Система інтуїтивного харчування Стівена Хоукса

Стівен ХоуксХто з нас хоча б раз у житті не сидів на дієті? Хто прагне схуднути до Нового року, до дня народження, весілля. У хід йдуть найрізноманітні дієти, у тому числі й ті, що явно суперечать здоровому глузду. Система інтуїтивного харчування, запропонована Стівеном Хоуксом, - щось нове. Вона не просто знімає всі обмеження, але і вчить правильно харчуватися.

Які ж основні принципи інтуїтивного харчування?

Всім дієтам - тверде "ні"!

Дієта - сценарій вашого харчування, придуманий кимось іншим. Хто згоден підпорядкувати своє життя чужими правилами? Тільки не ви? І це радує. Перший принцип інтуїтивного харчування не сприймає будь-яких обмежень. Стівен Хоукс різко критикує будь-які дієти, навіть ті, які базуються на, здавалося б, розумних обмеженнях. Будь-які заборони, на думку доктора, призводять до напруження нервової системи, до стресу, а обмеження в харчуванні ведуть до зниження імунітету, уповільнення обмінних процесів і в кінцевому підсумку позначаються на здоров'ї. Система живлення Хоукса дозволяє всі продукти, включаючи солодощі, борошняні вироби, шоколад, що будь-яка дієта відкидає, як особливо шкідливі. Вся справа в якості продуктів та їх кількості. Заборонений плід солодкий, але якщо завжди буде доступна ваша улюблена їжа, не виникне бажання переїдати.

Не намагайтеся подавити голод

Поважайте це природне для кожної живої істоти почуття. Навіть якщо ви тільки що відійшли від стола, і тепер знову відчуваєте бажання що-небудь з'їсти, не опирайтеся своєму почуттю, значить, ви не до кінця задовольнили свої внутрішні потреби. Прислухайтеся до свого організму, і з'їжте те, що він просить. Ніколи не чекайте, поки з'явиться звіряче почуття голоду, не їжте за компанію або від нічого робити. Вчіться розпізнавати голод в момент його зародження і задовольняйте потреби організму своєчасно.

Перестаньте лаяти і хвалити себе

Контроль харчування відтепер не для вас. Після вечері з'їли шматочок шоколаду, ну і чудово, замість купи вареників зупинилися на 2-3, ну і чудово. Перестаньте бути для себе суворим контролером, будьте собі другом. Навіть порція морозива в стані "проскочити" непомітно для тих, хто худне, якщо з'їдена вона з бажанням і без докору, в той час як одне печиво може перетворитися в зайві грами жиру на талії, якщо запити коктейлем через невдоволеність собою.

Припиніть вести війну з їжею!

Система інтуітивного харчуванняВідтепер вам можна все. Не існує хороших і поганих продуктів, всі вони прийнятні для харчування. Якщо ваш організм захотів оселедця з цибулею, дайте йому її, швидко наситившись одним - двома шматочками, він віддячить вам гарним настроєм і активним травленням. Якщо ж ви будете відмовляти собі в улюбленій страві, рано чи пізно ви зірветеся і тоді після тарілочки оселедця почуття глибокої провини, набряків і проблем з нирками не уникнути.

Обирайте тільки якісні продукти

Якщо шоколад, то найкращий, якщо хліб, то неодмінно свіжий, якщо ковбасу, то виключно натуральну. За шанобливе ставлення організм віддячить вам міцним здоров'ям, налагодженим травленням і активним метаболізмом.

Вчіться розпізнавати почуття насичення

Їжте неспішно, намагайтеся ретельно пережовувати їжу, відчуваючи смак кожного шматочка, насолоджуйтеся прийомом їжі, не відволікайтеся на читання, перегляд телепередач і розмови. Ви і ваша їжа - це все, що має існувати в даний момент. Це дозволить вчасно вловити настання ситості, зупинитися, зробити паузу і потім, якщо почуття голоду все ж таки присутнє, продовжіть насичення. Запам'ятайте, "товариство чистих тарілок" не для вас, ваше завдання, щоб вгамувати голод, а не з'їсти всю страву повністю.

Навчіться відчувати задоволення від процесу їжі

На сході кажуть, що їжа призначена не тільки для вгамування голоду, вона дана людині для отримання Система інтуїтивного харчування Стівена Хоуксазадоволення. Якщо ви будете насолоджуватися кожним шматочком, ви отримаєте максимум енергії і сил, а значить, не будете переїдати. Дуже важливий сам ритуал прийому їжі, зовнішній вигляд і запах страв, ті емоції, які супроводжують їжу. Вчіться їсти красиво!

Відрізняйте справжній голод від бажання отримати позитивні емоції від їжі

Якщо виникло позачергове бажання поїсти, задайте собі питання, чи не є причиною ваша сексуальна незадоволеність, невдачі на роботі, труднощі в сімейному житті? Дуже часто люди заїдають депресію і гладшають, схуднути вдасться лише у разі, якщо вирішити проблему цілком.

Займайтеся спортом!

Тут доктор Хоукс одностайний з усіма дієтологами. Тільки правильне інтуїтивне харчування в сукупності з достатнім фізичним навантаженням дозволять перемогти зайву вагу. При цьому зовсім не обов'язково виснажувати себе в тренажерному залі, і якщо ви раніше ніколи не займалися, можливо, досить піших прогулянок і їзди на велосипеді.

Полюбіть себе і своє тіло

Хочете нову сукню, не відмовляйте собі через зайву вагу. Ви індивідуальні, ви хороші вже зараз, а з кожним днем ви будете все стрункішою. Знайдіть у своїх формах плюси і підкресліть їх, мінуси приховайте за допомогою одягу. Живіть і радійте життю - це найголовніший принцип системи інтуїтивного харчування Стівена Хоукса.