Як зробити омбре в домашніх умовах

покрокова інструкція

Як зробити омбре в домашніх умовахФарбування омбре – це такий спосіб градієнтнго фарбування волосся, за якого кінчики волосся робляться світлішими їх коренів. Для досягнення такого ефекту необхідно освітлити кінчики волосся. Якщо ви не хочете, щоб коріння волосся мало мідний чи світло-помаранчевий відтінок, їх можна фарбувати після того, як ви освітлити кінчики. Цей додатковий крок не є обов'язковим, але він допомагає зробити більш гладким перехід від одного кольору до іншого. Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся, як зробити омбре в домашніх умовах.

Визначіть потрібний колір для омбре

Насамперед слід обрати колір, який добре поєднується з натуральним кольором волосся. Зазвичай, добре підходить більш світлий каштановий відтінок, рудий та темно-рудий, а також русявий колір.

Існує 2 типу омбре: класичне і зворотне. За класичного ви отримуєте темні корені та світлі кінчики, за зворотнього – навпаки, світле коріння та темні кінчики.

Використовуйте колір, який відрізняється від вашого натурального не більш ніж на два тони.

Чим менша зміна відтінку, тим природнішім буде виглядати ваше домашнє омбре.

За наявності можливості використовуйте м'які та натуральні фарби, які завдають меншу шкоду вашому волоссю.

Оберіть місце переходу омбре

Визначіться з місцем, в якому кольорова градація буде закінчуватися. Це настільки ж важливий крок, як і вибір кольору. Чим ближче до кінчиків волосся закінчується градація – тим краще. Якщо вона закінчується ближче до маківки, це буде виглядати так, як ніби у вас відросло коріння волосся.

Зазвичай, найкращим місцем для переходу є лінія підборіддя.

Ретельно розчешіть волосся. Переконайтеся, що волосся не сплутане. Це полегшить застосування окислювача та дозволить рівномірно пофарбувати волосся.

Одягніть не потрібну футболку або фартух. Під час фарбування можна випадково заплямувати фарбою одяг, тому підготуйтеся заздалегідь, одягнувши щось, чого не шкода. Підійде широкий фартух, який використовують художники та маляри. Якщо у вас немає такого фартуха, вдягніть стару футболку.

Вдягніть рукавички. Вони зазвичай йдуть в комплекті з фарбою. Можна також використовувати звичайні латексні, вінілові або нітрилові рукавички. Пам'ятайте, що під час фарбування або відбілювання волосся дуже важливо використовувати рукавички, в іншому випадку можна пофарбувати або пошкодити окислювачем шкіру рук.

Освітлення волосся в домашніх умовахОмбре в домашніх умовах

Приготуйте окислювач. Якщо ви не збираєтеся робити зворотнє омбре, вам знадобиться окислювач для того, щоб освітлити волосся. Також можна використовувати світлу фарбу для волосся, яка завдасть їм меншої шкоди, однак фарба слабкіше освітлить волосся, і кінцевий ефект буде набагато слабшим.

Найлегший і найдешевший спосіб освітлити волосся в домашніх умовах полягає у використанні суміші з рівних частин: 20% перекису водню та порошку для освітлення волосся. Змішайте 60 грамів 20% перекису водню з такою ж кількістю порошку так, щоб у вас вийшла однорідна густа маса.

Займайтеся цим в добре провітрюваному місці, щоб не вдихати шкідливі випаровування.

Розділіть волосся на пасма. Спочатку розділіть волосся на дві частини, а потім кожну з них поділіть ще на два пасма. Після цього ще раз розділіть кожне пасмо навпіл.

Якщо у вас довге та/або густе волосся, можна розділити його на більше частин.

Закріпіть шпилькою або перев'яжіть кожне пасмо, відокремивши його від інших.

Начешіть волосся навколо того місця, з якого ви хочете почати робити омбре. Начіс допоможе пом'якшити перехід від одного відтінку до іншого, зробить його менш різким.

Оберіть інструмент для нанесення освітлювача. Якщо ви в домашніх умовах використовуєте покупний засіб, до нього часто додається спеціальний пензлик. В іншому випадку можна використовувати будь-який маленький м'який пензлик, який вам не шкода буде викинути після фарбування.

Почніть освітлення волосся. Нанесіть освітлювач від кінчиків до наміченого місця переходу. Не треба поспішати або намагатися захоплювати занадто великі ділянки, акуратно наносьте освітлювач, рівномірно покриваючи ним всі пасма.

