Правила проведення депіляції воском в домашніх умовах

Депіляція теплим або гарячим воском — другий за простотою використання метод видалення небажаного волосся (після гоління). Одна з вагомих його переваг — можливість безпечного проведення процедури вдома. Ефективність в цьому випадку буде залежати від дотримання наступних правил.

Правила проведення депіляції воском в домашніх умовах

Підготовка

Депіляція воском вимагає якісної підготовки. З основних матеріалів потрібні якісній віск для депіляції (можна замовити в перевіреному інтернет-магазині), спеціальна паличка з термостатом на іншому кінці (зазвичай іде в комплекті готового набору), воскоплав (прилад для нагріву).

Додатково потрібні:

 • скраб,
 • антисептик,
 • зволожуюча косметика,
 • масло.

Очищення скрабом допоможе попередити найпоширенішу проблему при видаленні небажаного волосся — вростання волосин. Використовувати можна готовий засіб (підбирати за типом шкіри) або суміш, приготовлену власноруч (з меленої кави, цукру).

Чим кращою буде адгезія воску зі шкірою, тим помітніший результат. Підвищити її можна, протерши шкіру простим знежирюючим лосьйоном. Це збільшить ефективність депіляції мінімум на 30%.

За необхідності варто поголити волосся. Ідеальна довжина волосин для воскової депіляції — 5 мм. Більш короткі волосинки не зачепляться, а довгі буде болючіше видаляти (є ризик пошкодження шкіри).

Останній етап — алергічна проба. На невелику ділянку (згин ліктя, коліно) наноситься крапелька засобу, після 30–90 хвилин за відсутності почервоніння, свербіння, висипу його можна використовувати для депіляції бажаної зони.

Вибір воску

Яким має бути віск:

 • нешкідливим,
 • еластичним,
 • відповідним для конкретного типу шкіри.

Вибирається засіб за складом, особливостям застосування (існують препарати спеціально для зони бікіні), виробнику. Обов'язково дивіться на терміни придатності.

Робота з теплим або гарячим воском

Основи самостійної депіляції:

 • Відповідна температура воску — найважливіша умова успіху. Якщо він нагрівається спеціальним приладом, складнощів не виникне (пристрій спрацює за потрібної температури). Використовуючи мікрохвильову піч або водяну баню, обов'язково досягнете оптимального показника (перегрітий матеріал може призвести до опіку, недогрітий викличе труднощі нанесення й видалення).
 • Шар нанесення має бути дуже тонким (розподіляється лопаткою).
 • Наносити віск треба швидко, інакше він застигне завчасно.
 • Видаляти смужку — суворо (й тільки) проти росту волосся (не вгору, а плавно і впевнено паралельно шкірі)

Після процедури

Залишки матеріалу після депіляції прибирають олією (можна взяти звичайну рослинну). Мило, креми, спиртові склади тут не допоможуть. Відразу по завершенні шкіру треба обробити антисептиком та зволожити (підійде молочко для тіла або натуральна косметика, приготовлена ​​самостійно з коктейлем косметичних олій).