Відгук про білкову дієту


Нашому організму для нормальної роботи потрібна безліч складових, вуглеводи, жири, білки, вітаміни і мікроелементи. Недолік одного з них веде до збою налагодженої системи роботи організму. Білок - одна з найважливіших складових цього процесу. Він джерело необхідних амінокислот, саме з них організм виробляє клітинний білок, білок плазми крові, антитіла і та інше. При його недоліку рідина не утримується, як годиться, в руслі крові, а накопичується в міжклітинному просторі, це призводить до набряків і гіпопротеїнемії. Людина просто починає "пухнути з голоду" саме унаслідок білкової недостатності. Протеїни (білки) служать відмінним джерелом енергії, сприяють і оновленню, і побудові м'язової тканини. За що протеїн і запав в душу багатьом спортсменам.
Іноді споживання білку доходить до фанатизму, адже шкода, що наноситься надлишком білку в організмі, колосальна! Норми споживання білку міняються з року в рік, так, наприклад, в 1985 році ВООЗ встановила норму для75 грама білку в день на кілограм ваги, для жінок ця норма складала 0,7 грама. Проте вже до 1990 року ці показники змінилися, нормою стало 0,83-0,86 г/кг маси тіла. А на сьогодні рекомендоване споживання добової дози білку складає від 0,9 до 1,6 г/кг З початку 60-х років норма споживання білків виросла майже на 60%. Відбувається це більшою мірою через масову популярності білку і протеїновмісних продуктів, виробники білкових добавок заради підвищення попиту на свою продукцію озвучують жахливі цифри в 6-7 грамів на кілограм ваги в день! Також широке поширення білок отримав на тлі буму останніх років - білкової дієти. Завдяки якій можна швидко скинути зайві кілограми, не переживаючи при цьому почуття голоду і не відчуваючи дискомфорту. При цьому багато неписьменні фитнес-тренеры саджають своїх клієнтів на білкову дієту для швидкої втрати ваги і приросту м'язової маси, навіть не усвідомлюючи, які наслідки вона може мати для організму.

 

 Шкода білкової дієти

Останні дослідження, що проводяться в цій області, зокрема, вивчення робіт доктора Аткинса - основоположника дієти, яка і грунтована на споживанні великої кількості білків і жирів з одночасним скороченням вуглеводів, овочів і фруктів, показали, що, по суті, така дієта веде до смерті! Одночасно з втратою ваги відбуваються розлади нирок і печінки, дисбаланс в роботі серцево-судинної системи. Підвищений вміст білку в організмі може спровокувати утворення ракових пухлин. Жахливі наслідки від білкової дієти отримують не лише люди, що мають які-небудь хронічні захворювання, не менше шкоди вона завдає і здоровому організму. До того ж нашим організмом засвоюється тільки необхідна частина білку, що потрапляє в організм, усі надлишки у кращому разі виводяться природним чином. Сам же доктор Аткинс помер у віці 72 років, офіційно була названа причина - крововилив в мозок після невдалої травми. Але під час розтину виявилося що крововилив був викликаний хронічним серцево-судинним захворюванням, викликаний ожирінням серця і деяких інших внутрішніх органів, пов'язаний із споживанням великої кількості білку і жиру.

 На що звернути увагу при застосуванні білкової дієти


Відгук про білкову дієтуЯкщо ви все ж зважилися на білкову дієту, намагайтесь провести її з найменшими негативними наслідками для організму. Приблизно за тиждень, а ще краще за дві, слід почати прийом вітамінів, особливу увагу приділите вітамінам Е і З, а також кальцію. Під час проведення дієти не варто різко міняти свій режим харчування і налягати на велику кількість білку. Обов'язково включайте в щоденний раціон фрукти і овочі. Абсолютно відмовлятися від вуглеводів теж не варто, шкоди завдають так звані прості вуглеводи: білий хліб, картопля, випічка і тому подібне - від них дійсно краще відмовитися. А деяка кількість складних вуглеводів, з'їдених, наприклад, за сніданком: цільнозернисті крупи, бобові і клітковина, - забезпечать енергією на весь день, не завдаючи при цьому шкоди і для зменшення негативних наслідків від дієти в цілому. Споживання рідини не має бути менше 2 літрів на день, ідеально, якщо це буде просто вода. Якщо ви в процесі дієти відчуваєте деякий дискомфорт - нудота, запаморочення, апатія і різке зниження активності, слід зупинитися і звернути свою увагу на інші способи зниження ваги.