Найзагадковіша пісня Інтернету

Дванадцять років тому в Інтернеті з’явилася захоплююча пісня, про яку не було жодної інформації про те, хто її написав чи записав. Аматорські детективи витратили тисячі годин часу, намагаючись зрозуміти, звідки вона взялася - з нульовим результатом.

Найзагадковіша пісня, яка роками зводить з розуму Інтернет.

З її жорстким та сухим монотонним вокалом пісня звучить як хіт-синт-поп, який ви могли б почути у танцювальному клубі у вісімдесятих. 

Заплющіть очі, і ви зможете уявити кліп, де незграбно синхронізують музикантів, блимають лампочки, клуби диму. Це все здається знайомим, але ім’я виконавця чи колективу не спадає на думку.

Це тому, що й досі про нього ніхто нічого не знає: хто написав цей твір, хто його співав чи навіть коли він вийшов. І ось уже близько десятка років завзяті поціновувачи нав'язливої музики з усього світу шукають будь-яку інформацію про ці три хвилини. Протягом усього квесту, який активізувався цього літа, тисячі людино-годин були присвячені тому, щоб знайти будь-що про те, що ці ревні слідчі називають "найзагадковішою піснею в Інтернеті".

Історія найзагадковішої пісні Інтернету

Найзагадковіша пісня Інтернету

Якщо вірити деяким шаленим людям, ми можемо знати, з чого починається історія. У період між 1982 і 1984 роками Даріус С. (який попросив використати абревіатуру для цієї статті задля конфіденційності) каже, що був шанувальником музики підлітків у містечку Вільгельмсхафен на північному узбережжі Німеччини; як і один за багатьох, в ту епоху під час трансляції, він записував пісні, почуті по радіо, на касету. Однією з музичних програм, які він тоді слухав була Musik für junge Leute ("Музика для молоді") на німецькій громадській радіостанції NDR 1. "Касета 4" як її називає Даріус включає нові пісні 1984 року від XTC, Cure та деякі пісні, які йому просто сподобалися.

Даріус не впевнений, що він записав таємничу мелодію саме з цієї трансляції, оскільки касети іноді містять доріжки з різних джерел. Але він знає, що не записав автора чи назву. "Це була лише одна з багатьох пісень, які я записував, і не знав виконавця", - каже він. "Я вважаю, що не чув повідомлення. Можливо, я почув його частково і пропустив ім'я автора. Все можливо». Поєднуючи дати випуску інших відомих пісень на касеті і той факт, що магнітофонний апарат «Technics», яким він володіє, був виготовлений у 1984 році, Даріус абсолютно впевнений, що він зробив запис саме того року.

"Все в історії про цю пісню загадкове, від створення, лірики, до того, де вона грала на радіо".

Більше двох десятиліть Даріус зберігав свої касети. Але 2007-го року його сестрі Лідії Х. (яка також вимагала анонімності) закортіло дізнатися хто автор пісні. 

"Усі роки пасивного пошуку текстів в Інтернеті не принесли жодних результатів, тому я подумала, що пора активізуватися і охопити широку аудиторію", - каже вона. Називаючи себе "Антон Рідель", вона розмістила оцифрований фрагмент пісні - хвилину і 14 секунд, думаючи, що це допоможе уникнути клопоту з авторським правом - на німецькому сайті, присвяченому вісімдесятирічному синт-попу, а також на канадському музичному сайті spiritofradio.ca, який дозволяє шанувальникам завантажувати незрозумілі пісні з метою ідентифікації. (Це багатофункціональна версія сервісу розпізнавання пісень Shazam.) «Я щойно дізналася про ці ресурси, - каже вона, - і зрозуміла, що це може бути місцем, де люди можуть допомогти» (завантаження 2007-го року все ще доступне на сайті.)

Таємна пісня 2019

Таємнича пісня інтернету

Однак цього квітня таємниця та пісня здобули нового розголосу - і отримали більше слухачів, завдяки 16-річному студенту з Сан-Паулу, Бразилія на ім'я Габріель да Сілва Віейра. "Гітара, синтезатори та готичний вокал - це те, що мене завжди цікавить", - говорить він. На YouTube-каналі Dead Wax він почув фрагмент пісні і дуже захопився невідомою історією. «Мені дуже сподобалась пісня, - каже Віейра, - тому я почав інтенсивно шукати, поки не знайшов щось відповідне».

Віейра завантажив кліп на пісню на власний канал YouTube та у кілька спільнот Reddit, сподіваючись, що хтось зможе його ідентифікувати. Після цього полювання перетворилося на вірусне. Пісня стала темою епізоду YouTube-серіалу «Казки з Інтернету», який переглядали понад 390 000 разів з липня. Потім у липні з'явилася нова версія: користувач Redditу опублікував усю пісню, яка становить трохи менше трьох хвилин. Повна пісня, очевидно, з'явилася, коли Лідія отримала електронного листа від когось із проханням про повний трек; після завантаження його за допомогою Lycos, вона все ще була стурбована авторськими правами і швидко видалила посилання після того, як шанувальник пісні завантажив її.

