Фарбування волосся під час вагітності

 

Фарбування під час вагітностіФарбування волосся під час вагітності викликає безліч суперечок не лише серед матусь, але і серед фахівців - зовсім не перукарів, а лікарів. Однозначної думки немає, але передумов відмовитися від цієї затії аж занадто.

Фарбування волосся при вагітності - 5 НІ

-          Ризик алергічної реакції стає незрівнянно вище, ніж був. Навіть якщо раніше у вас не спостерігалося алергії, не факт, що її не виникне.

-          Симптоми токсикозу в перукарні можуть загостритися. І знову ж таки, з'явитися, якщо у вас їх не було. Причиною тому можуть стати неприємні запахи, які, так або інакше є в перукарні. Можливо для вас використовують найбезпечнішу фарбу, а для когось хто поряд з вами або займав ваше місце годину тому використали стійку фарбу на аміачній основі.

-          Шкідливі речовини у фарбі для волосся є, що б там не заявляли виробники. Вони апріорі є. Через волосся вони в кровеносну систему не потрапляють, а ось через шкіру голови - на жаль і ах, але так. Крім того, пари отруйних речовин при вдиханні потрапляють в легені, а звідти прямо в кров.

Негативний вплив цих речовин на організм дитини офіційно не доведений, але при цьому існує офіційна рекомендація утриматися від фарбування волосся в перший триместр вагітності, коли плід знаходиться в активній стадії розвитку, а плацента ще не являється 100%-м захисним бар'єром. Звідси виникає питання, якщо ви, шановані виробники, такі впевнені в нешкідливості своєї продукції, звідки такі рекомендації?

-          Непередбачуваний результат. Гормональний фон жінки під час вагітності сильно перебудовується, це відбивається і на структурі волосся. Тому жоден перукар не дасть вам гарантії, що в результаті фарбування ваше волосся буде саме того відтінку, який ви обрали. Особливо це стосується освітлення.

-          Уроки історії. Ми не говоритимемо про забобони, хоча більшість з них, що стосуються здоров'я, з'явилися не на порожньому місці. Зверніть увагу на те, що фарбувати волосся при вагітності не радили у всі часи, коли ще і поняття не мали о що стійкі фарбувальні речовини змінюють природний хід речей.

Фарбування волосся під час вагітності - 1 ТАК

Якщо стан волосся доводить вагітну до депресивного стану невдоволення собою, апатії або навпаки - істерії, звичайно, пофарбуватися просто необхідно. Здоровий емоційний фон куди важливіше, ніж чисто гіпотетична шкода.

Як фарбувати волосся під час вагітності

Якщо одно ТАК перемогло 5 НІ, то необхідно дотримуватися певних правил безпеки.

1. Віддавайте перевагу нестійким фарбам. В усякому випадку, однозначно тим, у складі яких немає аміаку. Переважно, щоб в складі не було і цієї парочки:

-          Резорцин

-          Парафенілендіамін

Чудово підійдуть фарби на основі маслинової олії, шовку, басми або що. Придивіться трохи краще до безбарвної хни, можливо на період вагітності ви зможете обійтися і нею.
2. Фарбування слід проводити в добре провітрюваному приміщенні або на свіжому повітрі, наскільки це взагалі можливо в умовах перукарні. Проте, ні в якому разі не допускайте протягів!

3. Не фарбуйте волосся більше 3 разів за вагітність! При цьому однозначно виключаючи перші 3 місяці терміну.

4. В період лактації і годування грудьми діють ті ж обмеження на фарбування волосся, що і безпосередньо під час вагітності. Дитина все також продовжує отримувати усі необхідні для зростання речовини від вашого організму. Грудне молоко також вбирає в себе абсолютно все, що потрапляє в організм, як і кров.

 

Якщо ж ви вимушені забарвити волосся стійкою фарбою під час годування грудьми, просто зцідите молоко 3-4 рази і вилийте його.