Вітаміни для дітей до року

Вітаміни для дітей до року

Ідеальне харчування для новонародженої дитини - грудне вигодовування. Тільки з молоком матері малюк отримує всі необхідні вітаміни, мінерали, біологічно активні речовини. З грудним молоком дитина отримує ферменти, лактобактерії, які безпосередньо впливають на правильне формування шлунково-кишкового тракту.

Щойно дитина перестає отримувати грудне молоко матері, вона тут же потребує правильного, збалансованого, збагаченого вітамінами харчування. Деякі діти взагалі не харчуються грудним молоком з народження з тих чи інших причин. Вони з народження перебувають на штучному вигодовуванні. Хоча штучні суміші багаті вітамінами і мінералами, дитина все ж дуже часто може потребувати додаткового прийому вітамінно-мінеральних комплексів.

Активне зростання в перший рік життя

Вік до 1 року характеризується активним ростом, активним формуванням скелета дитини, її внутрішніх органів. Для правильного формування, малюкові потрібно давати вітаміни, мінеральні комплекси. Новонароджені, навіть ті, які знаходяться на грудному вигодовуванні, але проживають в регіонах, де мало сонячних днів, мають приймати вітамін Д в краплях. Цей вітамін запобігає розвитку рахіту, хвороби, яка викликає неправильне формування скелета, м'язів, зв'язок дитини. Педіатри зазвичай призначають профілактичний прийом крапель, починаючи з місячного віку малюка.

Комплексні вітаміни

Багато дітей першого року життя мають потребу у прийомі комплексних вітамінних препаратів, до яких мають входити всі вітаміни групи B, вітаміни А, D, C, PP, E, K, Н. Всі вони дуже важливі.

  • Вітамін А забезпечує малюкові активне зростання, добрий стан слизових оболонок, зміцнює імунітет, допомагає формуванню хорошого зору.
  • Вітамін C відповідає за імунітет, опір організму хворобам.
  • Вітаміни групи B дуже важливі, вони впливають на рівень гормонів, синтезування антитіл, процеси формування нових клітин, за здорове травлення, за правильне формування нервової системи, за роботу печінки і так далі.
  • Комплексні вітаміни дозволяють дитині формуватися правильно, не отримати ранні хронічні хвороби, сформувати міцну імунну та нервову систему.

І не потрібно переживати. Сучасні вітаміни для дітей віком до 1 року в основному виробляються на основі натуральних компонентів. Препарати не викликають алергії, подразнень на шкірі, добре переносяться дітьми грудного віку. Тому потрібно подбати про свою дитину і з першого року життя забезпечити її якісними вітамінно-мінеральними комплексами, попередньо порадившись з дитячим лікарем з приводу майбутнього прийому.