На Reddit та Discord (популярному веб-сайті чатів для геймерів) кілька тисяч користувачів долучилися до перегонів, висуваючи теорії та можливу контактну інформацію та розбираючи пісню. Виходячи з акценту співака, група з Німеччини чи, можливо, Польщі чи Австрії? Це група чи одна людина? 

Одним із очевидних джерел інформації є ді-джей, який, можливо, програвав пісню у програмі, яку слухав Даріус, але той каже, що сам здивований. Поль Баскервіль, який народився в Британії, який досі працює у Німеччині, не пам'ятає про трек і навіть не впевнений, що програвав його у своїй програмі. Якби він це робив, то ймовірно пісня опинилася б у його колекції з 10000 вінілових платівок, які включають музику, яку він крутив в ефірі. Але він додає: "Якщо ти колекціонер, ти знаєш більшість того, що маєш".

Баскервіль пам'ятає, як ставив пісні із рок-груп з НДР, які надсилали йому з-за Берлінської стіни. Але він не впевнений, що музиканти, почуті на касеті, навіть німці. «Це звучить як погана англійська мова, яку німці можуть співати, - каже він, - але це може бути польська чи російська. Якщо [східноєвропейські музиканти] співають англійською мовою, це може звучати трохи суворо". Але він каже, що набрані плейлисти того періоду вже давно пошкоджені, а колега диджея з NDR, який міг ставити пісню, помер три роки тому.

«На це потрібно багато часу. Імовірно, це триватиме кілька років ».

Найвтаємничіша пісня інтернету

Багато помилкових версій були відхилені. Це був ранній трек чи Joy Division чи Depeche Mode? (Ні.) Інші незрозумілі, нібито німецькі чи європейські групи - Alchemy! Isurks! - не підтвердились. (Друг Isurks написав, що пісня називається "Check It In" і ​​датується 1982 роком, а співак помер.) Існує також багато хибних версій, породжених тролями: дехто казав, що він знав гурт та його назву, але ці мрії перетворилися на відчай, коли людина написала, що це остання пісня, яку таємнича група заспівала, "перш ніж усіх розстріляли під час спроби перелізти через стіну та втекти до Західного Берліна".

Наприкінці серпня Даріус повернувся додому з роботи, увімкнув радіо де почув репортаж німецьких ЗМІ про пошук пісні. "У мене мало не стався серцевий напад", - каже він. «Це була моя пісня! Пісня, яку я намагався визначити протягом 35 років! "(Слід зазначити, що деякі скептично ставились до цих брата та сестри, коли вони з'явилися цього літа, заявляючи, що мають оригінальний трек.) "На даний момент ми не можемо все це довести ", - зізнається Лідія "Трек, який має мій брат, можуть бути фальшивими. І навіть касета, яка все ще існує, могла бути (принаймні теоретично) записана лише минулого тижня. Але я не з тих осіб, яким потрібна лише увага . Не потрібно ані моєму братові, ані мені створювати зайву увагу, на яку потрібно багато часу та зусиль ». 

"Mkll" каже, що він приділяє полюванню "три-чотири години на день"; Віейра каже, що він провів «багато безсонних ночей» у дослідженнях, але тепер обмежує час на «кілька годин» щодня. "Я вражений енергією, присвяченою цьому в Інтернеті", - каже Б. Джордж з Архіву сучасної музики, музичної бібліотеки та дослідницького центру в Нью-Йорку, з яким зв’язалася група Reddit. "Публікації читаються як коментарі в прямому ефірі та рядки для ставок, які супроводжують спортивні сайти букмекерів".

"Саме факт, що люди не можуть знайти чогось за чотири секунди, робить це цікавим".

На цьому етапі залишаються проблиски звукових сподівань. NDR знайшов у своєму архіві 21 записане шоу - із сотень - і зараз вони слухають їх та відшукують списки відтворення. Тим часом у Гамбурзі Холгер Ролоф, який зараз є власником лейблу Amöbenklang, записував години та години музики з музичних шоу NDR, які транслювали рок із Заходу. Він майже впевнений, що його касети містять деякі шоу Баскервіля, але не має уявлення, чи є таємнича пісня на будь-якому з них. Тим не менше, Ролоф розпочав повільний, кропіткий процес прослуховування всіх своїх касет, більшість з яких не датовані і просто мають рукописні позначення на кшталт "Deutsch New Wave" або "New Power Musik". "Для цього потрібно багато часу ", - зізнається він. "Імовірно, це триватиме кілька років".

Чому так багато людей витрачають стільки часу та енергії на цю пошукову проблему? "Я не хочу звучати як зрадник справи, але не знаю, звідки вся ця суєта", - каже діджей Поль Баскервіль. "Якби я вважав, що це краще за нарізаний хліб, я, мабуть, був би більш зацікавлений, але не думаю, що це особливо цікава пісня". 

Джерело: https://www.rollingstone.com