
Українські жіночі імена на літеру Л
Українські жіночі імена на літеру М
Українські жіночі імена на літеру Н
Українські жіночі імена на літеру О
Українські жіночі імена на літеру П
Українські жіночі імена на літеру Р
Українські жіночі імена на літеру С
Українські жіночі імена на літеру Т
Українські жіночі імена на літеру У
Українські жіночі імена на літеру Ф
Українські жіночі імена на літеру Х
Українські жіночі імена на літеру Ц
Українські жіночі імена на літеру Ч
Українські жіночі імена на літеру Ю
Українські жіночі імена на літеру Я
Історія українських імен
Церковні жіночі імена
Церковний календар жіночих імен на січень
Церковний календар жіночих імен на лютий
Церковний календар жіночих імен на березень
Церковний календар жіночих імен на квітень
Церковний календар жіночих імен на травень
Церковний календар жіночих імен на червень
Церковний календар жіночих імен на липень
Церковний календар жіночих імен на серпень
Церковний календар жіночих імен на вересень
Церковний календар жіночих імен на жовтень
Церковний календар жіночих імен на листопад
Церковний календар жіночих імен на грудень
Слов'янські імена
Найпопулярніші імена дівчаток та хлопчиків
Як назвати дитину
Жіночі та чоловічі імена єврейського походження
Жіночі імена грецького походження
Жіночі українські імена слов'янського походження
Заборонені імена в різних країнах світу