Розрахувати овуляцію

Овуляція (від латинського ovum - 'яйце') - процес, при якому в черевну порожнину з фолікула потрапляє яйцеклітина, готова до запліднення. Цей процес триває у жінок, починаючи з моменту статевого дозрівання й закінчуючи початковою стадією клімаксу. Процес овуляції припиняється у жінок лише під час вагітності. Поняття овуляції і зачаття - це два взаємопов'язаних між собою поняття. В день овуляції жіночий організм повністю готовий до запліднення. За великим рахунком, овуляція, це і є день циклу, коли яйцеклітина знаходиться в стані готовності до запліднення.

День овуляції буває раз на 20-35 днів. Цей період залежить від тривалості менструального циклу. Овуляція, як правило, настає в середині циклу, зазвичай за 12-16 днів до менструації, в середньому за 14 днів.

Розрахувати овуляцію - онлайн калькулятор

Щоб вирахувати день овуляції, скористайтесь нашим сервісом, проте пам'ятайте, що наступ цього дня залежить від безлічі факторів, які суто індивідуальні.

розрахувати овуляцію онлайн Дата початку останньої менструації:


День: Місяць: Рік:

Тривалість циклу: днів

Менструація: днейДата овуляції:

Пам'ятайте, що овуляція може настати в діапазоні +/- 2 дні, від розрахункового, тому стовідсотковий результат може дати тільки УЗД.

 

 

Розрахувати овуляцію за симптомами

Щоб більш точно розрахувати день овуляції, зверніть увагу на ознаки, які вказують на готовність жіночого організму до зачаття. Ці симптоми можуть бути як сильними і яскравими, так і слабо вираженими:

- посилення статевого потягу;
- тягуча або інша біль у нижній частині живота;
- можливі деяка зміна кольору виділень;
- в шийці матки утворюється більша кількість слизу.

1. Болі в день овуляції.
Далеко не кожна жінка відчуває больові відчуття під час овуляції і після неї. За статистикою больові відчуття спостерігаються приблизно у 20% жінок. Вони з'являються від невеликої кровотечі - коли фолікул руйнується, лопається, то крім яйцеклітини, з нього випливає фолікулярна рідина з невеликими частками
Невеликі больові відчуття під час овуляції - абсолютно нормальне явище. Зазвичай болить нижня частина живота, в тому місці, де знаходяться яєчники. Біль буває ріжучої, колючої або у вигляді сутичок. Больові відчуття зазвичай не дуже тривалі - близько години, але у деяких жінок бувають і довше - 1-2 доби. Якщо Ви вважаєте, що овуляційна біль надмірно сильна - зверніться до лікаря.
Яєчники виробляють фолікули по черзі: спочатку він визріває в правому, а потім в лівому яєчнику і т. д. Саме тому болі в день овуляції можуть відчуватися або ліворуч або праворуч.

2. Посилення статевого потягу в день овуляції.
Овуляційна біль відбивається і на сексуальності - у багатьох збільшується сила статевого потягу. Природа як би намагається підказати - ось настав час, сприятливий для зачаття.

3. Щоб вирахувати день овуляції, намагайтеся звернути увагу на свій організм - виділення можуть починатись за кілька годин до овуляції і тривати протягом двох діб. При овуляції виділення стають рідшими, ніж ті, які зазвичай бувають, після місячних.
Рідкі виділення - це одна з тих ознак, які дозволяють визначити день овуляції. Ці виділення нагадують яєчний білок і як би тягнуться між пальцями.

4. Зміна кольору виділень в день овуляції.
Колір виділень, під час овуляції, зазвичай буває злегка червонуватим або рожевим. Крові повинно бути зовсім небагато. (І взагалі, маткові кровотечі можуть бути просто небезпечні для життя жінки, які бувають при міомі або при перекручуванні ніжки.)

