Як вибрати правильний зволожуючий крем

Як вибрати правильний зволожуючий крем

Багато жінок приділяють особливу увагу вибору живильного крему, а про ретельне зволоження забувають. Однак воно потрібно всім - як тим, чиє обличчя відрізняться підвищеною сухістю, так і тим, хто має жирну шкіру. Фахівці вважають, що за важливістю зволожуючі засоби знаходяться навіть вище, ніж живильні.

Чи завжди треба зволожувати шкіру

На думку фахівців-косметологів, у більшості жінок шкіра страждає на зневоднення. Виняток становлять представниці прекрасної статі, які живуть в екологічно чистій місцевості (селах, маленьких селищах) з теплим та вологим кліматом, де вологість повітря становить більше 60%. Чи багато таких в Україні?..

У всіх інших шкіра потребує додаткового зволоження. Адже протягом року на неї негативно впливають такі фактори, як батареї центрального опалення, електрообігрівачі, кондиціонери, міський пил, автомобільні вихлопи, перепади температури і т. д. Все це зачасту призводить не тільки до зневоднення, а й до подразнення шкіри. В такому разі використовуйте спеціальний зволожуючий крем, наприклад, ось такий https://mixa.ua/ru/catalog/litso/mixa-cc-cream-spf-15, який до того ж знімає почервоніння.

Чи потрібне зволоження жирної шкіри?

Так, жирна шкіра теж потребує зволоження. Треба пам'ятати, що виділення сальних залоз і волога - абсолютно різні речі. Правда, жирна шкіра має істотну перевагу. Завдяки жирової плівці, що утворюється на обличчі, вона краще утримує вологу всередині.

Кращий варіант зволоження для жінок з жирною шкірою - купувати не креми, а гелі або флюїди (тоді шкіра не буде виглядати занадто жирною). Ще краще, якщо на цих продуктах буде вказано: oil free (тобто, без жирових компонентів).

Принцип дії зволожуючих кремів

Існує кілька компонентів кремів, які сприяють зволоженню шкіри. По-перше, це самі зволожувачі. Далі, це емоленти - жири, які проникають через роговий шар, але не чинять вплив на глибокі шари епідермісу. Треті компоненти - це оклюзиви, які відкривають пори і сприяють виходу сальних пробок та токсинів.

Зволожувачі насичують шкіру вологою, емоленти живлять і пом'якшують її, а оклюзиви очищають шкіру і затримують в ній вологу, не дозволяючи їй випаруватися. В ідеалі, хороший зволожуючий крем має виконувати всі ці завдання в комплексі.

Найважливіші компоненти зволожуючого крема

Найпопулярніші компоненти зволожуючих кремів - це гліцерин, гіалуронова кислота, карбамід, альфа-гідроксикислоти і рослинні олії.

Були часи, коли гліцерин вважався шкідливим, але це давно спростовано. З рослинних олій найкраще зволожують обличчя кокосова, мигдальна та абрикосова, а також олія ши. Напевно, ви помічали, що креми та гелі для тіла зачасту мають назву: мигдальний, кокосовий і т. д. Це не випадково, бо у своєму складі ці креми і гелі містять перераховані компоненти.

Карбамід видаляє віджилі клітини, гліцерин та гіалуронова кислота підтримують водний баланс шкіри, а олії живлять і пом'якшують обличчя.

Як вибрати крем для зволоження

Як правильно наносити крем для зволоження

Дуже важливий момент - правильне нанесення зволожуючого засобу. Фахівці рекомендують такий спосіб. Помийте обличчя і злегка промокніть його серветкою або рушником. Не витирайте його, а тільки трохи промокніть, щоб з лиця не текла вода, але шкіра залишалася вологою. І відразу ж нанесіть зволожуючий крем. Це допоможе «зачинити» вологу всередині, перш, ніж обличчя висохне. Косметологи вважають цей спосіб нанесення найкращим.

До речі, зволожуючий крем можна використовувати як ефективну маску. Внучка Есті Лаудер, засновниці знаменитого косметичного бренду, в одному з інтерв'ю розповіла, що вона використовує зволожуючий крем в якості маски. Вона наносить його на обличчя товстим шаром (минаючи область навколо очей). Потримавши крем півгодини, вона знімає залишки паперовими серветками. Потім протирає обличчя кубиком льоду і не витирає його рушником, даючи воді увібратися. Це дозволяє їй підтримувати пружність і молодість шкіри.

Різниця між дорогим і дешевим кремом

На думку косметологів, ціна крему не так вже й важлива. Звичайно, продукт має бути якісним і вироблений на виробництві, яке дотримується суворих правил при випуску косметичної продукції, це ніхто не оспорює. Але засіб не обов'язково має бути дорогим і брендовим. Головне, щоб він підходив вам і вашій шкірі.

Буває, що широко розрекламована брендова новинка з новітньою формулою, розробленою кращими фахівцями у деяких жінок викликає алергію, сльозоточивість або погано всмоктується. У той же час недорогий крем на них добре діє і виконує своє завдання.

Найкраще купувати крем у досвідченого, перевіреного косметолога, послугами якого ви користуєтеся і який зарекомендував себе доброю якістю продукції. Але такі косметологи є не у всіх. Тому залишається метод проб та помилок. Якщо ви знайшли якісний крем, який на вас добре діє, тримайтесь за нього.