Намагайтеся наносити освітлювач рівним шаром з усіх боків. За допомогою дзеркала переконайтеся в тому, що лінія переходу вийшла рівною.

Переконайтеся, що ви вкрили освітлювачем всі заплановані ділянки. Уважно огляньте пасма та перевірте, чи не пропустили ви яке-небудь місце.

Дайте освітлювачу просякнути волосся. Час залежить від того, наскільки сильно ви хочете освітлити волосся. Це може зайняти у вас від 10 до 45 хвилин. Щоб перевірити отриманий відтінок, приберіть освітлювач з маленькою пасма волосся через 10-20 хвилин після нанесення. Якщо отриманий колір вас влаштовує, змийте весь освітлювач. Якщо ж ви бажаєте отримати більш світлий відтінок, залиште освітлювач і таким же чином перевірте колір ще через 5-10 хвилин.

Для легкого освітлення волосся достатньо буде 10-20 хвилин.

Для більш сильного освітлення знадобиться 40-45 хвилин. Це також позбавить вас від появи рудого чи мідного відтінку.

Не знімаючи рукавичок, змийте освітлювач теплою водою. Після цього вимийте волосся шампунем, який не містить сульфатів. Переконайтеся, що ви змили весь освітлювач, інакше ваші волосся і далі буде знебарвлюватися. Поки що не використовуйте кондиціонер.

Фарбування омбре в домашніх умовах

Фарбування омбре вдомаПереконайтеся, що ваше волосся висохло. Використовуйте рушник, щоб висушити волосся, перш ніж почати їх фарбування. Можна навіть зачекати протягом години або двох, доки волосся не повністю висохне.

Розділіть волосся на пасма ще раз. Щоб полегшити фарбування, перетягніть кінці пасом гумками або закріпіть їх шпильками. Зробіть стільки пасм, скільки вам буде зручно.

Вдягніть рукавички.

Підготуйте фарбу. Більшість фарб для волосся необхідно розводити у певній пропорції, дотримуючись інструкцій на упаковці. Готуйте фарбу в добре провітрюваному приміщенні.

Нанесіть фарбу на волосся. При цьому дотримуйтесь інструкції з нанесення фарби, прикладеної до неї.

Якщо ви робите традиційне омбре (більш світлі кінчики волосся), нанесіть фарбу на раніше освітлені ділянки і трохи вище.

Якщо ви в домашніх умовах робите зворотнє омбре, нанесіть перший шар фарби біля лінії розділу між освітленими та неосвітленими ділянками, а другий, більш густий шар – на кінчики волосся (як і у випадку освітлення кінчиків).

Переконайтеся, що ви вкрили фарбою всі пасма, які збиралися пофарбувати. Уважно огляньте волосся, чи не пропустили ви бува які-небудь місця.

Дайте фарбі подіяти. Залиште її на час, вказаний в інструкції. Для кращого ефекту можна обернути голову поліетиленом або вдягнути спеціальну шапочку. Оскільки перед цим ви освітлювали волосся, швидше за все, вам знадобиться не більше десяти хвилин.

Змийте фарбу. Не знімаючи рукавичок, змийте фарбу теплою водою. Після цього вимийте волосся шампунем, що не містить сульфати. Освітлення та фарбування волосся може завдати їм значної шкоди, тому для усунення сухості обробіть їх відновлюючим бальзамом.

Зробити омбре в домашніх умовах

Висушіть та укладіть волосся. Оскільки освітлення та забарвлення пошкоджує волосся, краще не використовувати плойку і праску для укладання. Дайте волоссю висохнути природним шляхом на повітрі. Це дозволить вам визначити, чи у правильний колір ви пофарбували волосся, чи варто щось виправити.

Поради до того, як зробити омбре в домашніх умовах

Перш ніж робити омбре, перегляньте фотографії та визначіться, що саме ви хочете отримати. Картинки допоможуть вам обрати потрібний відтінок та місце де робити лінію переходу.

Не змивайте фарбу протягом 25-45 хвилин. Чим довше вона буде вбиратися волоссям, тим більш насичений колір вийде в результаті.

Не використовуйте побутовий окислювач. Користуйтеся освітлювачем, спеціально призначеним для волосся, на упаковці якого написано "Освітлювач (або окислювач) для волосся".

Якщо ваше волосся занадто пошкоджене, краще не фарбувати його. Освітлювач і фарба погіршать становище.