Цикл овуляції періодично змінюється:

- протягом року;
- після народження дитини;
- після аборту;
- приблизно після 40 років, коли організм жінки починає підготовку до менопаузи.

Ановуляція.

Ановуляція - це відсутність овуляції, а оскільки цей процес безпосередньо пов'язаний з можливістю зачати дитину, то відсутність овуляції є одним з ознак безпліддя. Однак, навіть у абсолютно здорової жінки, яйцеклітина дозріває зовсім не в кожному циклі. Абсолютно нормальною вважається ситуація, коли 2-3 циклу в році проходять з ановуляцією. Зі збільшенням віку жінки, кількість циклів без дозрівання яйцеклітини стає більшою.
Якщо Ви помітили, що у Вас протягом року буває більше 3-х ановуляций, то слід звернутися до лікаря.
Овуляцій може не бути в наступних випадках: при клімаксі, при порушенні гормонального фону жінки, під час прийому деяких лікарських препаратів.
Для жінок, які хочуть зачати дитину, проводиться стимуляція овуляції за допомогою гормональних препаратів. Проте ні в якому разі не варто займатися самолікуванням. Цей процес обов'язково повинен проходити під наглядом лікаря. Тільки лікар зможе визначити, які ліки необхідні, та й те, лиш після проведення аналізів.

Яка тривалість овуляції?

Згідно з різними джерелами, після виходу з фолікула, яйцеклітина зберігає здатність до запліднення протягом 1-2 діб. Саме цей період і носить назву дні овуляції. Від тривалості цього періоду залежать шанси на зачаття.

На який день краще планувати зачаття?

При плануванні зачаття, варто брати до уваги тривалість овуляції і час життя сперматозоїдів. Якщо овуляція живе 1-2 доби, то сперматозоїди 2-3. Тому, щоб завагітніти, статевий акт повинен проходити в наступному проміжку: за 2-3 доби до дня овуляції і не пізніше доби після неї.

Як розрахувати овуляцію за допомогою тесту.

Як розрахувати овуляцію

До середини циклу збільшується рівень лютеїнізуючого гормону (ЛГ). Тест на овуляцію дозволяє визначити кількість ЛГ в сечі. З допомогою тесту простіше визначити день овуляції, ніж, наприклад, щодня вимірювати базальну температуру. Цей тест, як і тест на вагітність показує досить точні результати. Використавши його, можна досить точно визначити найбільш слушний час для успішного зачаття дитини. Результати тесту можуть бути невірними, у разі, якщо до цього приймалися деякі лікарські препарати, які могли змінити вміст ЛГ. Зазвичай в тесті є п'ять смужок. Крім них, Вам потрібний годинник. При перших симптомах овуляції, пройдіть тест, щоб переконатися в цьому.

Як розрахувати овуляцію за допомогою графіка базальної температури.

Відстежуючи базальну температуру, день овуляції можна розрахувати орієнтуючись на наступні закономірності: під час овуляції базальна температура підвищується на 0.3-0.6 °З, але приблизно за 24 години до цього вона трохи знижується. Вимірюючи температуру кожен день і складаючи графік, жінка може, таким чином, за добу до дня овуляції спрогнозувати її. Для вимірювання базальної температури необхідно ввести медичний термометр в задній прохід приблизно на п'ять хвилин. Термометр повинен бути одним і тим же. Вимірювати температуру необхідно в один час - вранці, лежачи, не встаючи з ліжка. Однак необхідно пам'ятати, що і вимірювання базальної температури не гарантує стовідсоткову точність.

Як розрахуватиовуляцію зі стовідсотковим результатом?

Перший спосіб - це УЗД. Під час цього дослідження визначається розмір фолікула і рівень його розвитку, після чого прораховують час виходу з нього яйцеклітини і настання овуляції.

Другий спосіб - це аналіз крові на ЛГ, той же гормон, який визначає тест на овуляцію. Його рівень сильно зростає перед овуляцією.