Картинки з Днем весілля. Привітання.

 

Картинка з Днем весілля

 Картинки з Днем весілля українською

Листівки з Днем весілля

Листівки з Днем весілля українською мовою

Привітання з Днем весілля

Вітання з Днем весілля

 

 

Привітання з Днем весілля українською мовою

Картинка привітання з Днем весілля

Вітальна картинка з Днем весілля

Вітальна листівка з Днем весілля

Листівка привітання з Днем весілля

Картинка привітання з весіллям

Привітання з весілля

Листівка з весіллям

Привітання з весіллям українською мовою

Картинка весіллям

Картинка з Днем весілля

Картинка з Днем весілля

Українські весільні традиції

Обираючи листівку або картинку для привітання молодят зі створенням нової сім’ї, сподіваємося вам буде цікаво дізнатися про особливості весільних традицій в Україні.

Українське весілля - це одне з найкрасивіших та символічних свят слов'янської культури. У такого весілля існує величезна безліч різних обрядів та традицій. У зв'язку з цим весілля в Україні зазвичай грають практично цілий тиждень.

З давніх часів прийнято було одружуватися навесні. Це було пов'язано з тим, що в цей період все прокидалося, прагнуло до продовження свого роду. Це була одна з найсприятливіших пір року для таких свят.

Але після приходу християнства, така традиція змінилася, бо на цей час припадає піст, який забороняє будь-які веселощі та гуляння. 

Сватання

Один з пунктів майбутнього одруження, це сватання.

Зазвичай один із близьких людей або родичів нареченого приходили в гості до батьків нареченої. І дізнавалися наскільки багато шансів у нареченого домогтися руки нареченої.

Свататися, зазвичай, наречений йшов з батьком та близькими людьми. Один чоловік мав виголошувати промову. Для цього обирали людину досить гостру на язик. Від цього залежало піде наречений з гарбузом чи з рушниками.

У цей момент наречену обов'язково запрошували до будинку, вона повинна була, соромлячись стояти у печі з короваєм. Далі вже свати домовлялися з батьками нареченої про оглядини і заручини.

Оглядини

На майбутніх оглядинах батьки нареченої придивлялися до рідні нареченого. Намагалися більше дізнатися про їх статки. Заручини представляли собою хрещення рук молодих на хлібі або на зерні. Це мало свою юридичну силу. Так званий зараз цивільний шлюб, раніше так само мав місце і мав назву «пробний» шлюб.

Для того щоб роздати запрошення на весілля збиралися ведучий весілля, сама наречена та подружка нареченої. Вони ходили домівками, роздаючи шматочки випеченого хліба, і запрошували, тим самим, на майбутнє весілля. Таким чином, шматочки хлібу заміняли звичні для нас листівки з запрошенням. Після цього обов'язково мав відбутися дівич-вечір, на якому збиралися всі подружки нареченої і вбирали українське дерево різними стрічками та папірцями.

Українське весілля

Обов'язковим атрибутом українського весілля було випікання короваю. Це робила жінка щаслива в шлюбі. Сам процес весілля починався у нареченої вдома. Наречений йшов у напрямку до її дому. За цей проміжок часу його могли зупинити кілька раз і вимагати викуп за наречену. У відповідь він міг дати гроші або будь-які частування.

Далі був урочистий обід, після якого нареченій розплітали її косу. На Гуцульщині, наприклад, косу відрубували. Потім, наречена мала покрити голову хусткою.

Деякі українські традиції настільки стародавні, що беруть свій початок ще з язичницьких часів. Один з таких звичаїв, це розбивати келих з вином. Вино розливалося, мов би на знак пожертви богу сонця. А келих розбивали, бо ніхто не мав право випити з тієї чаші, з якої тільки що випив Бог.

Багато обрядів збереглися і до сьогодні. Молоді все так же обходять гостей і роздають їм запрошення. Заздалегідь закохана пара йде до РАГС для того, щоб заздалегідь призначити день весілля.

У день запланованого свята наречений зі своєю свитою приїжджає додому до нареченої і дає за неї викуп подружкам нареченої. У день весілля за традицією крім нареченої ніхто не має бути в білих сукнях. Це погана прикмета.

Весільні обряди

Безумовно, багато забуто і не дожило до нашого часу, але на щастя більшість традицій ми переймаємо зі слів тих, хто безпосередньо брав в них участь або чув від своїх пращурів.

Сьогодні багато людей повертаються до витоків і намагаються відзначити цю прекрасну подію в житті згідно весільних прикмет та обрядам наших бабусь і дідусів.

Таким чином, національний сценарій весілля, з піснями, танцями, безліччю прикмет та традицій за весільним столом, входить до національної спадщини.

Серед численних обрядів в Україні можна виділити красивий барвінковий обряд. Молодята збирали листочки та квіти барвінку і виготовляли один одному вінки. Витоки цього весільного обряду корінням сягають далеко в дохристиянську історію і безпосередньо пов'язані з поклонінням предків земельному культу.

 Читайте також: