Роль вітаміну Е для жінок при вагітності

Токоферол називають “вітаміном здоров’я та краси”. Недаремно багато майбутніх матусь цікавиться питанням щодо його важливості, впливу на їхній організм та на нормальний розвиток плоду. Лікарі кажуть, що вітамін Е при вагітності, як і інші корисні мікроелементи, має обов’язково поступати в організм у достатній кількості.

Вітаміни під час вагітності

Навіщо вітамін Е вагітним жінкам

Токоферол приймає активну участь у багатьох процесах життєдіяльності. Відсутність дефіциту цього корисного елемента в організмі вагітної жінки сприяє:

 • налагодженню обміну речовин у клітинах;
 • нормалізації гормонального фону;
 • запобіганню порушень кровообігу;
 • забезпеченню киснем всіх органів та систем організму жінки та плоду.

Особливо важливою є антиоксидантна властивість вітаміну Е. Він захищає дитину від зовнішніх негативних впливів та попереджає руйнування клітинних структур. Це відбувається внаслідок різних захворювань та важких станів, що переживає майбутня мама.

До того ж вітамін Е для вагітних — це запорука краси та підтримання у нормальному стані шкіри, нігтів та зубів. Відомо, що після зачаття організм жінки стикається зі значною нагрузкою, що нерідко негативно відображається на її зовнішності. Токоферол у достатній кількості допомагає підтримувати себе у гарній формі.

Джерела вітаміну Е

Вітамін Е міститься у різних продуктах харчування, як рослинного, так і тваринного походження. Яка норма цього елементу у організмі людини, залежить від декількох показників: статі, віку, наявності або відсутності хронічних хвороб.

Для дорослих жінок норма складає 8 мг, а оптимальна доза вітаміну Е при вагітності — 10-15 мг. Щоб підтримувати її рекомендується додавати до щоденного раціону наступні продукти:

 • олію рослинного походження;
 • горіхи, особливо кедрові та мигдаль;
 • насіння соняшника;
 • брокколі;
 • авокадо;
 • лосось та інші види жирної риби;
 • болгарський перець;
 • манго.

Щоб визначити, чи достатньо токоферолу отримує жінка при вагітності, треба здати аналізи. Якщо виявляється дефіцит вітаміну Е, лікар порадить приймати вітамінні препарати.

Як приймати вітамін Е при вагітності

Щоб запобігти надлишковій кількості вітаміна Е, варто приймати препарати тільки за прописанням лікаря, дотримуючись назначеної дози. Регулярно треба повторно здавати аналіз, щоб відстежувати, чи прийшов показник у норму.

Інколи лікар може назначити жінці прийом вітаміну Е, ще під час планування вагітності. Приводом для цього можуть стати: нестача елементу в організмі або необхідність зміцнити захисну здатність, наприклад, при ослабленому імунітеті або після перенесеної важкої хвороби.

_____________________

*За цим посиланням ви перейдете на вебсайт www.elevit.com.ua, де, зокрема, міститься реклама лікарського засобу Елевіт. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Література:

 1. Лук’янова О.М. Основні підсумки та перспективи розвитку перинатології в Україні. Перинатологія та педіатрія. 2003; 1: 3-6.
 2. Омельчук СТ, Велика НВ, Аністратенко ТІ. Актуальні проблеми гіповітамінозів в Україні. Східноєвропейський журнал громадського здоров’я. 2011; 1: 187-188.
 3. Запорожан ВР, Кордон ВА, Бажора Ю.И. [и др.]. Генетическая медицина. – Одесса: Одес. гос. мед. ун-т, 2008. – 432 с.
 4. FIGO recommendations on adolescent, preconception, and maternal nutrition: “Think nutrition first”. Int. J. Gynaecol. Obstet. 2015: 131 (4): 213-53.