Нерегулярне харчування – біда сучасності

Нерегулярне харчуванняЇжа є невід'ємною частиною нашого життя, без неї наш організм не в змозі функціонувати належним чином. Однак харчування поспіхом, яке трапляється в різний час, може бути причиною серйозних проблем зі здоров'ям

Згідно досліджень до 74% українців часто або взагалі ніколи не приділяють достатньо уваги тому, що знаходиться на їхніх тарілках.

Повсякденне життя змушує нас жити у постійному поспіху. У нас багато важливих справ, на наших плечах лежить велика відповідальність за сім'ю, близьких, важливі професійні обов'язки. Коли ситуація змушує нас одночасно робити багато речей, в той же час, часто ми забуваємо про таку прозаїчну справу як харчування. А адже саме воно дає нам енергію, яка необхідна для активної роботи протягом всього дня. Крім того, правильне харчування сприяє кращому стану нашого серця.

Звичка до нерегулярного харчування

Незважаючи на декларації, в яких ми гарантуємо, що дбаємо про те, що знаходиться в наших тарілках, насправді часто не діємо у відповідності з основними правилами здорового харчування. Однією з найбільш поширених помилок у харчуванні, які ми робимо, є нерегулярне харчування. Як йдеться у згаданому статистичному звіті, кожен третій українець стверджує, що декілька разів на тиждень йому не вистачає часу на їжу протягом дня. Напевно, саме тому, для цілих 40 відсотків досліджуваних день починається тільки з кави або чаю, або вони виходять з дому взагалі навіть без чашки теплого напою. Це дуже велика помилка, – попереджають фахівці з харчування.

Сніданок має бути першим кроком на шляху до змін неправильних звичок харчування. Правильно складений, сповнений поживних речовин сніданок зробить так, що день почнеться енергійно і без проблем з концентрацією уваги. Крім того, відразу ж варто підготувати невеликий прийом їжі на другий сніданок, який ви з'їсте на роботі – бо, як показує дослідження, ще одна помилка харчування, яку здійснює більшість працюючих українців - це відсутність перекусів між основними прийомами їжі. Три чверті з нас (76 відсотків) проводить на роботі від 8 до 10 годин. Коли ми на зустрічі або робимо термінову роботу, яку треба було зробити ще на вчора, готуємо важливі документи, у нас немає часу на прийом поживної їжі. Замість другого сніданку ми беремо ще одну чашку кави, солоні або солодкі закуски, в яких повно "поганих" жирів, солі або цукру.

Більше того – їжа типу фаст-фуд часто заміняє нам обід. Поки що 70 відсотків респондентів вживає цей тип їжи, хоча б один раз на місяць, а 34 відсотки принаймні, один раз на тиждень! Коли після робочого дня, врешті-решт, ми приходимо додому, ми втомлені і голодні, наш організм, який весь день "обдурювали" різного роду "запихачками", які не мають нічого спільного зі здоровою їжею, вимагає довгоочікуваної дози енергії. Тоді ми починаємо вечірнє свято – з'їдаємо рясну вечерю, після якої нам хочеться чогось солодкого, і, крім того ще хрупаємо чіпси або печиво,  сидячи перед телевізором, змучені працею. Наприкінці дня за один раз ми постачаємо собі дозу калорій, яка має бути розділена, наприклад, на три страви. Такий спосіб харчування віддаляє нас від здорового серця і збільшує небезпеку різних захворювань, таких, як, зокрема, ожиріння, атеросклерозу та інших захворювань серцево-судинної системи.