Всі річниці весілля та їх назви по роках

Річниці весілля по роках

1. Ситцеве весілля - 1 річниця

Привітання з 1 річницею весілляСитець - символ першої річниці, дуже тендітна матерія, яка символізує такі ж неміцні стосунки між чоловіком і дружиною. У цей день пара обмінюється ситцевими хусточками і розпиває пляшку шампанського, подаровану їм на день одруження. За бажанням в гості запрошуються весільні свідки і батьки. Великих торжеств влаштовувати не прийнято.

2. Паперове весілля - 2 річниця

Привітання з паперовим весілля - 2 річницяСимвол дати - папір, який легко піддається деформації і руйнуванню так само, як і молодий союз. Подружжя має пам'ятати: одного разу зім'ятий аркуш вже ніколи не стане ідеально гладким, як не розгладжуй його. Тому партнерам необхідно докладати максимум зусиль, щоб зберегти свій шлюб. В якості подарунків вітаються будь-які паперові вироби (листівки, книги, сертифікати, гроші та ін.).

 

 

3. Шкіряне весілля - 3 річниця

Привітання з  3 річницею весілляДаруються речі та вироби з натуральної шкіри. Це перша більш-менш міцна річниця. Назва весілля свідчить сама за себе: шкіру вже не так легко порвати, зіпсувати, як папір або ситець. Якщо люди прожили разом 3 роки, значить, процес притирання у них проходить успішно, з чим їх і можна привітати.

 

4. Лляне весілля - 4 річниця

Привітання на 4 річницю весілляЦе весілля символізує льон - дуже міцний матеріал, який складається з туго переплетених волокон. Лляні нитки уособлюють подружжя, яке до цього часу сильно прикипіло один до одного. У старі часи дружина підносила чоловікові сорочку з льону, вишиту своїми руками. Сучасні пари люблять влаштовувати тематичні вечірки, одягаючись у лляний одяг і закликаючи до цього запрошених гостей (дрес-код). З подарунками тут все зрозуміло.

5. Дерев'яне весілля - 5 річниця

Привітання з Дерев'яним весіллямПерший маленький, але справжній ювілей. Дерево - міцний будівельний матеріал. Дарувати можна будь-які подарунки з дерева або ті, що символізують його. А ще за традицією цього дня подружжя садить невелике деревце, яке потрібно поливати й удобрювати так само, як і сімейні узи.

6. Чавунне весілля - 6 річниця

Привітання з Чавунним весіллямЦю дату знаменує собою чавун - матеріал начебто міцний і все ж здатний тріснути від високої температури. У психології цей період вважається кризовим: на нього припадає велика кількість розлучень. Сім'я до цього часу вже зміцніла, однак імовірність розколу зберігається. До цієї річниці «молодятам» зазвичай дарують чавунний посуд. У ніч перед торжеством подружжя має очистити всю кухонне начиння в будинку, символічно змиваючи все погане з подружніх відносин.

7. Мідне весілля - 7 річниця

Привітання з Мідним весіллямМідь - не тільки міцний метал, але й цінний. Подолавши разом різні труднощі, чоловік і дружина стають ще ближчими і ріднішими. Знаєте вислів «блищить, як мідний начищений п'ятак?» Точно так же в сім'ї згладжуються всі шорсткості у вигляді великих конфліктів, стосунки набувають стійкості. Символічно подарувати один одному мідні монетки.

8. Жерстяне весілля - 8 річниця

Привітання з Жерстяним весіллямЩоб жерсть блищала, її потрібно постійно полірувати. Символ річниці служить нагадуванням, що розслаблятися не можна: кохання вимагає турботи і дбайливого догляду. Адже в якомусь сенсі гарні стосунки - це робота. Що стосується подарунків: гарний посуд ніколи не буде зайвим, але й гроші подружжю ніколи не завадять.

