Штучне запліднення

Штучне заплідненняЕКЗ - екстракорпоральне запліднення (від латинського. extra — зовні, ззовні і латинського. corpus — тіло) тобто запліднення поза тілом, скорочено ЕКЗ — допоміжна репродуктивна технологія, яка застосовується в разі безпліддя. Синоніми: «запліднення в пробірці», «in vitro», «штучне запліднення», англійською мовою позначається як IVF (in vitro fertilisation).

Під час процедури ЕКЗ жіночу яйцеклітину витягують з організму і запліднюють штучно в умовах «in vitro» - «у пробірці», отриманий таким чином ембріон, тримають в умовах інкубатора, де він розвивається протягом двох-п'яти днів, після чого його переносять у порожнину матки для подальшого розвитку і зростання.

Історія штучного запліднення

Перша дитина штучного запліднення Луїза Браун (на фото) з'явилася на світ понад 30 років тому у Великобританії. З тих пір кількість жінок, які стали щасливими мамами, використовуючи методику ЕКЗ зростає.

На території колишнього СРСР перша дитина, що з'явилася на світ за допомогою штучного запліднення булаЛуїза Браун - перша дитина штучного запліднення дівчинка Олена, яка народилася в 1986 році в Москві. В наш час Олена проживає в Україні. Трохи пізніше, того ж року в Ленінграді народився хлопчик з іменем Кирило, зачатий завдяки процедурі ЕКЗ. Цим досягненням передували серйозні дослідження, які проводилися ще з 1965 року. В цей час була створена група дослідження раннього ембріогенезу, яка через 8 років перетворилася в лабораторію експериментальної ембріології під керівництвом професора Б. Леонова. Згідно з даними 1994-го року ця лабораторія допомогла стати щасливими більш ніж півтори тисячі сімей.

На даний момент близько 700 тисяч подружніх пар по всьому світу лікуються від безпліддя за допомогою ЕКЗ. Щороку на світ з'являється більше 30 тисяч дітей, зачатих за допомогою цього методу, у 2002 році народилася мільйонна дитина, зачата за допомогою штучного запліднення.