У торгівлі потрібний суворий контроль клієнтської дисципліни

Досить велика частина підприємств, які працюють в Україні, пов'язані з продажем. Є компанії, які цілеспрямовано займаються торгівлею, але є й такі, які поєднують її з виробництвом, наданням послуг та іншими бізнес-процесами.

Сучасні реалії та складності, які вони несуть

В наш час бізнес живе та працює у світі жорсткої конкуренції. Це змушує шукати різні підходи до клієнтів. Однією з ознак лояльності до них є відстрочення платежу. Проте не виключені ситуації, коли товар відпущено чи надано послуги, але фінанси не надходять. Якщо борг має кілька клієнтів, і він тривалий час не погашається (ще гірше, якщо росте), компанія ризикує поступово втратити оборотні кошти і опинитися в безвиході.

 аналіз відділу продаж

Не допустити такого розвитку подій досить легко – потрібно контролювати дебіторську заборгованість, а для цього важливо регулярно проводити аналіз відділу продажів. Раніше, щоб виконати подібну роботу, була потрібна певна кількість людей – чим більшою є компанія, тим вищою є потреба в кадрах. Проте, навіть професіонали іноді помиляються.

Щоб унеможливити людський фактор, потрібно звернутися до високих технологій. Всі види аналізу, у тому числі дебіторської заборгованості, об'єднані в один програмний додаток, який називається BI Qlik Sense і налаштовується під будь-який бізнес із усіма його індивідуальними особливостями облікової політики.

Які переваги надає нова система

Програма BI Qlik Sense за правильного налаштування вирішить багато питань. Зокрема, вона здійснює аналіз продажу у всіх розрізах. У той самий час зосередитися на аналізі дебіторської заборгованості слід, якщо:

  • у компанії немає інформації про дебіторську заборгованість, у тому числі відсутнє розуміння і про її структуру та склад;
  • спостерігається зниження оборотності у даному розрізі;
  • відсутні механізми щодо оперативної оцінки платіжної дисципліни партнерів.

Досить неприємне становище, якщо за наявності дебіторської заборгованості немає можливості самостійно визначити причину. Це гальмує ухвалення важливих рішень.

Однак, якщо у вас є новітня програма «Аналіз дебіторської заборгованості», яка входить до BI Qlik Sense, вона відкриває багато можливостей. Навіть власник компанії може не тільки відстежувати інформацію про дебіторську заборгованість, а й проводити детальний її аналіз, від структури до оборотності, який дозволить визначити причину виникнення та усунути її. Користуючись програмним забезпеченням, ви встановите ступінь благонадійності того чи іншого клієнта.

Докладніше про можливості BI Qlik Sense та його опцій вам розкажуть менеджери компанії-розробника. Заповніть форму на сайті, вкажіть інформацію про свою фірму та особливості бізнесу. Менеджер зв'яжеться з вами з цього питання, і після уточнень фахівці приступлять до адаптації рішення до облікової системи вашої компанії.