 

9. Фаянсове весілля - 9 річниця

Привітання з Фаянсовим весіллямРаніше фаянсовий сервіз, який стоїть в шафі, був показником достатку в родині. З красивих чашок пили найкращий чай в особливих випадках. 9-річний шлюб, як той самий чай, вважається «настояним», добротним. Але разом з тим відносини можуть дати тріщину через взаємну зневагу подружжя один одним: так само легко розбити крихкий фаянс. Традиційні подарунки цього дня - красивий посуд, сувенірна продукція з фаянсу.
 

10. Олов'яне весілля - 10 річниця

Привітання з Олов'яним весіллямЯке весілля - такий і символ. Олово, з одного боку, тверде: його неможливо деформувати так легко, як папір, наприклад. З іншого, олов'яні предмети досить гнучкі. Це означає, що 10-річний союз має стійку опору у вигляді загального побуту, дітей, оточення, матеріальних цінностей і т.д... Подружжя пізнало мистецтво компромісу і вміє поступатися один одному, не доводячи дрібні сварки до гострих конфліктів, як це трапляється в перші роки сімейного життя.

 

11. Сталеве весілля - 11 річниця

Привітання на 11 річницю весілляСталь - міцна, гладка, дзеркальна. Такими ж до цього терміну стають і стосунки подружжя: без зазубрин та шорсткостей. Гості, запрошені на торжество, можуть порадувати пару, купивши їм в подарунок меблі, побутову техніку, посуд та інші вироби зі сталі. Це можуть бути красиві різьблені крісла, стільці або вішалка, як ставиться на підлогу. Чоловік і дружина обмінюються срібними прикрасами і аксесуарами (годинник, запонки, сережки, браслет, кільце або печатка і т. д.).

 

12. Нікелеве весілля - 12 річниця

Привітання з 12 річницею весілляІснує версія, що цю річницю потрібно відзначати, коли сім'ї виповнюється 12,5 років, ігноруючи 12-річний рубіж. Хтось відзначає обидві дати, інші - одну з них. Кожен обирає сам, згідно власних уподобань. Те ж саме можна сказати і про подарунки: крім традиційного посуду, вітаються будь-які подарунки без прив'язки до символу.

 

13. Мереживне весілля - 13 річниця

Привітання з мереживним весіллямМереживо викликає у нас почуття ніжності, трепету. Назва цього весілля ніби натякає подружжю, що не можна забувати про романтику навіть 13 років по тому. Також мереживний матеріал відображає хитросплетіння двох доль: чоловіка і дружину пов'язує дуже багато, а відтак їхній союз є великою цінністю для обох, про що їм теж варто пам'ятати. Цього дня потрібно дарувати щось біле (а білим може бути все що завгодно), тканинне (постільну білизну, наприклад), з мереживними мотивами.

 

14. Агатове весілля - 14 річниця

Привітання на агатове весілля - 14 роківАгат символізує добробут, достаток, процвітання. До цього часу у пари, зазвичай, досить дорослі діти, стабільна робота і дохід, усталені сімейні цінності. У родині панує лад і затишок. Такі узи практично неможливо зруйнувати. В якості подарунка ідеально підходять предмети з каменю-символу: прикраси для інтер'єру і ювелірні вироби.

 

15. Кришталеве весілля - 15 річниця

Привітання на 15 років весілляКришталеве весілля інколи називають скляним. Найчастіше в народі вживається саме кришталева назва, бо вона, звичайно, звучить красивіше. Кришталь - прозорий, як сімейні узи після 15 років шлюбу. Дарувати потрібно щось дороге і цінне (кришталева ваза, настінні годинники, сувеніри). 

 

16. Топазове весілля - 16 річниця

16 років шлюбуВесілля символізує топаз - напівдорогоцінний камінчик, який обладає властивостями оберега. Подружжя дарують один одному будь-які предмети, елементами яких є топази. Наприклад, дружині можна подарувати браслет, намисто або шпильку. Чоловікам сподобається мисливський ніж з рукояткою, прикрашеною камінням, дорога ручка або перстень. Тут необхідно спиратися на інтереси і переваги особистості, якій призначається подарунок.

