Як жорстка вода впливає на волосся?

Вплив жорсткої води на волосся

Хімічний склад води залежить від характеристик грунтів конкретного регіону. Вода постійно мігрує і, як відмінний розчинник, насичується різними компонентами. Найбільше на жорсткість впливають солі кальцію та магнію. Є два види з'єднань, які викликають різні типи жорсткості.

Види жорсткості води

Сульфати магнію та кальцію надають воді постійної жорсткості. Ці сполуки не розкладаються під дією високих температур, їх складно видаляти спеціальними фільтрами. Але робити цього й не треба - елементи корисні для організму і обов'язково мають бути присутніми у воді.

Проблеми створюють гідрокарбонати магнію та кальцію. Їх кількість впливає на так звану тимчасову жорсткість. Саме така вода може шкодити організму людини. Для пом'якшення використовуються різні фільтри, в тому числі фільтр проти заліза у воді або іонообмінний. Гідрокарбонати мають негативний вплив на весь організм, але на волоссі вплив є найбільш помітним. Є необхідність швидко вживати заходів для усунення наслідків.

Як змінюється волосся?

Не тільки професійні стилісти, але й звичайні обивателі помічають проблеми під час миття голови жорсткою водою. Така процедура стає причиною наступних явищ:

  • тьмяніння волосся;
  • підвищення його жорсткості;
  • критичного збільшення сухості;
  • проблем зі складними зачісками;
  • збільшення кількості випадаючого волосся при розчісуванні.

Це зовнішні ознаки негативних наслідків, а вони виявляються через більш важкі і глибокі зміни. Під час миття лусочки волосся максимально розкриваються, що спрощує процес, ефективного видалення пилу та жиру. Але потім з'являється проблема - затверділі солі магнію і кальцію фіксують їх у відкритому положенні, волосся не тільки стає жорстким, але й ламається, швидко брудниться.

Якщо голова жорсткою водою миється постійно, то проблеми стають хронічними, негативний вплив на волосся носить тривалий характер. Такий стан може викликати негативні фізіологічні зміни, які потребують медичного втручання.

Кілька практичних порад

Для мінімізації негативного впливу жорсткої води на волосся рекомендується дотримуватися кількох рекомендацій:

попередньо готувати кип'ячену і відстояну воду для ополіскування;

користуватися спеціальними шампунями;

після миття наносити на волосся зволожуючі засоби;

дуже акуратно сушити голову феном.

Але найоптимальніший варіант вирішення проблеми - встановити ефективний фільтр для пом'якшення води. Виробники пропонують споживачам широкий вибір, більшість пристроїв чудово справляється зі своїми завданнями.