Огірок звичайний: сила і користь огірка

Огірок - овочева культура знайома, багатьма улюблена і, здавалося б, абсолютно зрозуміла. До речі, назву свою огірок отримав з давньогрецької мови, що в перекладі означає "незрілий". Дійсно, цей овоч люди вживають в їжу формально незрілим, бо зрілі огірки стають для людини неїстівними і застосовні лише як насіннєвий матеріал. Є згадка про огірок в Біблії, в якій назва йому дається овоч Єгипту.

Користь огірка

Цей продукт завжди на нашому столі у вигляді салату, смузі, нарізаного скибочками і кубиками. Згідно з опублікованою статистикою, в продуктовому списку європейців рядок - купити огірки - стоїть на четвертому місці. І це цілком зрозуміло. Маючи в своєму складі до 96% води, огірок підносить людині біологічно активні речовини в розчиненому збалансованому вигляді, готові до повного засвоєння. А сільгоспвиробники і маркетингові інструменти створюють комфортні умови для споживача на вибір, покупку і доставку. Це і ринки, і магазини, і супермаркети, і сучасні дистанційні сервіси, такі як інтернет-ринок продуктів FreshMart.

Вагомі причини мати огірки в щоденному раціоні

Сила і користь огірка міститься в дюжині базових характеристик, на перший погляд, звичайного, але дуже неординарного продукту. Хімічний склад огірка є унікальним не тільки набором мікроелементів, вітамінів і мінералів, а й подачею цього комплексу. Фактично, огірок - своєрідний шейкер, в якому природа змішала мінеральні речовини, такі як калій, магній, фосфор, сірку, та вітаміни. До вітамінного огіркового набору увійшли вітамін С, каротин, вітаміни групи В (В1, В2, В9. В5) та вітамін Е.

Звідси і аргументи для щоденного прийому в їжу страв, у складі яких мають бути огірки:

  • Благотворно впливає на обмін речовин.
  • Виводить шлаки та холестерин з організму.
  • Нормалізує роботу кишечника за рахунок клітковини, а також серця, печінки і нирок. Має сечогінну, жовчогінну і послаблюючу дію.
  • Гармонізує кров'яний тиск і показаний як гіпотонікам, так і людям з підвищеним кров'яним тиском.
  • Покращує стан шкірних покривів. Обладає косметичним впливом, а саме: при нанесенні огіркової суміші безпосередньо на шкіру знебарвлює ластовиння та пігментні плями, знімає печіння після сонячних опіків.
  • Фітохімікати, які присутні в огірках, допомагають освіжити дихання і виключити використання жувальної гумки.

Не важливо, яким чином ви вирішите купити огірки, відвідавши магазин або замовивши доставку додому, важливо, щоб огірки були на вашому столі.