17. Трояндове весілля - 17 річниця

17 років шлюбу17-річна дата - час, коли чоловік і жінка, пройшовши крізь багато випробувань, можуть дозволити собі просто насолоджуватися один одним, наповнюючи свій простір ніжністю, турботою і романтикою. Традиційні подарунки - букет троянд, все що завгодно рожевих, червоних кольорів і з символічними принтами. На столі має стояти рожеве вино або шампанське.

18. Бірюзове весілля - 18 річниця

18 років шлюбуБірюза асоціюється у людей зі спокоєм, гармонією, чимось повітряним і легким. Саме така атмосфера має переважати в шлюбі, якому виповнилося 18 років. Діти виросли, кар'єри реалізувалися, побут влаштований. Залишається насолоджуватися плодами своєї праці і вкладень. В якості подарунків актуальні прикраси з бірюзи, предмети бірюзового кольору і його відтінків.

 

19. Гранатове весілля - 19 річниця

19 років шлюбуСимвол - гранат, як дорогоцінний камінь, який символізує достаток і розкіш. Відносини - як хороше вино, яке росте в ціні з кожним роком зберігання. Однак під час вибору подарунка можна спиратися на ідею, що гранат - це ще і смачний, соковитий фрукт.

 

20. Фарфорове весілля - 20 річниця

Привітання на 20 років весілля

Фарфорове або порцелянове весілля - річниця така ж витончена, красива, як і її символ.

Але варто пам'ятати: якщо ненавмисно упустити або спеціально кинути фарфор, він легко розіб'ється. Це нагадування подружжю про те, що цінувати і уважно ставитися один до одного потрібно навіть через 20 років. Ламати голову над подарунками не доведеться: найбільш популярний варіант - красивий посуд, сувенірна продукція.

21. Опалове весілля - 21 річниця

21 річниця весілляОпал - символ вірності, якості і міцності. На підтвердження своїх почуттів подружжя дарує один одному прикраси з опалом, наприклад, парні кулони або кільця. Гостей на цю дату запрошувати не прийнято. Однак, якщо дуже хочеться, чом би й ні? У зв'язку з цим друзі і родичі можуть дарувати будь-які подарунки.

 

22. Бронзове весілля - 22 річниця

Бронзове весілля - 22 річниця

22 роки - Бронзова річниця весілля - показник твердості, цілісності пари. Вітаються подарунки з бронзи або з натяком на неї (рама для картини, велике дзеркало з бронзовою оправою, статуетки, вази та інші предмети інтер'єру). Дата вагома. Такими ж мають бути і подарунки.

 

23. Берилове весілля - 23 річниця

Берилове весілля - 23 річниця

Берил - мінерал психічної рівноваги, гармонії і любові. Але не всі його різновиди є коштовним камінням. Так і 23-річний шлюб може виявитися звичайною підробкою, а не союзом, схваленим «згори». Щоб довести один одному істинність своїх почуттів, «молодята» дарують один одному подарунки з дорогим камінням, похідними від берилу (наприклад, смарагд або аквамарин).

 

 24. Атласне весілля - 24 річниця

Привітання з 24 річницею весілляУособлює гладкий, красивий союз, повний взаєморозуміння та підтримки. Дружині можна подарувати атласну сорочку і троянди, чоловікові сорочку чи краватку, друзям - розкішну скатертину або постільну білизну.

 

 

25. Срібне весілля - 25 річниця

Привітання з весіллям 25 років - Срібне весілляЧверть століття відзначають під егідою срібла: на свято друзям підносяться подарунки з цього дорогоцінного металу (посуд, кухонні предмети, ювелірні прикраси та ін.). Також вітаються срібні кольору під час оформлення столу і декорацій приміщення, в якому буде проходити святкування ювілею.

 

 

26. Нефритове весілля - 26 річниця

26 річниця весілляНефрит цінується як особливо міцний матеріал, який складно зруйнувати навіть хімічним впливом. Вважається, що 26-річний шлюб повинен мати такий же рівень стійкості. Також вважається, що нефрит має цілющі властивості і притягує везіння. Річниця святкується без гостей або в дуже вузькому колі. Подарунки відповідні.

