Особливості інвестицій в будівництво

Інвестиція в нерухомість — один із найпопулярніших видів капіталовкладень, який з кожним роком привертає увагу величезної кількості інвесторів. Якщо раніше люди активно клали гроші в банк на депозитні рахунки, то сьогодні це вже не так вигідно. Стрімкому падінню поширеності такого інвестування сприяла насамперед нестабільна ситуація з економікою в країні. Поступово його витіснило інвестування коштів у нерухомість, популярність якого пояснюється відносною простотою укладання угод, а також підвищеною ліквідністю (здатністю будь-якого об'єкта бути швидко проданим за ціною, близькою до ринкової).

Особливості інвестицій в будівництво та нерухомість

Основні переваги та недоліки інвестицій в нерухомість

У будь-якому виді інвестицій є своє ризики, тому перш ніж робити капіталовкладення, важливо заздалегідь вивчити усі переваги та недоліки. Розпочнемо з вагомих плюсів інвестицій у нерухомість:

  • Висока рентабельність інвестицій, яка обумовлюється постійним зростанням цін на нерухомість

  • Мінімальні ризики та практично повна їх відсутність у ситуації із придбанням об’єкту житлової нерухомості на вторинному ринку

  • Широкий вибір об’єктів для інвестування. Каталог новобудов краще вивчати на спеціалізованих сайтах чи порталах, наприклад Нерухомі.юа

  • Велика кількість пропозицій для диверсифікації — розподілу грошових капіталів між різними об’єктами вкладень. Проводиться з метою зниження ризику можливих втрат капіталу

Щоб більш глибоко зануритися у тематику та розуміти можливі ризики, варто вивчити й існуючі недоліки інвестування у нерухомість. Насамперед сюди відносять необхідність вкладення великої суми грошових коштів, що є основним бар’єром для більшості інвесторів. Також слід враховувати достатньо великий середній термін окупності по Україні, який становить 8-10 років.

Як уникнути ризиків інвестування в новобудови — 5 важливих порад

Щоб максимально знизити ризики інвестування, важливо робити капіталовкладення, чітко дотримуючись заздалегідь визначеного плану. Це допоможе не тільки убезпечити себе від втрати грошей, але й дозволить збільшити майбутню прибутковість. Увесь процес планування можна розбити на 5 важливих кроків:

  • Вибір надійного забудовника — найважливіший етап, який включає детальний аналіз будівельної компанії. Під час вибору компанії обов’язково слід враховувати такі параметри: репутацію девелопера, кількість зданих в експлуатацію об’єктів, відгуки інвесторів, відсутність проблем із документами, а також участь у спільних кредитних програмах з великими банками.

  • Підбір об’єкту інвестування. Починати пошуки житла краще з району, у якому спостерігається підвищений попит на житлову нерухомість. Важливими є і наступні особливості: рівень розвитку транспортної розв’язки, наявність інфраструктури поблизу та якість реалізації прибудинкової території житлового комплексу.

  • Проведення переговорів. Завітавши до відділу продажу житлового комплексу, важливо запросити у співробітників приблизно такий список матеріалів: установчу і проектну документацію, ліцензію компанії, свідоцтво на право будівництва та документи на земельну ділянку.

  • Вивчення документів. Проаналізувати отриманий пакет документів найкраще допоможе перевірений та досвідчений юрист. Також доцільно здійснити поверхневу оцінку документів самостійно. Наприклад, знайти інформацію про забудовника, як юридичної особи, можливо на сайті Мін’юсту. Не зайвою буде перевірка девелопера у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

  • Укладання договору — фінальна стадія угоди. Тому перед тим, як підписати остаточний документ, дуже важливо ретельно вивчити його пункти. Варто звернути увагу на такі деталі у документі: умови розірвання договору, штрафні санкції для кожної зі сторін, що порушили договір, а також терміни закінчення будівництва.