Хто такий отоларинголог (ЛОР) – що лікує, коли звертатися

 

Патології системи “вухо-горло-ніс” є одними з найрозповсюдженіших причин звернення до клінік і різного роду медзакладів. Якісно діагностувати та вилікувати захворювання подібного характеру зможе тільки кваліфікований ЛОР-лікар.

Хто такий ЛОР

ЛОР або отоларинголог — це вузька медична спеціальність, фахівець з якої займається діагностикою, лікуванням і профілактикою хвороб горла, гортані, носа та вуха.

Хто такий лор

Як правильно застосовувати мазь від болю у суглобах?

Біль у суглобах може з’являтися як через запальні хвороби (наприклад, артрит чи остеопороз), так і через надмірні навантаження. Часто причиною болю стають спортивні травми1.

Ефективним засобом для позбавлення від болю лікарі називають мазі та гелі. Вони швидко діють і, якщо застосовувати їх правильно, значно покращують стан пошкодженого чи хворого суглоба. А поєднанні з таблетками ці лікарські засоби сприяють швидкому одужанню. Інструкція Терафлекс® докладна та зрозуміла, а от як правильно використовувати мазь можна дізнатися з цієї статті.

Мазь від болю у суглобах

Проктолог у Львові: показання для звернення

Анальні тріщини, геморой, болісна дефекація та інші проблеми, пов’язані з захворюваннями прямої кишки, турбують не менше 40% пацієнтів. Своєчасне звернення до лікаря відповідного профілю дозволяє позбавити від болю, повернутись до здорового й комфортного життя майже кожній людині. Вже первинна консультація проктолога у Львові — це шанс отримати суттєве полегшення, заручитись підтримкою професійного спеціаліста й пройти ефективну терапію.

Проктолог у Львові

Як зрозуміти результати аналізу сечі?

Розповідаємо, що можна дізнатися про своє здоров'я, отримавши на руки бланк із результатами дослідження.

Розшифровувати загальний аналіз сечі краще разом з лікарем. Справа в тому, що показники цього аналізу при різних захворюваннях можуть бути схожими. Щоб поставити точний діагноз, слід враховувати скарги пацієнта та звертати увагу на зовнішні ознаки конкретної хвороби. Без лікаря це завдання нездійсненне.

Оцінювати різні показники сечі потрібно у комплексі. Рідко буває, щоб було змінено лише один показник, зазвичай змінюється відразу кілька. А щоб розібратися, що конкретно відбувається з пацієнтом, необхідно врахувати скарги пацієнта, його симптоми та застосувати додаткові методи діагностики. Адже варто лікувати не аналіз, а пацієнта.

Крім того, бувають ситуації, коли результати аналізів відхиляються від норми не через хворобу, а через фізичні навантаження, зміни в меню або прийом деяких ліків. Наприклад, після кількох годин у тренажерному залі може збільшитись кількість лейкоцитів у крові, з'їдений напередодні буряк здатен забарвити сечу в рожевий, а протизапальний препарат індометацин – у синьо-зелений колір. Тому, отримавши «нестандартний» аналіз сечі, потрібно обговорити його результати з лікарем: щоб переконатися, що проблема існує, лікар призначить повторний аналіз сечі, або направить на якийсь інший тест.

Проте, дещо можна зрозуміти й самостійно. Головне, не робити з цього далеких висновків і не бігти до аптеки, не поговоривши перед цим з фахівцем. У бланках з різних лабораторій результати аналізу сечі можуть бути представлені трохи по-різному, проте практично скрізь вони будуть згруповані за зовнішнім виглядом сечі, її хімічними властивостями та результатами дослідження під мікроскопом. Більш докладно читайте на сайті медичної лабораторії Ніколаб https://nikolab.com.ua/uk/prices/1085-2/

Аналіз сечі

УЗД суглобів на сучасному обладнанні

Дослідити актуальний стан сухожиль, хрящів, м’язів, суглобних сумок дозволяє такий сучасний метод, як ультразвукова діагностика. Швидке й безболісне обстеження, що виконується без необхідності пошкодження тканин, не використовує рентгенівського випромінювання, не є шкідливим для маленької дитини, вагітної жінки. При необхідності в такому дослідженні ви можете знайти медичний заклад, де зробити УЗД суглобів у Львові і де вам запропонують зробити це за доступною ціною.

Процедура є неінвазивною, зазвичай триває близько 20-30 хвилин, не потребує якоїсь спеціальної підготовки. При появі у пацієнта перших больових відчуттів є можливість дослідити патологію, отримати чітку картину актуального стану, призначити відповідне лікування. Сучасні сканери відрізняються підвищеною чутливістю датчиків, тому дозволяють розпізнати приховані прояви захворювання та найдрібніші негативні зміни вже на перших стадіях. Проходити УЗД суглобів можна стільки разів, скільки це потрібно.

УЗД суглобів у Львові

Як дізнатися, чи є у мене остеопороз

Остеопороз – це патологія кісток скелета людини, спровокована порушенням обмінних процесів. Хвороба протікає у хронічній формі, її головна характеристика – зниження густини кісткової тканини, що призводить до переломів за мінімальної травми. Остеопороз на 4 місці за рівнем смертності від неінфекційних патологій хронічного типу щодо висновку ВООЗ. Перші сигнали остеопорозу можуть пройти непоміченими – у цьому підступність хвороби, яка потребує своєчасної діагностики та лікування.

Остеопороз