Чим небезпечний карієс на молочних зубах?

Отже, у вашої дитини вже повний рот молочних зубів, якими вона з ентузіазмом гризе яблука та моркву, але іноді не проти поласувати всілякою шкодою - цукерками, чупа-чупсами і запити все це нудотною газованою водою. Знайоме?

Від того, що дитина їсть, залежить стан багатьох важливих систем в організмі: шлунково-кишкового тракту, обміну речовин, стану шкіри та волосся, підтримання нормальної ваги. Ну і звичайно, їжа безпосередньо впливає на стан зубів дитини. Дитячий карієс - найчастіша причина відвідування стоматолога. Якщо ви мешкаєте в Харкові, то вам треба просто записатися до фахового стоматолога, перейшовши за посиланням https://naslednik.kh.ua/terapevticheskoe-lechenie, а зараз давайте розбиратися звідки береться карієс молочних зубів і чим він небезпечний.

Карієс молочних зубів

Карієс настає стрімко

На жаль, розвиток карієсу на молочних зубах дитини відбувається набагато швидше, ніж на постійних зубах дорослих. Більшість батьків не розуміють серйозність цього захворювання, коли мова йде про змінні зуби - «Навіщо їх доглядати, якщо вони всеодно випадуть» або «Шкода ж його, такого маленького». На жаль, наслідками карієсу можуть бути більш серйозні захворювання: пульпіт та періодонтит молочного зуба.

Що таке карієс

Отже, давайте розберемося, що ж таке карієс.

Дехто думає, що карієс - це чорна дірка в зубі, яка може жити в ньому місяцями і навіть роками, а коли з'явиться час її можна просто «вилікувати», встановивши пломбу.

Насправді, каріозний процес - це захворювання твердих тканин зуба, яке виникає після його прорізування і характеризується поступовою демінералізацією з подальшим утворенням дефекту у вигляді порожнини. За це «відповідальні» бактерії, які в нормі присутні в порожнині рота будь-якої людини. У процесі життєдіяльності, поглинаючи вуглеводи, вони виділяють кислоту, яка і вимиває мінерали з емалі зубів, руйнуючи їх.

Чому буває карієс на молочних зубах

Особливості карієсу молочних зубів

Коли мова йде про маленьких дітей, карієс має кілька особливостей, які суттєво ускладнюють його ранню діагностику і лікування. Тимчасові зуби мають більш «пористу» будову, їх стінки набагато тонкіші, ніж у постійних, а характер харчування малюків - часта, багата вуглеводами їжа і не сформований імунітет порожнини рота, обумовлюють дуже швидкий і ранній розвиток каріозного процесу відразу на декількох зубах.

Ще одна особливість дитячого карієсу: часто карієс молочного зуба виглядає не як «чорна дірка» в зубі, а як жовтувата або навіть крейдовидна шорсткувата пляма на гладкій поверхні або «відколотий» шматочок на бічній поверхні зуба. Це не насторожує батьків, і вони продовжують відтягувати візит до «страшного» лікаря.

Каріозний процес у тимчасових зубах протікає настільки швидко, що зуби можуть зруйнуватися і захворіти всього лиш за кілька місяців. А ще через кілька місяців, можливо, доведеться їх видалити. Далі можуть початися проблеми з прикусом, розвитком мови, не кажучи вже про зовнішній вигляд дитини.

Довірте здоров'я зубів вашого малюка професіоналу. Дитячий стоматолог вчасно помітить навіть початкові прояви каріозного процесу, порекомендує метод лікування і розповість, як правильно доглядати за «маленькими зубками».

Чим небезпечний карієс на молочних зубах

Лікування без свердління

Ще одна причина, бігти до стоматолога з дитиною прямо зараз - це те, що для карієсу, який щойно почався, можна провести лікування без свердління зубів. Лікар може порекомендувати такі методи, як глибоке фторування або лікування препаратом ICON. Все це абсолютно безболісно, разом з тим зубки не змінюються в кольорі, а плями стануть менш помітними. В харківській дитячій стоматологогії "Наследник" ви зможете отримати більш докладну фахову консультацію. 

У разі якщо, ви не встигли на ранній стадії і карієс встиг утворитися грунтовно, то зуб необхідно відновити пломбувальними матеріалами.

Пломби бувають різними - «дитячі матеріали» високо естетичні, полімерізуются від світла лампи протягом кількох секунд і виділяють в тверді тканини фтор, який допоможе запобігти повторному розвитку каріозного процесу. А сучасні місцеві анестетики зроблять процес лікування безболісним.