Добровільне страхування авто: як правильно обрати поліс КАСКО

Керування і володіння автотранспортним засобом завжди пов'язане з ризиком. Трапитися може будь-що: ДТП, викрадення, пошкодження або інші непередбачувані обставини, що загрожують стану авто. Попри те, що в Україні передбачено обов'язкове страхування відповідальності власника авто перед третіми особами, ОСАЦВ не покриває ризиків від подій, що трапилися не під час дорожньо-транспортної пригоди. На допомогу водіям у таких випадках приходить КАСКО – поліс добровільного страхування.

Що таке КАСКО

Що таке КАСКО і чи справді воно потрібне

КАСКО (від англ. casco — шолом) – програма добровільного страхування транспортного засобу, окрім залізничного, від збитків, завданих третіми особами. На відміну від ОСАЦВ, що є обов'язковим для усіх учасників дорожнього руху, навіть для іноземців, КАСКО закон не вимагає. Чи варто витрачати кошти на поліс, якщо можна обійтися без нього? Тим більше, що ціна КАСКО помітно вище в порівнянні з ОСАЦВ.

На перший погляд, варто зекономити, але якщо подивитися на статистику ДТП, страхових виплат, врахувати усі ризики, та подумати про потенційні витрати в разі будь-чого, що може трапитися з авто, вартість КАСКО вже не виглядає такою захмарною. Вигода стає очевидною.

Від чого захищає КАСКО

Залежно від програми, поліс КАСКО покриває такі збитки:

  • ДТП, незалежно від того, хто є його винуватцем;
  • викрадення ТЗ;
  • неправомірні дії третіх осіб (розбите скло, навмисне пошкодження і таке інше);
  • пожежа;
  • стихійне лихо;
  • пошкодження внаслідок падіння сторонніх предметів.

КАСКО, однак, не покриває незначні пошкодження авто, що не призвели до втрати експлуатаційних характеристик: незначні відколи фарби, подряпини на склі, плями у салоні, тощо. Також поліс не діє в разі викрадення молдингів, антени, акумулятора, запаски або ковпаків і навіть коліс, якщо цей пункт не був окремо вказаний у договорі. Також не підлягає відшкодуванню вартість викраденого з салону обладнання, якщо немає прямих слідів злому транспортного засобу.

Як оформити КАСКО

Щоб отримати страховий поліс КАСКО, треба звернутися до обраної страхової компанії, надати необхідні документи, та оформити договір страхування. Вартість поліса у кожному випадку буде розраховано індивідуально. Все залежить від типу ТЗ, його експлуатаційних характеристик, переліку ризиків, що покриває поліс, та інших факторів.

Деякі страхові пропонують своїм клієнтам страхування онлайн, але це не зовсім вірно. Оскільки вартість полісу залежить від багатьох чинників, дистанційно можна лише отримати консультацію щодо оформлення КАСКО, та розрахувати його приблизну вартість. Завершити процес підписання договору можна буде після того, як спеціалісти страхової оглянуть авто.