Дієта мами на гв - грудному вигодовуванні

Дієта мами на гв

Кожна мама хоч раз чула від когось, що вона з'їла щось дуже погане, і тепер у її малюка висип та алергія. Мало хто не буде звертати на це увагу, тому мама звертається до лікаря. Перша порада, яку вона чує: "Не їжте молоко, яйця, все червоне, свіжі овочі і фрукти, апельсини, солодке ..." У кожного радника перелік особливий, але звучить страшно і переконливо.

Дієти молодих мам

Як же далі відбувається харчування мами при гв? Молоді мами дійсно думають, що роблять щось не так. Починаються дієти, а за ними втома і ще більша тривога. Але інакше не можна, адже дитину "сипле"!

Іноді трапляється так, що висип дійсно з'являється через алергію, наприклад, на білок коров'ячого молока. Але таку залежність легко відстежити, бо реакція на продукт виявляється протягом декількох годин. В такому випадку необхідно звернутися до алерголога, щоб визначити тип алергічної реакції. Якщо алергія підтверджується, то досить прибрати тільки цей продукт. "Універсальна" гіпоалергенна дієта не потрібна.

Найчастіше причиною висипання є захворювання шкіри, ніяк не пов'язані з харчовою алергією. Вони вимагають хорошого місцевого лікування, а також впевненості і спокою мами.

На цьому етапі з'являються "доброзичливці", які радять перевести дитину на диво-суміш, яка не викликає алергії. Переведення дитини з грудного молока на спеціальну суміш показано тільки в дуже рідкісних і важких випадках алергічної реакції (важка алергія на групу продуктів, наприклад, еозинофільний езофагіт, алергічний ентероколіт).

Отже, список доведених наукових фактів про дієту годуючих мам:

  • "Гіпоалергенні" дієти не знижують ризик розвитку алергії та інших алергічних захворювань у немовляти.
  • Необгрунтовані дієти призводять до дефіциту поживних речовин у немовляти і матері.
  • Всупереч популярній думці, дієта матері, як показують деякі дослідження, навпаки може підвищувати ризик розвитку алергічних захворювань у дитини.
  • Певний продукт виводиться з раціону годуючої матері тільки в тому випадку, якщо є підозра на наявність харчової алергії у немовляти.
  • Матері рекомендується під час вагітності та лактації дотримуватися того ж раціону, який вона мала раніше. Єдині продукти, яких слід уникати - алкоголь і риба багата ртуттю (королівська макрель, акула, риба-меч, тунець)

Гіпоалергенні дієти для мам на гв

Гіпоалергенні дієти для мам на гв

Не існує стандартних гіпоалергенних дієт. Всі рекомендації з харчування мають підбиратися суворо індивідуально. Тому якщо лікар починає підсовувати готові буклетики з мізерним списком продуктів, які "можна", то радимо вам звернутися до іншого лікаря.

Виключати важливі продукти харчування з раціону матері недоцільно. Елімінаційна дієта (виключення продуктів) призначається тільки за важкої алергії. Часто такі реакції зустрічаються на горіхи, арахіс, морепродукти, рибу та пшеницю.

Важливо пам'ятати про те, що необгрунтоване призначення суворих гіпоалергенних дієт (тобто обмеження вживання в їжу багатьох продуктів, не тільки коров'ячого молока) призводить до небажаних наслідків. Серед них можуть бути і порушення харчової поведінки, і елементарна дистрофія, і значне зниження якості життя, як матері, яка доглядає за немовлям і годує його, так і самого малюка. Все це може привести до ризику розвитку у дитини важких алергічних реакцій на харчові продукти в більш старшому віці.