 

27. Весілля червоного дерева - 27 річниця

Червоне дерево - знак благородства, мудрості, терплячості та розкоші. У подарунок зазвичай купують статуетки, меблі, побутові предмети, прилади, сувеніри та інтер'єрні прикраси з деревини названого символу.

28. Нікелеве весілля - 28 річниця

За належного догляду міцний нікель блищить і сяє. Відносини подружжя до цієї річниці стають такими ж міцними і красивими. Зазвичай цю та наступну дату не відзначають - бережуть всі «сили» на 30 річницю весілля. Чоловік і дружина можуть прекрасно провести час разом, обмінявшись символічними подарунками (портсигар, шпилька, гребінець, люстерко та ін.).

29. Оксамитове весілля - 29 річниця

Символізує теплі взаємини, турботу, підтримку. До цього часу подружжя стає спорідненими душами, які знають і приймають одне одного. Оксамит - розкішний матеріал. Відзначати річницю краще в гарному ресторані з дорогими стравами і напоями. За традицією подружжя надягає одяг з оксамиту: дружина - сукню, чоловік - краватку-метелика або штани (що завгодно).

30. Перлове весілля - 30 річниця

30 річниця весілляМудрість, чистота і родючість - символи 30-річного ювілею. Цю річницю прийнято відзначати з розмахом в колі дітей, онуків і близьких родичів. Чоловік за старою традицією дарує дружині намисто з 30 перлин. Чоловікам підносять затискач для краватки або запонки з перлами (можна придумати свій варіант).

 

31. Смагляве весілля - 31 річниця

Тут немає певного символу. Дарувати один одному і друзям - можна все, що асоціюється з теплотою, радістю, сонцем. Це може бути красива люстра, путівка на море (якщо річниця випала на літо), камін, светр жовтого кольору. Загалом, є де розгулятися фантазії.

32. Мідне весілля - 32 річниця

Мідь - яскрава і красива, але окислюється під впливом різних речовин. Може, тому пращури радили не відзначати цю річницю. А може тому, що Мідне весілля вже було?

33. Кам'яне весілля - 33 річниця

Шлюб міцний, як камінь. Що дарувати? Вироби з будь-яких каменів - простих і дорогоцінних (від столу з кам'яною стільницею до прикрас з дорогими камінцями).

34. Бурштинове весілля - 34 річниця

Головний символ - бурштин. І знову не просто так. Перш ніж стати гарним, коштовним камінням, бурштин проходить довгий шлях від стану в'язкої смоли до твердої речовини. Так само і шлюб змінюється, вдосконалюється протягом багатьох років, стаючи цінністю для пари. З подарунками тут все зрозуміло.

35. Коралове весілля - 35 річниця

Весілля 35 роківКоралове весілля або Полотняне. Полотно - міцна матерія, яка характеризує подружні зв'язки, які вже неможливо розірвати до 35 років спільного життя. Корал відомий тим, що розростається, організовуючи складну, але красиву мережу. Це про те, що двоє людей є родоначальниками наступних поколінь (дітей, онуків, правнуків і т. д.). Ідей для подарунків тут безліч: вироби з полотна і коралів (одяг, сумки, текстиль, прикраси, сувеніри). Не забудьте, що кораловий колір теж використовується під час вибору презенту.

36. Весілля костяної порцеляни - 36 річниця

Костяна порцеляна - це міцність помножена на красу. Посуд, зі стінками, завтовшки з паперовий лист, здається неймовірно вразливим, але це - оманливе враження. Через складність виробництва та великий відсоток ручної праці, а також завдяки винятковій якості, кістяну порцеляну відносять до предметів розкоші і цінують вище інших різновидів. Точнісінько, як і відносини після 36 років шлюбу. Що дарувати, ви вже зрозуміли.

