Привітання з днем Ювеліра українською мовою

Привітання з днем ювеліра

Картинки з привітанням до дня ювеліра

Гарні картинки з днем ювеліра

Вітання у картинках з днем ювеліра

Красиві картинки з днем ювеліра

Привітання з днем ювеліра українською мовою

Листівки з днем ювеліра

Найкращі привітання з днем ювеліра

День ювеліра

На фестивалі молодих ювелірів, який 2008-го року проходив у Ташкенті, було прийнято рішення заснувати нове свято - день ювеліра. 31 січня - зовсім не випадкова дата. Справа в тому, що саме в перший місяць року ювеліри реєструють свої клейма.

Ювелір - тільки на перший погляд красива професія. Насправді це дуже кропітка і відповідальна праця, яка вимагає терпіння і посидючості. Недарма абітурієнти тих навчальних закладів, які випускають подібних фахівців, зобов'язані пройти обстеження у нарколога і психіатра. Ще ювелір має обладати відмінним зором, а також досконало знати математику, хімію та фізику.

Особливо цілеспрямовані студенти з честю проходять всі іспити, які випали на їхню долю, домагаються світової популярності і стають най-най у своїй професії. Ось тільки це не завжди означає безбідне існування.

Найвідоміший і найбідніший ювелір

Найзнаменитішим серед ювелірів, безперечно, є Карл Фаберже. Його пасхальні яйця відомі на весь Світ. Карл народився у Санкт-Петербурзі, проте за своїм походженням був німцем. Досягнувши відомих висот у ювелірній справі, після революції 1917 року він втратив все. Побоюючись за своє життя і життя близьких, наприкінці 1918 року ювелір таємно покинув Петербург і відправився до Латвії, а звідти - до Німеччини та Швейцарії. За кордоном він прожив у бідності 2 роки, а в 1920 році Фаберже помер. Подейкують, що перед від'їздом, Карл Фаберже сховав ювелірні вироби у тайниках в своєму будинку, де проживав до 1917-го року. Однак доля прикрас досі залишається невідомою.

Найспритніший ювелір

Даніель Сваровскі спочатку займався виготовленням біжутерії для роздрібної торгівлі в своєму рідному селі, розташованому в горах Богемії. Але одного разу він вирішив зробити переворот у виробництві. В далекому 1891 році на електротехнічній виставці він представив перший в світі ювелірний шліфувальний верстат. До цього винаходу камені для ювелірних прикрас оброблялися виключно вручну. Однак машина Сваровські нікого особливо не зацікавила. Тоді підприємець став виготовляти за допомогою неї скляні підробки, які імітують діаманти. Треба зауважити, що Даніель нікого не обманював, його клієнти були інформовані про підміну. Проте, від замовників не було відбою. А під час Другої Світової війни, коли ювелірні будинки терпіли виключно збитки, Сваровські зі своїми скляними прикрасами залишився на плаву.

Найстаріший ювелірний дім

Найстаршим ювелірним домом можна назвати італійський будинок Торріні. Він відомий з 1369 року, коли Якоб Торріні з Флоренції зареєстрував свій товарний знак. Спочатку Якоб займався виготовленням лицарських обладунків, але потім переключився на ювелірні прикраси. Спеціалізувався Торріні в основному на виробах із золота.

Найбільш забутий ювелір

Сьогодні ім'я Йосипа Маршака незаслужено забуте. Але свого часу він вважався найбільшим конкурентом Фаберже. Народився Йосип в Україні, у селі Гнатівка. Він як то кажуть «зробив себе сам»: зріс від учня ювеліра до власника власної марки «І. Маршак». Спочатку, у 1878 році він відкрив невелику ювелірну майстерню на Подолі, де працював сам разом з дочкою, а у 1891 році в Києві відкрилася фабрика золотих і діамантових виробів Йосипа Маршака. Саме у Маршака знатні персони часто замовляли подарунки для членів імператорської родини. 

Найвтаємничений ювелір

Особистість Артура Розенталя, який випускає прикраси під маркою JAR (Joel Arthur Rosenthal), оточена ореолом таємничості. Він ніколи не розповідав про своє особисте життя і не кричав про себе на весь світ. За всю історію свого існування JAR випустила всього трохи більше сотні ювелірних прикрас. Всі вони були зроблені для певних замовників, тому кожне з них є унікальним.

Сьогодні професія ювеліра залишається такою ж затребуваною, як і багато століть тому. Отримати подібну спеціальність в принципі може кожен. Однак, окрім знань і умінь, майстер має обладати і певним талантом. Адже ювелір - не тільки ремісник, але й найсправжнісінький художник!