Незамінний атрибут роботи косметолога

ster

Перш ніж почати працювати в сфері краси, кожен фахівець має бути добре обізнаний про правила дезінфекції / стерилізації. Сьогодні ми детально розповімо, чим відрізняються ці два процеси.

Навіщо потрібні стерилізатори

Будь-який майстер б'юті-індустрії, який себе поважає, повинен мати в своєму арсеналі добрий стерилізатор. За його допомогою майстер зможе гарантувати повну безпеку клієнтів, адже всі робочі інструменти будуть ретельно очищені від будь-яких видів вірусів та бактерій. Незважаючи на те, що в ланцюжку заходів зі знезараження приладів стерилізатор йде на 3 місці, без нього весь процес нічого не вартий. Зараз пояснимо, чому:

Спершу йде дезінфекція, тобто видалення з поверхні приладів збудників інфекції, зменшення кількості спор, грибків та вірусів до прийнятного рівня.

Далі майстер очищає поверхню від механічних відкладень.

Тільки тоді застосовується стерилізатор, який знищує АБСОЛЮТНО всі патогенні мікроорганізми.

Після чого майстру слід знезаразити руки, перш ніж братися за ручки приладів.

Сьогодні інтернет-магазини пропонують величезний вибір різних апаратів для стерилізації, які відрізняються за габаритами, ціною, часом обробки. Давайте розглянемо основні з них.

Види стерилізаторів

Кварцовий

Це найкращий стерилізатор для манікюрних інструментів. Користується популярністю серед майстрів манікюру, які працюють вдома або на виїзді. Адже кварцовий апарат відрізняється невеликими, компактними розмірами, а час стерилізації займає не більше 3 хвилин.

Процес знезараження відбувається за температури 250 градусів Цельсія, під час якого відбувається знищення будь-яких вірусів, бактерій, патогенних мікроорганізмів, спор та грибків. Ця модель є економною, бо не споживає багато енергії.

Важливо!

При покупці варто розуміти, що гласперлен, як його ще називають, обробляє тільки ту поверхню приладу, яка стикається зі шкірою. Тобто, ручки залишаться недоторканими, адже існує ймовірність, що кварцитові кульки їх пошкодять. Важливим також є те, що ці самі кульки з часом притупляють інструмент.

Сухожарові шафи

Модель, яка найбільше полюбилася працівникам б'юті-індустрії. Сухожар вважається найбільш ефективним апаратом для обробки виробів з цільного металу, адже вплив відбувається під температурою 260 градусів за Цельсієм. Особливість процесу залежить від рівномірного розподілу приладів поверхнею камери.

Перевагами є обробка всієї поверхні, а застосування сухого повітря виключає можливість появи корозії.

Увага!

Час стерилізації у цього апарату найдовший - від півгодини до двох годин.

Ультрафіолетовий

Ця модель більше підходить для зберігання вже простерилізованого інструменту.

Застосовується для обробки приладів, яким протипоказані високі температури. Використовується також для додаткової дезінфекції. Відрізняється невисокою ціною.

Однак, на весь процес витрачається до 40 хвилин. Бо стерилізація одного боку займає 15-20 хвилин.

Ультразвуковий

Використовується майстрами манікюру. Цей пристрій дозволяє очистити прилади від бруду та іржі навіть в важкодоступних місцях. На весь процес йде не більше 10 хвилин. Вважається найефективнішим методом дезинфекції.

Апарат універсальний, адже застосовується для обробки всіх видів матеріалів. А після стерилізації в ньому можна зберігати інструменти.

Цікаво!

Ультразвукова мийка не може знищити всі патогенні мікроорганізми, зате чудово справляється з очищенням інструментів від забруднень.

Джерело: сайт massage-systems.com.ua