37. Муслінове весілля - 37 річниця

Головний символ - муслін - дорога, красива матерія, виробництво якої вимагає багато часу. Паралель з сімейними відносинами зрозуміла: шлюб вимагає від його учасників моральних вкладень і витримки. Великих гулянь влаштовувати необов'язково. Подружжя дарує один одному одяг з мусліну.

38. Ртутне весілля - 38 річниця

Ртуть є металом, але рідким, який асоціюється з твердістю і м'якістю одночасно. Дарувати її, звичайно, не можна (її пари небезпечні для життя). В цьому випадку підійдуть будь-які подарунки червоного і срібного кольорів (а це може бути все що завгодно).

39. Крепове весілля - 39 річниця

Ця назва походить від щільної тканини - креп. Тут мається на увазі міцний зв'язок між подружжям, фортеця пари. На святкування запрошуються лише близькі, подарунки переважно з крепу (зазвичай, це предмети гардероба).

40. Рубінове весілля - 40 річниця

Привітання з 40 річницею весілляЮвілей символізує рубін - дорогоцінний камінь червоного кольору. А червоний колір - це колір королівської мантії, який асоціюється з розкішшю, благородством і силою, як і 40-річний шлюб. Ідеальним подарунком і дружині, і чоловікові будуть ювелірні прикраси з рубінами (перстень, кільце або парні кільця, браслети, намисто та ін.).

 

41. Земляне весілля - 41 річниця

Земля - символ родючості і самого життя. Це одна зі стихій, з якої зародилося життя. 41 рік - чималенький час, за який подружжя засіяли свої наділи, виховали дітей, побудували будинок. Родючий сімейний наділ дозволив прорости достатку і любові. Подружжя докладало величезних зусиль, щоб отримати всі ці досягнення на ниві життя своєї сім'ї.

42. Перламутрове весілля - 42 річниця

Перламутр наділяють містичним значенням: вважається, що він може зближувати людей, налагоджувати взаєморозуміння в парі, приносити закоханим щастя. За традицією дружині дарують білосніжне намисто з 42 перлин. Дружина може вибрати подарунок для коханого на свій смак - наприклад, сорочку з перламутровими ґудзиками або декоративний кинджал з ручкою з перламутру.

43. Фланелеве весілля - 43 річниця

Фланель - м'яка матерія, здатна зберігати тепло навіть за низьких температур. Символ річниці натякає, що чоловік і дружина через 43 роки після одруження мають вміти підтримувати тепло в будинку. В якості презенту відмінно підійдуть халати, піжами, пледи, покривала і інший текстиль з фланелі.

44. Топазове весілля - 44 річниця

Ще одна дата, символом якої є топаз. І якщо подружжя не святкували перше топазове весілля (16 років), то тепер у них є чудова можливість це зробити. Ідеї ​​з подарунками дивіться в описі 16-ої річниці.

45. Сапфірове весілля - 45 річниця

45 років весілляСапфір - захисник від зла і негативу, камінь любові і доброти. Основний подарунок другій половині - прикраса з символічним каменем. Це як обмін оберегами. Гості дарують подарунки на свій вибір, проте це має бути щось вартісне (така річниця!).

 

46. Лавандове весілля - 46 річниця

Лаванда - ніжна квітка, яка навіває спокій. Так само спокійно і гармонійно живе подружжя з 46-річною історією за плечима. Вони багато прожили і пережили, їм не потрібна метушня і напруга. На свято запрошуються найближчі люди. В оформленні банкету використовуються небесно-блакитні тони. Подарунки мають бути спрямовані на створення затишку в домі (красиві штори, крісло-качалка, торшер і ін.) Ну, і, звичайно, не забувайте про лавандовий букет.

47. Кашемірове весілля - 47 річниця

Кашемір - приємний, щільний матеріал, примітний тим, що абсолютно не аллергічний для людини. До цього часу подружжя давно не дратує один одного. Навпаки, вони як дві частини одного цілого, які не уявляють життя без своєї другої половини. Традиційні подарунки - речі з кашеміру.

