Веземо з Китаю в Україну. Види доставки та їх особливості

Китай – нова світова фабрика. У Піднебесній можна придбати все: від автівки до текстилю. Крім різноманітного асортименту, перевага у якості та низькій ціні. Тому варіант – знайти товар, привезти його в Україну і перепродати – виглядає заманливо. За кожним успішним бізнесом стоять планування, стратегія та досвід.

Важливий етап бізнесу з Китаєм – доставка товару в Україну. Розглянемо основні види транспортування вантажу з Піднебесної.  

Доставка товарів з Китаю

Що вкрай важливо знати про доставку?

Є думка, що везти з Китаю вигідніше та дешевше, нуж з іншої країни. Частково це – правда. Низька собівартість китайських товарів робить доставку вигідною. У Піднебесній за останні роки значно покращилася якість товарів, але залишилися - дешева робоча сила, вражаючий об’єм сировини та висока конкуренція. Це дозволяє українським підприємцям множити вартість товарів на 5, 10 і навіть 20.

На що потрібно звернути уваги при вантажоперевезеннях:

  • спосіб доставки залежить від обсягу та ваги вантажу;
  • обирайте міжнародну логістичну компанію з хорошою репутацією та досвідом роботи;
  • багато хто з китайських виробників не займається доставкою. Вони тільки пакують продукцію та відправляють до пункту видачі;
  • якщо ви знайшли вантажоперевезника – це не значить, що у нього вигідна ціна на доставку. Сьогодні дешевше везти з транспортними компаніями;
  • для перевезення невеликих партій товару можна обрати – збірні контейнерні вантажі;
  • враховуйте терміни доставки.

 Види доставки

Доставка з Китаю сьогодні здійснюється трьома основними способами.

 Авіадоставка

Цей вид транспортування найдорожчий за вартістю, але найшвидший – займає до 10 днів. Підприємці обирають авіадоставку для перевезення цінних вантажів або швидкопсувних товарів. Коли час доставки – це головне, а вартість не грає ключової ролі. Наприклад, небом доставляють екзотичні фрукти, одяг і взяття, запчастини для техніки.

При авіадоставці товар надійно захищений, тому що виключено перевантаження.

Доставка залізницею

Перевезення потягом – доволі популярний варіант. Він на 30-50% дорожче морських перевезень, але дешевше авіа.

Цей вид транспортування зазвичай використовують для великогабаритних та середньогабаритних вантажів. Наприклад, коли потрібно доставити цистерни, рефрижератори, автомобілевози.

Один із плюсів доставки залізницею – швидкість, що не залежить від погодних умов та заторів на дорозі, а значить – не буде жодних затримок.  

Доставка морем

Морські перевезення сьогодні – вигідний та дешевий вид доставки товару з Китаю, особливо в порівняні з іншими способами. Вони займають 90% всієї світової торгівлі. Світом курсують понад 100 тисяч торгових суден, що везуть товар у різні куточки світу.

Доставка вантажу здійснюється в морських контейнерах, що завантажуються на судно. Це дуже зручно, бо процес завантаженні і розвантаження значно спрощений.

При доставці морем не важливі вага та об’єм вантажу. Можна перевезти, як нафтову платформу, так і невелику партію товару. Останній варіант, до речі, у складі збірного вантажу. Коли партії товару від різних замовників об’єднуються в одному контейнері. Таким чином, підприємець оплачує місце, що займає вантаж.

Попри всі переваги морська доставка має суттєву особливість – фактор час. Термін очікування – 55-60 днів. Тобто потрібно враховувати при замовленні товару, що ви не отримаєте його швидко. Зрозуміло, що товару, який швидко псується, не підходить такий варіант. Але, якщо ви можете почекати, для вас важлива низька вартість доставки, то перевезення морем – ідеальний варіант.

Досі не знаєте, який вид доставки обрати? Краще зверніться з цим питання до компанії M3Cargo. Фахівці швидко проведуть всі необхідні обчислення і запропонують вам найкращий варіанти.