Інновації в годуванні дітей: олігосахариди грудного молока

олігосахариди грудного молока 

Дізнайся, що таке олігосахариди грудного молока, і чому вони так важливі для дитячого організму

Ні для кого не секрет, що найкраща їжа для дитини в перші місяці життя - материнське молоко. Воно обладає унікальними харчовими та захисними властивостями. У грудному молоці є всі необхідні людині вітаміни, воно формує імунітет немовляти і захищає його від безлічі хвороб.

Вчені довго намагалися розкрити секрет грудного молока. Завдяки новітнім дослідженням, вченим вдалося не тільки дізнатися про унікальний компонент - олігосахариди грудного молока (ОГМ), але й синтезувати деякі з них в лабораторних умовах.

Що таке олігосахариди грудного молока

Олігосахариди - це складні вуглеводи, з яких складається грудне молоко. За масовою часткою цей компонент займає третє місце в складі молока, не рахуючи води. ОГМ не перетравлюються і не мають живильної ролі, однак допомагають розвиватися дитині здоровою.

Вчені виявили олігосахариди в грудному молоці ще в 30-ті роки минулого століття, однак тоді вони не знали про важливі функції цих речовин. Пізніше в молоці годуючих матерів розшифрували понад 200 різних олігосахаридів, а всього їх кількість може обчислюватися тисячами.

Як олігосахариди діють на організм дитини

Вплив олігосахаридів на організм дитини не можна недооцінити. Саме цей компонент грудного молока є природним захисником імунітету немовляти.

За своєю природою ОГМ є пребіотиками (препаратами для кишкової флори), потрапляючи до організму малюка, вони допомагають розвиватися корисним бактеріям і пригнічують ріст шкідливих, витісняючи їх.

ОГМ здатні виводити патогени (мікроби, які викликають захворювання) з організму дитини. Простими словами, олігосахариди діють, як «пастки» - збирають на себе всі шкідливі мікроорганізми і виводять їх природним шляхом.

Крім того, ОГМ беруть участь у формуванні імунної системи немовляти. Вони навчають клітини імунної системи реагувати на інфекції і допомагають правильному дозріванню імунітету.

Чому олігосахариди важливі для дітей

Ми вже з'ясували, що олігосахариди позитивно впливають на розвиток організму немовляти, зміцнюють її імунітет і захищають від інфекцій та шкідливих мікробів. Вони допомагають виводити шкідливі бактерії і стимулюють зростання дружніх біфідобактерій.

Олігосахариди підсилюють природний процес боротьби з хворобами.

Ще один не менш важливий фактор - позитивний вплив ОГМ на інтелектуальні здібності дитини.

Досягнення вчених

Прорив у сучасній науці дозволив синтезувати в лабораторних умовах два олігосахариди, структурно ідентичні тим, що містяться в грудному молоці годуючих матерів.

Такий прорив дозволив сьогодні створювати продукти для дітей, які містять ці олігосахариди.

При цьому наука не збирається зупинятися на досягнутому. Вчені продовжують дослідження у заданому напрямку і працюють над розшифровкою та відтворенням нових молекул ОГМ.