48. Аметистове весілля - 48 річниця

Аметист прозорий і чистий, як стосунки в парі. Їм нема чого приховувати або ділити. Вони давно не носять маски і люблять один одного з усіма недоліками. Головний подарунок - прикраси з камінням. Додатково можна дарувати все що завгодно.

49. Кедрове весілля - 49 річниця

Річниця названа на честь кедра - дерева, яке живе кілька сотень років, стійко справляючись з негативними умовами. Так само і подружжя протягом 49 років переносили різні життєві випробування і не втратили один одного. Предмети з кедрової деревини - найбільш символічні подарунки для цієї дати (меблі, шкатулка, рами, оправи і т. д.).

50. Золоте весілля - 50 річниця

Привітання з 50 річницею весілляУ ці роковини дарують золото в будь-якому його вигляді: від золотих прикрас до позолоти на посуді. Дожити до такого ювілею - немов виграти значимий приз, не кожному дано. Від того цінність шлюбу знаходиться на найвищому рівні.

 

 

55. Смарагдове весілля - 55 річниця

Привітання з 55 річницею весілляДо цього часу подружня пара досягає похилого віку. Їм вже складно, а може і не хочеться займатися марною організацією свята. Цю місію мають взяти на себе діти й онуки. У день цього весілля і всіх наступних збирається тільки рідня. Вітається велика кількість зелені як на столі, так і в інтер'єрі. Привітати пару можна, подарувавши їм сімейну путівку на відпочинок (можливо, санаторій з метою підтримки здоров'я).

60. Діамантове весілля - 60 річниця

Діамант - найдорожчий камінь, який відображає високу цінність 60-річного шлюбу. Тільки уявіть: чоловік і жінка живуть разом довше приблизно в два рази, ніж вони жили до зустрічі один з одним! Це дивовижно! В ідеалі даруються діаманти, проте не у всіх є на них кошти. Тому можна дарувати все, що буде корисним для сім'ї.

65. Залізне весілля - 65 річниця

Залізо - простий, але міцний метал, який витримує різні погодні умови. Як відносини чоловіка і дружини, які прожили пліч-о-пліч 65 років. Їхні почуття дійсно справжні, бо пройшли перевірку таким тривалим часом. Подарунки - звичайно ж залізні.

70. Благодатне весілля - 70 річниця

Головним символом дати має бути благодать, яку відчувають «молодята», озираючись на своє життя і вітаючи на своєму святі численних нащадків. Що дарується цього дня? Те, чого потребують ваші батьки або бабуся з дідусем. Можливо, їх оселі потрібен ремонт, нові меблі або автомобіль. Ви маєте влаштувати побут ваших дідів якомога комфортніше, щоб продовжити час їх життя.

75. Коронне весілля - 75 річниця

75 років - Коронне весілля - рідкісне явище в наші дні, гідне поваги і шани. За таке досягнення подружжю дарують медалі (можна навіть з цінних металів) і корони.

80. Дубове весілля - 80 річниця

Символом є дуб - дерево-довгожитель, якому не страшні ніякі зміни погоди. Те ж саме і зі шлюбом: навряд чи такі ювіляри підуть розлучатися. Подружжю дарують дубові меблі та дерев'яні предмети.

90. Гранітне весілля - 90 річниця

Граніт - довговічний матеріал, який не бере ані температура, ані вода, ані вітер. Мало хто доживає до такого ювілею. Тому, якщо подружжю це вдалося, дітям потрібно організувати для них найкраще свято. Можна дарувати і корони, і медалі за вислугу років у шлюбі. Подарунки з граніту також вітаються. Хоча найкращим подарунком для пари похилого віку буде увага їх близьких.

100. Червоне (платинове) весілля - 100 річниця

За всю «весільну» історію такий шлюб відзначався всього один раз. Саме подружжя Агаєвих з Азербайджану 2012-го року дали назву 100 річниці. На той момент «нареченому» було 126 років, а «нареченій» 116. Якщо вам або комусь із ваших друзів, близьких пощастить відзначити такий ювілей, як презент сміливо обирайте коштовності з платини.

 Читайте також: