Контурування

Контурування обличчяБагато хто з нас хотів би злегка підправити свою зовнішність. Але чи означає це, що потрібно терміново записуватися на прийом до пластичного хірурга? Звичайно, ні. Сучасна майстерність візажу дозволяє трохи скорегувати риси обличчя за допомогою косметичних продуктів: виділити вилиці, підкреслити об'єм губ, сховати зморшки та багато іншого, все це має назву контурування обличчя, його ще називають скульптурування або контурінг.

Контурування обличчя – у прагненні до ідеалу

Як кажуть досвідчені візажисти, використовуючи прийоми контурування, можна змінити зовнішність до невпізнання. Однак такі «переробки» не прийнятні для щоденного застосування, а для сфери театру, кіно та ін. В житті ж досить лише підкреслити переваги та приховати дрібні недоліки.

Контурування: види, засоби

Всі техніки корекції обличчя можна розділити на дві групи залежно від продуктів, які будуть використовуватися:

Суха техніка з використанням порошкоподібної косметики (пудри, тіней, рум'ян).

Кремова техніка за допомогою тональних основ, рідких консилерів, хайлайтерів та ін.

Для такого візажу вам знадобляться пензлі або спонж для моделювання та косметичні скульптори

Необов'язково купувати спеціальні засоби для контурування. Можна використовувати один і той же косметичний продукт контрастних відтінків, наприклад, найсвітліший та темний тон пудри вашої улюбленої марки.

Головний сенс такого макіяжу — гра зі світлом та тінню: ми висвітлюємо те, що хочемо збільшити, та затемнюємо те, що хочемо зменшити.

Контурування чола

Підготуйте обличчя до макіяжу (зволожте, нанесіть основу), візьміть матовий хайлайтер (або тональний засіб на 1-2 відтінки світліший від вашої шкіри) та скорегуйте горизонтальні зморшки, якщо вони з'явилися. Для цього нанесіть засіб точно на складки та ретельно розтушуйте.

Якщо у вас дуже витягнуте обличчя, затемніть верхню частину чола біля лінії росту волосся. Власницям круглого, квадратного і широкого обличчя необхідно пом'якшити кути, завдавши темного відтінку з боків. Якщо ви не знаєте, яка у вас форма обличчя – читайте тут. Центр чола висвітлюємо, щоб зробити його більш графічним.

Скульптурування очей та брів

Перше, з чого потрібно почати, – це нанесення спеціальної основи для повік. Вона не дасть іншим продуктам скочуватися в складках та висвітлить потрібну область. Щоб візуально підняти брови, нанесіть світлий відтінок вздовж нижньої лінії їх росту та розтушуйте у напрямку до скронь. Для посилення ефекту можна поставити блищик білими перламутровими тінями або хайлайтером зі світловідбиваючими частинками.

У макіяжі очей важливо враховувати їх форму та місце розташування. Якщо вони посаджені далеко один від одного, намалюйте темним відтінком тіней складку верхнього повіка, починаючи з внутрішнього куточка. Якщо вони розміщені близько, то навпаки промальовування слід починати від зовнішнього куточка, зупинившись на середині.

Візьміть світлий консилер та замаскуйте їм синці під очима. Так ви зможете освіжіти ваш погляд та приховаєте втому.

Скульптурування очей та брів

Контурування носа

Зробіть носик більш витонченим кількома помахами пензлем. Звузити його можна, провівши темну лінію по його боках та крильцях, починаючи від брів. Для контрасту висвітліть перенісся (якщо у вас є горбик, цей етап необхідно пропустити) і все ретельно розтушуйте.

Там де починається носогубна складка, відразу під крильцями носа, можна також пройтися світлим відтінком. Це замаскує можливі недоліки шкіри, так часто з'являються саме в цій області.

Контурування носа

Скульптурування вилиць

Виділивши вилиці, ви зробите обличчя не тільки більш виразним, але й схудлим. Щоб правильно нанести темний відтінок, втягніть щоки. Так ви відразу побачите точну лінію, яку потрібно затемнити.

На «яблучка» нанесіть рум'яна природного відтінку. Створити ефект сяйва шкіри в цій області можна спеціальним бронзером.

Скульптурування вилиць

Губи, підборіддя, шия

Висвітліть область над верхньою губою та поставте перламутровий блищик по центру. Так вони стануть об'ємнішими.

Моделювання губ

Якщо у вас широке підборіддя, затемніть його з боків. Злегка пройдіться темним відтінком вздовж всієї лінії.

Нанесіть темний тон на шию одразу під підборіддям вертикальними рухами. Це візуально додасть їй пружності та візуально витягне її.

Наприкінці контурування ще раз ретельно розтушуйте всі межі, їх не має бути видно.

Виконувати детальне контурування краще тільки для особливих випадків та за допомогою професійних візажистів. На кожен день підійде легке пудровое скульптурування щік та чола. Але не можна забувати, що головне – не перекроїти обличчя, а зробити його трохи виразнішим. Так ви підкреслите свої переваги та зможете зберегти індивідуальність.