Методики вивчення англійської для дітей: як виростити поліглота

Методики вивчення англійської для дітей

Щоб дитина відчувала себе комфортно в сучасному суспільстві і росла різносторонньою особистістю, варто з дитинства навчати малюків головній міжнародній мові. Багато дорослих людей вчать англійську під впливом будь-яких життєвих ситуацій. Однак найкраще освоювати нову мову з дитинства, бо маленькій дитині легше засвоювати нову інформацію. Існує безліч різних методик навчання дітей англійської. Підбирати спосіб запам'ятовування іноземних слів варто індивідуально.

 

Важливі моменти

Оптимальний вік дитини для початку вивчення англійської мови - 3-4 роки. У цей час діти найкраще запам'ятовують нову інформацію. Проте не варто засмучуватися, якщо ви втратили цей момент. Багато методик розраховані для дошкільнят та учнів перших класів.

Практично всі програми навчання базуються на кількох основних принципах:

  • Природність. Нові знання засвоювати найпростіше в комфортній обстановці. Забудьте про нудне зубріння в оточенні незліченної кількості підручників та зошитів. Найкраще англійські слова та фрази вчити між справою, наприклад, на прогулянці або під час гри.
  • Послідовність. Починати знайомство з іноземними мовами варто з найпростіших та розповсюджених слів. Коли малюк ознайомиться з основами, можна зайнятися вивченням правил.
  • Цікавість. Якщо у малюка складеться переконання, що англійська - це нудне заняття, всі намагання батьків і викладачів будуть марні. Психологи довели, що гра - кращий спосіб навчання дитини чомусь новому.
  • Комплексність. Щоб майбутній поліглот досконало знав англійську, необхідно приділяти час усім аспектам відразу: читанню, граматиці та усного мовлення.

Увага! Найважливіше в процесі навчання - не відбити цікавість малюка до уроків. Дітям дуже швидко набридне вивчати іноземну мову, якщо мучити їх постійними тестами та примушувати вчитися через силу.

Всі методики освоєння англійської умовно діляться на два типи: індивідуальні та групові. У першому випадку малюк займається вдома з батьками або з репетитором, який розробляє програму навчання виходячи зі схильностей та особливостей учня. Такий варіант підходить спокійним дітям, яким легше засвоювати матеріал в тихій обстановці.

Групові заняття переважно цікаві для товариських дітей. Дослідження показали, що в компанії малюкам простіше запам'ятовувати нові слова. Якщо ваша дитина активна і любить грати з ровесниками, варто відправити її на канікули до дитячого англійського табору. Розважальна програма, ігри на свіжому повітрі, весела компанія та досвідчені викладачі допоможуть малюкові швидко засвоїти ази іноземної мови.

Основні методики вивчення англійської та їх особливості

Основні методики вивчення англійської та їх особливості

Вибирати навчальну програму варто в залежності від характеру дитини. Активним малюкам до душі ігрові методики, а спокійним дітям варто підібрати медитативні варіанти.

Виділяють кілька методів викладання англійської для найменших учнів:

  • Програма Глена Домана - заснована на вивченні нових мов за картками. Ця методика призначена для дошкільнят, проте її нерідко використовують і для учнів молодших класів. Дітям показують картку із зображенням різних предметів і озвучують англійською їх назву. При цьому задіюється зорова та слухова пам'ять. Тривалість кожного заняття складає пару хвилин, однак таких уроків може бути кілька в день.
  • Методика Зайцева - розроблена для дітей від 5 років. Сенс програми полягає в роботі з кубиками, на які нанесені не окремі літери, а склади. З них необхідно складати англійські слова і промовляти їх вголос. Гра з яскравими різнобарвними кубиками робить процес навчання цікавим та веселим.
  • Проектна методика - припускає вивчення англійської у форматі уроків на різні теми. Цей спосіб підходить для дітей 4-5 років. Педагог вибирає тематику занять виходячи з інтересів дитини. Після кількох уроків малюк пише тестове завдання, закріплюючи пройдений матеріал.
  • Комунікативний метод - підходить для учнів середніх класів. Програма навчання заснована на застосуванні відео- та аудіозаписів, картинок, підручників та інших матеріалів. Цей метод передбачає розвиток у дітей комунікативних навичок. Хлопці практикують усне мовлення, вчаться сприймати іноземну мову на слух, покращують вимову.
  • Комбінована програма - заснована на використанні різних методик навчання. Заняття поєднують перегляд відеоматеріалів, роботу з картками, малювання, виконання цікавих завдань і т. д.
  • Ігрова методика - один з найефективніших способів навчання. Передбачає використання віршиків, розмальовок, кросвордів тощо.

Щоб дитина швидко освоювала іноземну мову, необхідно підходити до навчання творчо. Важливо чергувати види діяльності та не перевантажувати малюка. Тоді він буде швидко вбирати нову інформацію і не втратить інтересу до навчання.

Джерело: сайт dec.camp